Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/383/14-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2014 року
Суддя Овруцького районного суду Гришковець А. Л. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації, СТОВ «Словечне» про зобов'язання донарахування та виплати коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить зобов'язати управління праці і соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести донарахування та виплату йому допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, у відповідності до ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру 40% мінімальної заробітної плати за період з 01.07.2013 року по 31.12.2013 року, зобов'язати СТОВ «Словечне» провести йому донарахування до заробітної плати у відповідності із ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як особі, яка працює в зоні гарантованого добровільного відселення, виходячи з розміру 2-х мінімальних заробітних плат за період з 01.07.2013 року по 31.12.2013 року, та подати до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації розрахункові документи, мотивуючи тим, що він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії, працює в СТОВ «Словечне», проживає в АДРЕСА_1. Йому виплачувались доплата та компенсація, що встановлені в Законі, не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, а згідно постанови КМ України № 836 від 26.07.96, що призвело до порушення його прав.
Відповідачі: управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації, СТОВ «Словечне» заперечення проти позову не направляли, хоча належним чином були повідомлені про відкриття скороченого провадження по справі, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки та поштовим повідомленням в матеріалах справи.
Дослідивши докази, суд вважає, що в задоволені позову слід відмовити з наступних підстав.
Позивач є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії, працює в СТОВ «Словечне», проживає в АДРЕСА_1, отримував щомісячну доплату пропорційно відпрацьованому часу за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення відповідно до ст.39 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та допомогу у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва відповідно до ст.37 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", проте у розмірі визначеному постановою КМУ від 836 від 26.07.1996 року.
Зазначені обставини підтверджується копіями: паспорту серії НОМЕР_1, посвідчення, довідками про проведені виплати.
Відповідно до ч. 7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 14.06.2011 р., розділ VII "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" доповнений пунктом 4 наступного змісту:
"Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".
В даному випадку на законодавчому рівні, а саме ч. 7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 14 червня 2011 року встановлено особливості застосування та реалізації, зокрема, положень ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", де до функцій Кабінету Міністрів України віднесено, зокрема, встановлення розмірів відповідних виплат, які здійснюються у тому числі тим категоріям громадян, до яких належить і позивач.
Тобто, законодавець прямою нормою Закону делегував Кабінету Міністрів України відповідні повноваження з визначення порядку і розмірів застосування норми і положення ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року по справі №1-11/2012 визначено, що Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.
Згідно із п.4 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 встановлено, що зокрема у 2013 році норми і положення статей 20,21,22,23,30,31,37,39,48,50,51,52 та 54 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статей 5 та 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.
Оскільки, розмір нарахованої відповідачами доплати до заробітної плати та допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства був проведений згідно з постановою КМУ №836 "Про компенсаційні виплати особа, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності 26.07.1996 року та є чинною на даний час, оскільки її дія не обмежена в часі та відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», тому позовні вимоги є безпідставними.
Позивачем сплачено судовий збір в сумі 146,16 грн..
Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації, СТОВ «Словечне» про зобов'язання донарахування та виплати коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відмовити за безпідставністю.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання копії цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: А. Л. Гришковець