Постанова № 37038704, 04.02.2014, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
04.02.2014
Номер справи
569/11739/13-а
Номер документу
37038704
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 569/11739/13-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.02.2014

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Панас О.В.

розглянувши у в порядку письмового провадження в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов"язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить суд постановити рішення, яким визнати протиправними дії постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради у відмові про надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання квартири АДРЕСА_1 та влаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання. Просив зобов'язати відповідача надати йому дозвіл на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання квартири АДРЕСА_1 та надати дозвіл на встановлення в даній квартирі індивідуальної (автономної) системи теплопостачання.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що оскільки централізоване опалення і гаряче водопостачання його помешкання в опалювальний період є неналежної якості , він був змушений звернутись з письмовою заявою до постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов»язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та водопостачання про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання належної йому квартири і всановлення індивідуальної (автономної) системи теплопостачання. У відповідь на його звернення Відповідачем йому було надано витяг із протоколу № 1від 14.03.2013 року, засідання постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов»язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, на якому було прийнято рішення про відмову в наданні дозволу на відключення його квартири від мереж централізованого опалення та водопостачання і влаштування індивідуального (автономного) опалення та гарячого водопостачання. Вважає, що такі дії міжвідомчої комісії є безпідставними та протиправними.

Представник позивача, адвокат ОСОБА_2 подала до суду заяву з проханням розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних матеріалів справи. Позовні вимоги підтримує. Просить позов задовольнити повністю.

Представник відповідача подала до суду заяву про слухання справи у її відсутність, позовні вимоги не визнає, письмових заперечень не подала.

Дослідивши письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю, оскільки позовні вимоги є обґрунтованими та доведеними.

Як зазначено у ст. 6,7,8 Конституції України в Україні визначається і діє принцип верховенства права. Органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 належить на праві власності кв.АДРЕСА_1 згідно будинкової книги та технічного паспорту, інвентарний номер 613, реєстраційний номер 43-206-8142, оглянутих в судовому засіданні . Підстава виникнення права власності - Договір купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_3 від 10.10.2011 р.

Встановлено, що з метою влаштування автономного опалення в квартирі, та у відповідності до "Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від центрального теплопостачання", позивач звернувся з письмовою заявою до постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання .

З оглянутого судом витягу з протоколу № 1 від 14.03.2013р. засідання постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання вбачається, що комісія прийняла рішення про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на відключення квартири АДРЕСА_1 від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання та влаштування індивідуального (автономного) опалення та гарячого водопостачання.

Так, постанова КМУ від 31.10.2007р. № 1268 "Про внесення змін до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 р.№ 630 прямо обмежує конституційні права громадян та норми Закону України "Про теплопостачання"від 02.06.2005р. № 2633-1У, а саме ч. 1 ст. 24 "права та основні обов'язки споживача теплової енергії"щодо права споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Відповідно до п. 24 постанови КМУ від 21.07.2005р. № 630 "Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору по наданню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення"споживачі можуть відмовитись від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Положення п. 25 цієї ж постанови вказує, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. А відтак, самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Відповідно до наведеного положення, позивач звернувся до виконавчого комітету УЖГ Рівненської міської ради (як центрального органу виконавчої влади) про надання дозволу на встановлення індивідуального опалення в квартирі для реалізації свого права.

Відповідно до "Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання", затвердженого наказом міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України за № 4 від 22.11.2005р. для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП, орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП.

При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є неможливість забезпечення, у разі відокремлення приміщення даного споживача (секції, підїзду) від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому.

У разі незгоди заявника з відмовою спір вирішується в судовому порядку.

Як зазначено у ч.2 ст. 383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійнювати ремонт і зміни у квартирі, надані йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог експлуатації будинку.

Таким чином, позивач має право на отримання дозволу на відключення окремого приміщення житлового будинку від мережі централізованого опалення та влаштування індивідуального опалення, оскільки встановлення індивідуального опалення у квартирі жодним чином не порушує прав власників інших квартир у багатоквартирному будинку та санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

У ч.2 ст. 19 Конституції України, ч.3 ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Згідно з ч.10 ст. 59, ч. 2 ст. 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхнього невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 71, 94, 160, 161, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати незаконною відмову постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання в наданні дозволу ОСОБА_1 на відключення від мереж централізованого опалення та встановлення індивідуального опалення в квартирі АДРЕСА_1.

Зобов'язати виконавчий комітет Рівненської міської ради в особі постійно діючої міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті міської ради з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання розглянути його заяву та надати дозвіл на відключення квартири АДРЕСА_1 , належної на праві приватної власності ОСОБА_1, від централізованого опалення та гарячого водопостачання та надати дозвіл на влаштування в даній квартирі індивідуального (автономного) опалення та гарячого водопостачання.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд протягом 10 днів з дня проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Панас О.В.