Ухвала суду № 37041616, 04.02.2014, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
04.02.2014
Номер справи
19/5007/689-б/12
Номер документу
37041616
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_____________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

УХВАЛА

Від "04" лютого 2014 р. Справа № 19/5007/689-Б/12

За заявою: Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області (смт.Чуднів)

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванопіль-2001" (смт. Іванопіль Чуднівського району)

про визнання банкрутом

Представники:

від кредиторів: не з"явився

від божника: Циганок І.В. за дов. № 6823/06 від 31.12.2013 р. (представник УПФУ в Чуднівському районі Житомирської області) - ліквідатор

Суддя Макаревич В.А.

Присутні:

- від боржника: Циганок І.В. за дов. № 6823/06 від 31.12.2013 року ( представник УПФУ в Чуднівському районі Житомирської області) - ліквідатор

В судовому засіданні від 30.01.2014 р. було оголошено перерву до 10:00 04.02.2014 р., у відповідності до ст. 77 ГПК України.

Ухвалою господарського суду від 15.06.2012 р. порушено провадження у справі 19/5007/689-Б/12 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванопіль-2001" (смт. Іванопіль Чуднівського району Житомирської області) за правилами ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постановою господарського суду Житомирської області від 18.10.2012 року визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Іванопіль-2001" (смт. Іванопіль, Чуднівського району, Житомирської області); відкрито ліквідаційну процедуру; призначено ліквідатором управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі Житомирської області (13200, смт. Чуднів, вул.Леніна, 107, ідентифікаційний код 20405153); ліквідатора зобов'язано вчинити певні дії.

Ухвалою від 31.10.2013 р. господарський суд Житомирської області, зокрема, прийняв та долучити до матеріалів справи проміжний звіт ліквідатора, продовжив строк ліквідаційної процедури та строк повноважень ліквідатора до 31.10.2013 включно та з 01.11.2013 до 30.01.2014 включно, призначив наступне засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури на "30" січня 2014 р. о 11:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, кім № 409, зобов'язав ліквідатора вчинити певні дії згідно резолютивної частини ухвали.

До господарського суду Житомирської області 30.01.2014 р. від ліквідатора надійшли наступні документи:

- заява про затвердження реєстру вимог кредиторів (а. с. 153);

- проміжний звіт ліквідатора про хід ліквідаційної процедури (а. с. 154);

- клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора (а. с. 155);

В судовому засіданні 04.02.2014 р. представник ліквідатора подала проміжний звіт № 391/06 від 30.01.2014 р. про хід ліквідаційної процедури банкрута (а. с. 158) та реєстр вимог кредиторів станом на 28.02.2013 р. (а. с. 159).

В судовому засіданні 04.02.2014 р. представник ліквідатора усно зазначила, що на даний час завершити ліквідаційну процедуру неможливо та усно підтримавла клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора .

В свою чергу, у ч. 3 статті 24 Закону № 2343 зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим законом та іншими нормативно - правовими актами.

Таким чином, зміст ч. 2 ст.22 Закону № 2343 у взаємозв'язку, взаємозумовленості та взаємозалежності із ч.3 статті 24 цього Закону чітко і недвозначно вказує на те, що ліквідатор боржника здійснює свої повноваження в межах строку процедури ліквідації.

Відповідно, чинність повноважень ліквідатора та строк процедури ліквідації поняття взаємопов'язані, взаємозумовлені та взаємозалежні.

Тому, враховуючи наявність об'єктивних обставин, що перешкоджають ухваленню судом рішення про затвердження звіту ліквідатора, ліквідації банкрута та припинення провадження у даній справі, з врахуванням конкретних обставин цієї справи, з метою недопущення правової невизначеності для учасників провадження у справі про банкрутство, третіх осіб, на права та обов'язки яких впливають чи можуть вплинути судові рішення у справі у про банкрутство чи інші обставини, пов'язані з банкрутством боржника, господарський суд прийшов до висновку задовольнити подане клопотання та продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора з 31.01.2014 до 08.04.2014 року включно , про що зазначити у резолютивній частині ухвали суду.

Також, представник ліквідатора просила затвердити поданий до суду реєстр вимог кредиторів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ліквідатора, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

11.06.2012 р. до господарського суду Житомирської області надійшла заява № 2644/03 від 08.06.2012 р. УПФУ в Чуднівському районі про порушення справи про банкрутство та визнання кредитором УПФУ в Чуднівському районі на суму 3042,85 грн.

02.01.2013 р. до господарського суду Житомирської області Житомирським обласним відділенням ФССТВП подано заяву про визнання кредитором на суму 253,74 грн.

Ухвалою від 28.02.2013 р. господарський суд Житомирської області визнав грошові вимоги Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до боржника на суму 253,74 грн.

Згідно абз. 6 ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі-Закон), конкурсні кредитори - це кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство та вимоги яких не забезпечені заставою майна боржника.

Кредитори у місячний строк з дня опублікування оголошення боржника про порушення справи про банкрутство боржника і відкриття процедури санації подають до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, та (або) заперечення кредиторів проти здійснення процедури санації керівником боржника ( п.6 ст. 53 Закону).

Керуючий санацією - керівник боржника разом із розпорядником майна зобов"язані відповідно до вимог цього Закону розглянути вимоги кредиторів і скласти реєстр вимог кредиторів, письмово повідомивши про результати розгляду заявників та господарський суд (п.7 ст. 53 Закону).

