Постанова № 3707492, 02.04.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2009
Номер справи
2а-9770/09
Номер документу
3707492
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 квітня 2009 року   Справа № 2а-9770/09

Категорія 6.9

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Качуріної Л.С.

при секретарі: Лустіній Т.В.

у присутності сторін: представник позивача Карасьова О.С..

відповідач не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» про стягнення суми економічних санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

09 грудня 2008 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» про стягнення суми економічних санкцій, в якому зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 16.10.2008 року по 21.10.2008 року проводилась перевірка Алчевського регіонального виробничого Управління ОКП «Компанія «Луганськвода» з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. За результатами перевірки складено акт від 21.10.2008 року №443

Підприємством порушено порядок формування, встановлення та застосування тарифів, а саме: у період з 01.10.2007 року по 31.10.2007 року, з 01.12.2007 року по 31.12.2007 року, з 01.01.2008 року по 31.01.2008 року, з 01.03.2008 року по 31.03.2008 року, з 01.05.2008 року по 31.05.2008 року з 01.07.2008 року по 31.07.2008 року при застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених рішенням Чорнухинської селищної ради від 22.08.2006 №4/2 та рішенням Луганської обласної ради від 29.05.2008 року №22/11 «Про погодження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення» були допущени відхилення кількісних показників послуг з водопостачання та водовідведення для мешканців см. Чорнухине. Перерахунки проведені не в повному обсязі. В наслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка.

Ці дії призвели до порушення вимог п. 5 ч. 1 ст 20, п. 6 ч. 2 ст. 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року, п. 23 Правил надання послуг з Централізовоного опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджени постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630

Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області від 27.10.2008 року №259 за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення" застосовані економічні санкції у розмірі 967,14 грн., які складаються з штрафу в сумі 644,76 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 322,38 грн.

29.10.2008 року рішення від 27.10.2008 року №259, претензія і припис були направлені на адресу Відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено і є чинним.

Тому позивач просив стягнути з Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» економічні санкції. на користь Державного бюджету України.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі..

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового слухання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не доповів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 16.10.2008 року по 21.10.2008 року проводилась перевірка Алчевського регіонального виробничого Управління ОКП «Компанія «Луганськвода» з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. За результатами перевірки складено акт від 21.10.2008 року №443

Підприємством порушено порядок формування, встановлення та застосування тарифів, а саме: у період з 01.10.2007 року по 31.10.2007 року, з 01.12.2007 року по 31.12.2007 року, з 01.01.2008 року по 31.01.2008 року, з 01.03.2008 року по 31.03.2008 року, з 01.05.2008 року по 31.05.2008 року з 01.07.2008 року по 31.07.2008 року при застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених рішенням Чорнухинської селищної ради від 22.08.2006 №4/2 та рішенням Луганської обласної ради від 29.05.2008 року №22/11 «Про погодження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення» були допущени відхилення кількісних показників послуг з водопостачання та водовідведення для мешканців см. Чорнухине. Перерахунки проведені не в повному обсязі. В наслідок цього підприємством необґрунтовано одержана виручка.

Ці дії призвели до порушення вимог п. 5 ч. 1 ст 20, п. 6 ч. 2 ст. 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 року, п. 23 Правил надання послуг з Централізовоного опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджени постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630

Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області від 27.10.2008 року №259 за вказане порушення на підставі ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення" застосовані економічні санкції у розмірі 967,14 грн., які складаються з штрафу в сумі 644,76 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 322,38 грн.

29.10.2008 року рішення від 27.10.2008 року №259, претензія і припис були направлені на адресу Відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено і є чинним.

Відповідно п. 5 ч. 1  ст. 20, Закону України „Про житлово-комунальні послуги» від 24.06. 2004 року споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.

Відповідно п. 6 ч. 2  ст. 21, Закону України „Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.

З наведеного суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20,21 Закону України „Про житлово-комунальні послуг» , ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»,ч. 1,3 ст 136. ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

 Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» про стягнення суми економічних санкцій,задовольнити повністю.

Стягнути з Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» (м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу,116, р/р 26007301000137 в Луганській філії АКБ «Форум», МФО 304870, код 32538783) суму економічної санкції у розмірі 967,14 грн. в дохід Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач Держбюджет Ленінського району, код 24046582, р/р 31115106700006.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст..160 КАС України - з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження . .

Повний текст постанови складено та підписано 07 квітня 2009 року.

СУДДЯ