ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
21 січня 2014 року 14 год. 30 хв. № 826/18484/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Сав-Дістрибьюшн" про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 22 листопада 2013 року надійшов позов інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області (також далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю "Сав-Дістрибьюшн" (також далі - відповідач) про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку та приведення її у відповідність із встановленими вимогами.
Ухвалою суду від 05 грудня 2013 року, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (також далі - КАС України), відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
До суду 19 та 23 грудня 2013 року через засоби телекомунікаційного зв'язку та канцелярію від законного представника позивача надійшли письмові пояснення, у тому числі щодо строку звернення до суду з позовом, які судом долучено до матеріалів справи для врахування при прийнятті у справі судового рішення по суті.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -
ВСТАНОВИВ:
На підставі наказу від 06 листопада 2013 року № 156, направлення на проведення перевірки від 06 листопада 2013 року № 00000159 та за наявності згоди Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів від 05 листопада 2013 року № 5090-2-7/6, позивачем проведено позапланову перевірку магазину відповідача "Фокстрот", розташованого на проспекті Ушакова, 26 у місті Херсоні, за результатами якої 06 листопада 2013 року складено акт № 00000114 перевірки характеристик продукції (також далі - акт перевірки), відповідно до якого, на продукції, яка надається відповідачем, відсутній національний знак відповідності та інформація про найменування й адресу уповноваженого представника або імпортера. Крім того, на момент проведення перевірки відсутні декларації про відповідність.
Викладені в акті перевірки висновки підтверджуються наявними у матеріалах справи фотознімками продукції, яка надається відповідачем.
На підставі акту перевірки, 07 листопада 2013 року позивачем складено протокол № 00000071 про виявлене(і) порушення вимог ст. 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та ст. 15 Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".
Крім того, позивачем складено проекти рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, надані на підставі акту перевірки.
Суд погоджується з доводами законного представника позивача щодо наявності підстав для застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), виходячи з оцінки наявних у матеріалах справи доказів та аналізу наступних положень і обставин.
Так, згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", повноваження та порядок діяльності органів ринкового нагляду, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, встановлюються цим Законом, законами України "Про загальну безпечність нехарчової продукції", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та іншими законами України.
Відповідно до п. 1, підпункту 1 п. 3, п. 7 Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 465/2011, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України (далі - Міністр).
Держспоживінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Держспоживінспекція України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Основними завданнями Держспоживінспекції України є реалізація державної політики у сферах: державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері; державного ринкового нагляду; державного нагляду за додержанням технічних регламентів, стандартів, норм і правил.
Держспоживінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Таким чином, як вбачається з викладених положень, позивач є органом, уповноваженим здійснювати державний контроль за додержанням законодавства у сфері захисту прав споживачів, та який для виконання покладених на нього завдань має право у встановленому законодавством порядку перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, додержання правил торгівлі.
Згідно з ч. 1 ст. 4, п.п. 4, 6, 11 ч. 1 ст. 11, п.п. 1, 3-6 ч. 1 ст. 15, п. 2 ч. 1 ст. 22, ч.ч. 1-4, 6 ст. 23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.
З метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності: проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування); приймають у випадках та порядку, визначених цим Законом, рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, здійснюють контроль стану виконання суб'єктами господарювання цих рішень; вживають у порядку, визначеному цим та іншими законами України, заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні порушень вимог цього Закону та встановлених вимог.
Посадові особи, які здійснюють ринковий нагляд, мають право: проводити у випадках і порядку, визначених цим Законом, документальні перевірки та обстеження зразків продукції, відбирати зразки продукції і забезпечувати проведення їх експертизи (випробування); вимагати від суб'єктів господарювання надання документів і матеріалів, необхідних для здійснення ринкового нагляду, одержувати копії таких документів і матеріалів; вимагати від посадових осіб суб'єктів господарювання та фізичних осіб - підприємців надання у погоджений з ними строк усних чи письмових пояснень з питань, що виникають під час проведення перевірок і вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів; складати акти перевірок та застосовувати в установленому законом порядку штрафні санкції до суб'єктів господарювання за порушення вимог цього Закону, Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" та встановлених вимог; складати на основі актів перевірок протоколи про адміністративні правопорушення у сфері здійснення ринкового нагляду та розглядати справи про відповідні адміністративні правопорушення згідно із законом України.
