Ухвала суду № 37013570, 13.01.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2014
Номер справи
805/348/14
Номер документу
37013570
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

13 січня 2014 року Справа № 805/348/14

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дворников М.С., розглянувши позовну заяву комунальної медичної установи «Станція переливання крові м. Краматорська» до комунальної медичної установи «Міська лікарня № 2» про стягнення 7757,15 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Комунальна медична установа «Станція переливання крові м. Краматорська» звернулась до суду з позовною заявою до комунальної медичної установи «Міська лікарня № 2» про стягнення заборгованості за договором в сумі 7757,15 грн.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з п. 4 ч. 2 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів.

За правилами п. 14 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний договір - дво- або багатостороння угода, зміст якої складають права та обов'язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб'єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди.

Із наведеного визначення вбачається, що необхідними ознаками адміністративного договору є суб'єктність, тобто однією із сторін договору є суб'єкт владних повноважень, та предметність - права й обов'язки учасників договору випливають з управлінських функцій суб'єкта владних повноважень.

Оскільки сфера функціонування адміністративного договору - це відповідна система державного управління на будь-якому ієрархічному рівні, то метою адміністративних договорів є реалізація функцій держави, а більш конкретно - реалізація повноважень того чи іншого органу. У свою чергу мета цивільно-правових договорів - це задоволення потреб суб'єктів цивільно-правових відносин, отримання прибутку та відповідних (майнових чи немайнових) матеріальних благ - об'єктів цивільного обороту (постанова Верховного Суду України від 13 жовтня 2009 року N 09/209).

Зі змісту договору на постачання гемотрансфузійних середників державному (комунальному) лікувальному закладу на 2012 рік від 04.01.2012 вбачається, що за своєю правовою природою він є господарським, а не адміністративним, а отже спір щодо виконання його умов належить розглядати за правилами господарського судочинства.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин суд доходить висновку, що відповідно до п. 1 ч. 1 статті 109 КАС України, у відкритті провадження у справі необхідно відмовити, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами необхідно повернути позивачеві.

Керуючись п. 1, ч. 1, ч. 6 ст. 109, ст. 160, ст. 165, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 4 статті 7 Закону України «Про судовий збір», суд -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити комунальній медичній установі «Станція переливання крові м. Краматорська» у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Роз'яснити позивачеві, що розгляд такої справи віднесено до господарської юрисдикції відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України.

3. Копію ухвали про відмову у відкритті провадженні в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.

4. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

5. Повернути комунальній медичній установі «Станція переливання крові м. Краматорська» (84333, м. Краматорськ, вул. Соціалістична, 8, р/р: 35429002002430, ЗКПО 05492396 ГУДКСУ у Донецькій обл., МФО 834016) з Державного бюджету України судовий збір у сумі 172 (сто сімдесят дві) гривні 06 копійок, сплачений за подання позову 27 грудня 2013 року згідно з платіжним дорученням № 1123 від 27.12.2013.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Дворников М.С.