ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/32/14
12 лютого 2014 року
12год. 55хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Цвіркун О.О. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не з'явився,
позивача: представник не з'явився,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Рівненського району в інтересах держави в особі Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ДП "НАК "Укренерго"від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляду Західному регіоні "ДП НЕК "Укренерго"
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Агро"
про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Рівненського району в інтересах держави в особі Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ДП "НАК "Укренерго"від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляду Західному регіоні "ДП НЕК "Укренерго" звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Агро" про стягнення штрафу в сумі 5100, 00 грн.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника (вх. №3087/14 від 12.02.2014 р.).
Прокурором подано письмове клопотання про розгляд заяви без його участі (вх. №3088/14 від 12.02.2014 р.).
Відповідач до суду не з'явився , не зважаючи на те, що судом вживались усі необхідні заходи для його належного повідомлення про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави. Представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави, у випадках передбачених законом.
Прокурор звертається до суду в інтересах держави про стягнення штрафу, оскільки ненадходження, а також несвоєчасне надходження штрафних санкцій в бюджет порушує інтереси держави, так як відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що тягне за собою загрозу стабільності соціальної політики держави.
Орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», від імені якого діє Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго».
Гак, згідно ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.
Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №382/2011, Міненерговугілля України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно- промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах.
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" підпорядковується Міністерству енергетики та вугільної промисловості України та засноване на власності держави.
Відповідно до п. 1 Положенням про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 p. N 929, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Згідно Розділу X Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів, затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики України № 817 від 24 грудня 2004, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20 січня 2005 р. № 71/10351, державні інспектори здійснюють контроль за виконанням розпорядчих документів Держенергонагляду, в тому числі шляхом накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
Як встановлено судом, 23.07.2013 року в присутності уповноваженої особи - директора ТзОВ «Полісся-Агро» була проведена перевірка виконання Припису інспекції Держенергонагляду у Рівненській області № 03/50-18-8-ПР від 24.04.2013р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику та складено Акт перевірки (протокол) № 03/50-18-7-АП від 23.07.2013 р. (а.с.6), яким встановлено ухилення від виконання вимог вищезазначеного Припису, зокрема пунктів 1, 2. Припис № 03/50-18-8-ПР від 24.04.2013р.(а.с.7) було видано інспекцією Держенергонагляду у Рівненській області на підставі Акта № 03/50-18-3-АП від 24.04.2013р.
Відповідно до п. 10.5 Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення результатів, на момент закінчення терміну виконання Припису, він повинен бути виконаний в повному обсязі.
Матеріалами справи стверджено, що на підставі Акта перевірки (протокол) № 03/50-18-7-АП від 23.07.2013р. та на виконання ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" винесено Постанову № 03/50-18-8-ПШ від 26.07.2013р. про накладення штрафу на ТзОВ "Полісся-Агро" за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 5100, 00 грн. (а.с.9).
Порядок накладення штрафів за порушення законодавства електроенергетику державними інспекторами з енергетичного нагляду за Режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. № 1312 «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства електроенергетику». суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства електроенергетику».
Відповідно до п. 10 зазначеної Постанови, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що Постанова отримана представником ТзОВ «Полісся-Агро» 31.07.2013р. , що підтверджується поштовим повідомленням №3301601266033 (а.с.10).
З урахуванням викладеного, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Полісся-Агро» (код ЄДРПОУ 31894444) до Державного бюджету України штраф в розмірі 5100,00 грн. (Одержувач: Головне управління державної казначейської служби України Рівненській області: ЄДРПОУ; 38012756, Банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Рівненській області, МФО 833017, рахунок 31113106700295,код платежу за бюджетною класифікацією: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жуковська Л.А.