Заходами ринкового нагляду є обмежувальні (корегувальні) заходи, що включають: обмеження надання продукції на ринку; заборону надання продукції на ринку; вилучення продукції з обігу; відкликання продукції.
Під час перевірок характеристик продукції проводяться документальні перевірки, у разі необхідності - обстеження зразків продукції, а за наявності підстав вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, - відбір та експертиза (випробування) зразків продукції.
При проведенні перевірок характеристик продукції органи ринкового нагляду враховують ступінь ризику, який може становити відповідна продукція, а також відомості, що містяться у зверненнях споживачів (користувачів) про захист їх права на безпечність продукції, та іншу інформацію щодо продукції.
Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.
Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові, - у розповсюджувачів та виробників такої продукції.
Під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки.
Перевірка характеристик продукції може бути невиїзною (за місцезнаходженням органу ринкового нагляду) або виїзною.
Відповідно до Переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 573, Держспоживінспекція здійснює нагляд, зокрема, у сфері низьковольтного електричного обладнання та електрообладнання побутового призначення; електромагнітної сумісності обладнання; мийних засобів; безпеки машин та устаткування.
Враховуючи викладені положення та обставини, а також те, що перевірку проведено з питань відповідності продукції, що надається відповідачем, Технічним регламентам безпеки у зазначених сферах, суд прийшов до висновку, що таку перевірку позивачем проведено на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством.
У ході розгляду справи судом з'ясовано, що підставою для звернення позивача до суду з позовом є факт відсутності на продукції, що надається відповідачем, національного знаку відповідності та інформації про найменування й адресу уповноваженого представника або імпортера. До того ж, на момент проведення перевірки відсутні декларації про відповідність.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів", споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію не вважається рекламою.
Інформація про продукцію повинна містити: назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються; найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція; дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування - про склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок), номінальну кількість (масу, об'єм тощо), харчову та енергетичну цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретний продукт; відомості про вміст шкідливих для здоров'я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами; позначку про наявність або відсутність у складі продуктів харчування генетично модифікованих компонентів; дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції; виробник (продавець) у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію (якщо вона не шкодить життю, здоров'ю або майну споживача) протягом тижня вилучає цю продукцію з продажу та приводить інформацію про неї до відповідності; дату виготовлення; відомості про умови зберігання; гарантійні зобов'язання виробника (виконавця); правила та умови ефективного і безпечного використання продукції; строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій; найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.
Відповідно до ч. 2, п. 3 ч. 4 ст. 13, ч.ч. 1, 2 ст. 33 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності", відповідність введених в обіг в Україні продукції, процесів та послуг технічним регламентам є обов'язковою.
Вимоги технічних регламентів поширюються на товари вітчизняного та іноземного походження незалежно від їх походження.
Кабінет Міністрів України визначає зразок (опис) та затверджує правила застосування національного знака відповідності, що використовується для засвідчення відповідності технічним регламентам.
Національний знак відповідності, визначений у технічному регламенті, застосовується до всієї продукції, яка є об'єктом та відповідає вимогам цього технічного регламенту.
Згідно з п.п. 1, 2 Правил застосування національного знака відповідності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 року № 1599, національний знак відповідності засвідчує відповідність позначеної ним продукції вимогам технічних регламентів, які поширюються на неї.
Знак відповідності наноситься тільки на ті види продукції, опис яких міститься в технічних регламентах. При цьому, нанесення знака відповідності є обов'язковим.
Відповідно до ч. 5 ст. 8, п. 1 ч. 3 ст. 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", суб'єкти господарювання зобов'язані надавати на вимогу органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати: будь-який суб'єкт господарювання, який поставив їм відповідну продукцію; будь-який суб'єкт господарювання, якому вони поставили відповідну продукцію.
