u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 12 березня 2009 р. | Справа № 2-а-6606/08/2170 Кат. 6.5 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Горшков В.М., при секретарі: Роман О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Каховського міжрайонного прокурора, в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті, головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, за участю: прокурора -ОСОБА_2 представник позивача ОСОБА_3 відповідача -ОСОБА_1 встановив: Звернувшись до суду позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1фінансові санкції по постановам №023384 від 21.11.2007р., № 023480 від 10.01.2008р. на загальну суму 1020 грн. Представник позивача посилається на наступне, що 03.10.2007р. та 04.12.2007р. під час проведення перевірки державними інспекторами Головавтотрансінспекції виявлено порушення ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - експлуатація автомобіля Деу № НОМЕР_1, облаштованого як таксі (розпізнавальні ліхтарі "таксі") без наявності ліцензійної картки. Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 21.11.2007 та 10.01.2008 року винесено постанови відповідно №023384, №023480 про застосування до ОСОБА_1фінансових санкцій у сумі 1020 грн. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанови про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить позов задовольнити. Відповідач проти позову заперечує в частині фінансових санкцій по постанові №023384 від 21.11.2007 року на суму 510 грн. Позовні вимоги по постанові від 10.01.2008 року №023480 на суму 510 грн. визнає в повному обсязі. Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав. Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.00року N1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню. Відповідно до ст. 30. Закону України "Про автомобільний транспорт" при наданні послуг з перевезення пасажирів на таксі, передбачено обов'язкове оформлення для водіїв таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи. Відповідно до ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку. Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, застосовуються штрафні санкції. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Вимогами "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176, для надання послуг таксі перевізники повинні мати зареєстровані відповідно до законодавства транспортні засоби, відповідну ліцензію і ліцензійну картку на кожний автомобіль, обладнаний відповідно до встановлених технічних вимог. Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою. Відповідно до ст. 99 кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Виходячи з вищезазначеного правопорушення були скоєні 03.10.07 та 04.12.07 року, до суду позивач звернувся 17.10.08, тому суд вважає, що по стягненню фінансових санкцій по постанові від 21.11.2007 року №023384 внаслідок вчинених порушень від 03.10.07 пропущено річний строк по зверненню до адміністративного суду. Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, в частині надання послуг таксі без наявності ліцензійної картки. Оскільки відповідачем винесена постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась, та не сплачена, то застосований штраф на сьогодні є заборгованістю, тому підлягає стягненню. На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 99,158, 159, 161, 162, 163 КАС України, суд постановив: Позовні вимоги задовольнити частково. Стягнути з ОСОБА_1(АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету (рахунок 31115106700199 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Каховський район, код доходу 21081100, код ОКПО 24103779) фінансові санкції по постанові №023480 від 10.01.2008 року на загальну суму 510 грн. В іншій частині позовних вимог відмовити. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її складання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.