ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Бобер К.Ф.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
іменем України
"10" лютого 2014 р. Справа № 559/3115/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Євпак В.В.
Шидловського В.Б.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради на постанову Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від "18" грудня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради щодо відмови йому у встановленні статусу інваліда війни та зобов'язати відповідача встановити йому статус інваліда війни відповідно до вимог ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видати відповідне посвідчення.
В обґрунтування своїх вимог зазначив, отримав каліцтво і став інвалідом третьої групи по зору внаслідок проникаючого поранення рогівки лівого ока, що дістав при виконанні військових (службових) обов'язків у період проходження військових зборів на ЛУЦІВ Яворівського полігону Прикарпатського військового округу при військовій частині № 73853. Однак, відповідач листом від 22.04.2013 року відмовив у встановленні статусу інваліда війни ОСОБА_3 оскільки чинність ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не поширюються на нього.
Постановою Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 18.12.2013 р. позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради з відмови в наданні ОСОБА_3 статусу інваліда війни.
Зобов»язати управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради надати ОСОБА_3 статус інваліда війни та видати відповідне посвідчення.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції як таке, що постановлене з порушенням норм матеріального права та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Позивач та відповідач не скористалися своїм правом на участь в судовому засіданні: повноважних представників в засідання суду не направили, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
За таких підстав, з врахуванням приписів ч.4 ст.196 КАС України, п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд апеляційної скарги здійснюється судової колегією за відсутності позивача та представника відповідача, в порядку письмового провадження.
Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статтею 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач є інвалідом 3 групи по зору, що підтверджується відповідним посвідченням серія НОМЕР_1 (а.с.8). Згідно рішення Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 01 лютого 2013 року встановлено факт каліцтва, а саме що ОСОБА_3 отримав каліцтво і став інвалідом третьої групи по зору внаслідок проникаючого поранення рогівки лівого ока, що дістав при виконанні військових (службових) обов'язків у період проходження військових зборів на ЛУЦІВ Яворівського полігону Прикарпатського військового округу при військовій частині № 73853 в серпні 1982 року. (а.с. 6).
Згідно довідки до акта огляду МСЕК серія РВН № 0211169 виданої ОСОБА_3 встановлена 3 група інвалідності - каліцтво, внаслідок проникаючого поранення при виконані військових (службових) обов'язків в період проходження військових зборів (а.с.7).
Позивач звертався до відповідача по питанню встановлення йому статусу інваліда війни, проте отримав відмову з посиланням на відсутність поширення на нього ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
Відповідно до статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до інвалідів війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
До інвалідів війни належать також інваліди з числа військовослужбовців, осіб вільнонайманого складу, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання інших обов'язків військової служби, пов'язаних з перебуванням на фронті в інші періоди, з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами.
Відповідно до пункту 26 постанови Кабінету Міністрів України № 1317 від 03 грудня 2009 року "Питання медико-соціальної експертизи" причинами інвалідності є поранення, контузії, каліцтва, захворювання: одержані під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язані з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, що визнані такими згідно із законодавством, в районі воєнних дій на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю у бойових діях у мирний час; одержані під час захисту Батьківщини, виконання інших обов'язків військової служби, пов'язаних з перебуванням на фронті в інші періоди; одержані в районах бойових дій у період Великої Вітчизняної війни та від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння у повоєнний період, а також під час виконання робіт, пов'язаних з розмінуванням боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни незалежно від часу їх виконання; одержані у неповнолітньому віці внаслідок воєнних дій громадянських і Великої Вітчизняної воєн та в повоєнний період; пов'язані з участю у бойових діях та перебуванням на території інших держав; пов'язані з виконанням службових обов'язків, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами; одержані внаслідок політичних репресій; пов'язані з виконанням обов'язків військової служби або службових обов'язків з охорони громадського порядку, боротьби із злочинністю та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
Крім того, вказаним пунктом визначено, що причинами інвалідності є захворювання отримані під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях.
Системний аналіз наведених норм дає підстави стверджувати, що необхідною умовою визнання особи інвалідом війни є не лише факт проходження нею військової служби та отримання захворювання під час її проходження, а і обставини, при яких захворювання було отримано як то участь у певних військових діях, навчаннях, або під час інших аналогічних випадків у відповідності до положень законодавства.
Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради протиправно відмовило в наданні ОСОБА_3 статусу інваліда війни.
Отже, суд першої інстанції, виконавши всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, постановив обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в апеляційній скарзі не вбачається.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради залишити без задоволення, а постанову Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від "18" грудня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.М. Мацький
судді: В.В. Євпак
В.Б. Шидловський
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу: Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради вул. Кирила і Мефодія, 16,м. Дубно,Рівненська область,35600