До розповсюджувача застосовуються штрафні санкції у разі: розповсюдження продукції, на якій відсутній національний знак відповідності, якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, - у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п.п. 7, 10, 11 Технічного регламенту № 1149, перед введенням в обіг на електрообладнання повинен бути нанесений національний знак відповідності, який підтверджує відповідність електрообладнання вимогам цього Технічного регламенту, включаючи виконання процедури оцінки відповідності (внутрішній контроль виробництва) згідно з додатком 3 до цього Технічного регламенту.
Національний знак відповідності має відповідати вимогам, наведеним у додатку 4 до цього Технічного регламенту. Національний знак відповідності наноситься виробником чи уповноваженим представником виготовлювача продукції в Україні на кожний виріб електрообладнання або, якщо це неможливо, на пакування, інструкцію або документ, в якому визначені гарантійні зобов'язання, у спосіб, що забезпечує його видимість, розбірливість та незмивність.
Нанесення на електрообладнання будь-якого іншого маркування, здатного ввести в оману щодо значення та форми національного знака відповідності, забороняється.
Таким чином, із системного аналізу викладених положень та обставин суд прийшов до висновку про наявність підстав для застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку та приведення її у відповідність із встановленими вимогами.
Відповідно до ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Згідно з ч. 5 ст. 30 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", тимчасова заборона надання продукції на ринку застосовується органами ринкового нагляду у разі прийняття ними рішення про: 1) відбір зразків продукції для проведення їх експертизи (випробування) - на строк проведення експертизи (випробування); 2) приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами - на строк дії відповідного обмеження.
Тимчасова заборона надання продукції на ринку запроваджується одночасно з прийняттям рішень, зазначених у цій частині.
Проаналізувавши викладені положення та обставини, а також зважаючи, що відповідачем не надано суду письмових заперечень проти позову та будь-яких доказів на їх обґрунтування, суд прийшов до висновку, що позов інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Сав-Дістрибьюшн" про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 183-2 цього Кодексу.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-11, 69-71, 86, 158-163, 167, 183-2, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. До приведення у відповідність із встановленими вимогами тимчасово заборонити товариству з обмеженою відповідальністю "Сав-Дістрибьюшн" (ідентифікаційний код 35625082) надавати на ринку наступну продукцію:
1) електрощипці діаметром 25 мм, ТМ "VITEK", модель: VT-1336, д/в: 06.2012;
2) машинку для підстригання волосся, ТМ "ORION", модель: OR-HC01, д/в: 02.2012;
3) машинку для підстригання волосся, ТМ "PHILIPS", модель: QC5125, д/в: 03.2013;
4) фен електричний ручний, ТМ "PHILIPS", модель: HP4940, д/в: 07.2012;
5) прилад для укладання волосся, ТМ "ROWENTA", for elit look, д/в: 03.2013;
6) машинку для підстригання волосся, ТМ "REMINGTON Groom", модель: HC5350,
д/в: 11.2012;
7) фен електричний ручний, ТМ "ROWENTA", модель: СV1330, д/в: 2012;
8) прилад для укладання волосся, ТМ "ROWENTA", модель: CF 8232, д/в: 03.2013;
9) праску, ТМ "Moulinex", inicio20, 1600W, д/в: 2012;
10) тостер, ТМ "Moulinex", модель: 5112R, дата виготовлення не зазначена;
11) портативний ТВ/ДВД плеєр, ТМ "ORION", модель: РДТ-7520, д/в: 02.2013;
12) праску парову Easy Care, ТМ "PHILIPS", дата виготовлення не зазначена;
