465/971/14-п
3/465/555/14
ПОСТАНОВА
10 лютого 2014 року суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В.Я., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з ДПІ у Франківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТзОВ «Галицька будівельна гільдія», за ст.163-1 ч.2 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу серії АА № 123854 від 03.02.2014 року та матеріалів адміністративної справи, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч.2 КУпАП, а саме ведення податкового обліку з порушенням ч.2 ст. 163-1 КУпАП, що призвело до заниження податку на прибуток на суму 74532 , 16 грн. , податку на додану вартість в сумі 200612,25 грн.
Разом з тим, диспозиція інкримінованої статті містить зовсім іншу фабулу та визначає конкретні порушення, які у протоколі не наведені. Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ст. 163-1 КУпАП, на підтвердження кваліфікації його діянь за ч.2 ст. 163-1 КУпАП.
Крім цього, матеріали справи не відповідають й іншим процесуальним вимогам. У протоколі відсутнє пояснення адмінправопорушника, в акті № 141/22-40/37831898 від 31.01.2014 року відсутні підписи адмінправопорушника, крім того в матеріалах адміністративної справи відсутня копія наказу про призначення ОСОБА_1 на посаду директора ТзОВ «Галицька будівельна гільдія».
За даних обставин, протокол не відповідає вимогам ст.256 КпАП України.
Відповідно до ст..251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються також протоколом про адміністративне правопорушення.
Оскільки фабула правопорушення викладена у протоколі не відповідає диспозиції інкримінованої статті кодексу, то дана обставина позбавляє можливості суд прийняти одне із рішень, передбачених ст. 284 КУпАП.
З огляду на зазначені вище обставини, вважаю за необхідне адміністративний матеріал повернути , як такий, що не може бути предметом розгляду у суді, оскільки не відповідає вимогам ст. 256 КпАП України.
На підставі викладеного, керуючись : ст.ст. 256, 277, 278, 283, 284 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали адміністративної справи № 3/465/555/14 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.2 КУпАП, повернути начальнику ДПІ у Франківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області , як такі, що не можуть бути предметом розгляду в судовому порядку.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області ,шляхом подачі скарги через Франківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Суддя В.Я. Кузь