За результатами розгляду реєстру вимог кредиторів, господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначає розмір визнаних судом вимог кредиторів, затверджує реєстр вимог кредиторів і визначає дату проведення зборів кредиторів ( п.8 ст. 53).

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону, у реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями чи зобов`язаннями щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), черговість задоволення кожної вимоги, окремо розмір неустойки ( штрафу, пені ).

Черговість задоволення вимог кредиторів, визначена у ст.31 Закону, у зв'язку з чим неустойка (пеня, штраф) відображаються у реєстрі окремим рядком та підлягає задоволенню у шосту чергу.

Суми неустойки включаються в реєстр вимог кредиторів окремим рядком і не можуть бути підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному кредитору при прийнятті рішення на зборах кредиторів та комітеті кредиторів.

Оголошення про визнання боржника банкрутом було опубліковано в офіційному друкованому органі Верховної ради України - газеті "Голос України" № 245 від 25.12.2012 р. (а. с. 144).

Після опублікування зазначеного оголошення до господарського суду звернувся кредитор з вимогами до боржника в порядку, визначеному даним Законом.

Ліквідатором складено та подано до суду реєстр вимог кредиторів у складі кредиторів:

1) Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі на суму 2805,45 грн.

основного боргу, який віднесений до другої черги реєстру;

та на суму 237,40 грн. грн. неустойки (штраф, пеня), яка віднесена до шостої черги реєстру;

3) Житомирське обласне відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на суму 253,74 грн. основного боргу, який віднесений до другої черги реєстру;

Обґрунтованість включення до реєстру вимог кредиторів підтверджується доданими до заяв кредиторів документами та іншими матеріалами справи, додатково дослідженими в судовому порядку.

Згідно із п. 2 ст. 1 Закону до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня, штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду.

Черговість задоволення вимог кредиторів, визначена у ст.31 Закону, у зв'язку з чим вимоги, забезпечені заставою, вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати за три місяці роботи, що передують порушенню справи про банкрутство чи припиненню трудових відносин у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи та витрати кредиторів на оплату державного мита підлягають задоволенню у першу чергу; вимоги інших кредиторів, не забезпечені заставою, підлягають задоволенню у четверту чергу; неустойка (пеня, штраф) відображаються у реєстрі окремим рядком та підлягають задоволенню у шосту чергу.

Статтею 16 Закону передбачається на час дії процедур банкрутства утворення представницького органу кредиторів - комітету кредиторів, який обирається зборами кредиторів, у складі не більше семи осіб.

Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону, вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених пропорційно сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, кратній тисячі гривень.

Окрім цього, слід зазначити, що відповідно до поданої довідки № 1191/13 від 27.02.2013 р. УПФУ в Чуднівському районі Товариство з обмеженою відповідальністю "Іванопіль-2001" не має заборгованості перед працівниками із заробітної плати (а. с. 106). Також на запит господарського суду Житомирської області Чуднівський районнийм суд Житомирської області повідомив, що позови від працівників Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванопіль-2001" до банкрута про стягення боргу по заробітній платі не надходили і не розгядались.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає за можливе затвердити реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванопіль-2001".

Керуючись 86 ГПК України, ст. ст. 14, 31, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній до 19.01.2013 р.), господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Проміжний звіт ліквідатора прийняти до відома та долучити до матеріалів справи.

2. Продовжити строк ліквідаційної процедури та строк повноважень ліквідатора УПФУ в Чуднівському районі з 31.01.2014 по 08.04.2014 року включно.

3. Затвердити реєстр вимог кредиторів у складі конкурсних кредиторів:

1) Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі на суму 2805,45 грн. основного боргу, який віднесений до другої черги реєстру; та на суму 237,40 грн. грн. неустойки (штраф, пеня), яка віднесена до шостої черги реєстру;

3) Житомирське обласне відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на суму 253,74 грн. основного боргу, який віднесений до другої черги реєстру.

4. У зв'язку із звільненням кредиторів: Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі від сплати судового збору за подачу кредиторських заяв до господарського суду, судовий збір в сумі 6617,00 грн. підлягає сплаті боржником в дохід Державного Бюджету України.

5. Перші загальні збори кредиторів та засідання комітету кредиторів провести за місцем знаходження боржника.

Обов'язки по організації проведення зборів кредиторів покласти на ліквідатора.

6. Призначити наступне засідання суду на 08.04.2014 р. о 12:00 год. в приміщенні господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, кім. № 409.

7. Зобов'язати ліквідатора:

- надати проміжний звіт про виконану роботу у ліквідаційній процедурі;

- надати протокол зборів кредиторів та протокол комітету кредиторів;

- надати за наступний період звіт про проведену роботу з підтверджуючими документами;

- надати відповіді на запити ліквідатора на виконання постанови про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Іванопіль-2001" (реєстраційної служби тощо);

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;

- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 32 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення).

8. Викликати в наступне засідання суду уповноважених представників кредиторів та ліквідатора.

Суддя Макаревич В.А.

Список розсилки:

1- у справу

2- ліквідатору - УПФУ в Чудн. р-ні - реком.

3- Житомирському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (або під розписку в розносній книзі)