13) монітор, ТМ "DELL", модель: S2340 Lc, д/в: 10.2012;
14) домашню аудіосистему, ТМ "SONY", модель: MHC-EC25, д/в: 07.2013;
15) системний блок для комп'ютера, ТМ "Lenovo", модель: 10117, д/в: 25.05.2013;
16) рідкокристалічний телевізор зі світлодіодною підсвіткою, ТМ "THOMSON",
модель: 40 D3200F, д/в: 10.2012;
17) інфрачервоний обігрівач, ТМ "UFO", модель: ED10EN", д/в: 06.09.2013;
18) праску, ТМ "TEFAL", модель: FV 5378, д/в: 08.03.2013;
19) морозивницю, ТМ "ORION", модель: OR-ICRM01G, д/в: 12.2011;
20) газовий проточний водонагрівач, ТМ "BOSCH", модель: Therm W10-2P23 S5795,
дата виготовлення не зазначена;
21) парову праску "Philips Eco Care" zelazko, ТМ "Philips", д/в: 02.2013;
22) морозивницю 1,4 л., ТМ "ORION", модель: OR-IC RM01B, д/в: 12.2012;
23) керамічний тепло вентилятор, ТМ "VITEK", модель: VT-1734 GY, д/в: 2011;
24) праску, ТМ "Tefal", модель: FV 5248, д/в: 2013;
25) занурювальний блендер, ТМ "Bosch", модель: MSM 6В 300, д/в: 01.07.2013;
26) праску Ultimate Auzolean 470, ТМ "Tefal", модель: FV 9549, д/в: 2013;
27) міксер (ручний блендер), ТМ "Moulinex", модель: DD10 1143/700, д/в: 02.2013;
28) фен, ТМ "Rowenta", модель: CV 4330, д/в: 2012;
29) прилад для укладання волосся, ТМ "Rowenta", модель: SF 7640, дата виготовлення
не зазначена;
30) фен "Philips Salon Dry Active lon hair dryer", ТМ "Philips", модель: HR 4935, дата
виготовлення не зазначена;
31) машинку для підстригання волосся, ТМ "Rowenta", модель: TN 1110, д/в: 2012;
32) фен, ТМ "Philips", модель: HR 8106, дата виготовлення не зазначена;
33) міксер, ТМ "Tefal", модель: HT 41013 E, д/в: 2013;
34) джерело безперебійного живлення, ТМ "Trust", модель: 600 VA UPS 17681,
д/в: 08.2013;
35) док-станцію клас 2, ТМ "ORION", модель: ID 100, д/в: 21.08.2012;
36) фен, ТМ "Rowenta", модель: CV 1330, д/в: 12.2012;
37) електричні бігуді, ТМ "ORION", модель: OR-FC В 01, д/в: 02.2012;
38) бритву електричну, ТМ "Philips", модель: HR 8106, д/в: 03.2013;
39) джерело безперебійного живлення, ТМ "SVEN", модель: PRO+600, д/в: 04.2012;
40) комп'ютер персональний, ТМ "ROMA PC", модель: BETA 443.0150,
д/в: 08.03.2013;
41) ноутбук, ТМ "Lenovo", модель: 20150, HD LED 15.6, д/в: 13.06.2013;
42) ноутбук, ТМ "Lenovo", В 590, модель: 20206, д/в: 05.06.2013;
43) ноутбук, ТМ "ASUS", модель: K 56 C, дата виготовлення не зазначена;
44) хлібопіч, ТМ "Kenwood", модель: OWBM 260 007, дата виготовлення закодована;
45) рідкокристалічний телевізор з діагоналлю 19 " ILED-підсвічування, ТМ "Mystery
Home", модель: MTV-1922 LW, дата виготовлення не зазначена;
46) фритюрницю Cool Wall fryer 1100 g. Daily Collection, ТМ "Philips", д/в: 07.2012;
47) мультиварку, ТМ "Moulinex", модель: Seriе R 13-B, дата виготовлення не зазначена;
48) мобільний телефон, ТМ "Fly", модель: DS 124, д/в: 25.04.2013;
49) електрогазову плиту, ТМ "MORA", модель: MKN 52102 FW, тип: 2526.12, серійний
номер 22130025, дата виготовлення не зазначена;
50) електричну плиту, ТМ "Hansa", модель: FCCW 5100401752, тип: 52 CE 1.20 (W),
дата виготовлення не зазначена.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
4. Обов'язок щодо забезпечення виконання постанови покласти на інспекцію з питань захисту прав споживачів у Херсонській області.
5. Роз'яснити, що відповідно до ч. 12 ст. 183-2 КАС України, товариство з обмеженою відповідальністю "Сав-Дістрибьюшн" має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п. 5 ч. 1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Копії постанови у повному обсязі направити (вручити) сторонам (їх уповноваженим представникам) у порядку та строки, встановлені ст. 167 КАС України.
Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів із дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Данилишин