КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2014 року 810/7144/13-а
Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Актив - Строй» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ПП «Актив-Строй» звернулось до суду з позовом до ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області та просить з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог:
- визнати протиправними дії ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області по проведенню зустрічної звірки ПП «Єврофасад-Черкаси», відповідно до якої не встановлено факту реального здійснення господарських операцій ПП «Єврофасад-Черкаси»з придбання товарів (послуг) у ТОВ «Будкомпроект Груп» та подальшого продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р. в розумінні ст. 22 та ст.185 ПК України;
- визнати протиправними дії ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області щодо корегування показників податкової звітності з ПДВ, які полягають у зменшенні у інформаційних базах органів державної податкової служби до « 0» суми податкових зобов'язань та податкового кредиту та податку на прибуток, що задекларовані ПП «Єврофасад-Черкаси» за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р.;
- зобов'язати ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області поновити показники податкової звітності з ПДВ та податку на прибуток ПП «Єврофасад - Черкаси» за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р.;
- зобов'язати ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області вилучити з інформації бази даних «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» інформацію, внесену на підставі акту від 12.07.2013 р. №391/22-01/32881834 про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Єврофасад-Черкаси» щодо підтвердження господарських відносин з ТОВ «Будкомпроект Груп» та подальшого продажу підприємствам-покупцям за період з 01.01.2011 р. по 31.05.2013 р.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що на підставі службового посвідчення від 31.12.2014 р. серії КО № 104675, виданого ДПІ у Києво-Святошинському районі, згідно із п. 73.5 ст. 73 ПК України та п. 4.4 наказу ДПА України від 22.04.2011 р. №236 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок» та на виконання постанови слідчого СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві, капітана міліції С.Ю. Короткова від 28.05.2013 р., Демурою І.С. старшим державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області здійснено відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки ПП «Єврофасад-Черкаси» щодо підтвердження господарських відносин з ТОВ «Будкомпроект Груп» та подальшого продажу підприємствам-покупцям за період з 01.01.2011 р. по 31.05.2013 р., за результатами якої складено акт від 12.07.2013 р. № 391/22-01/32881834.
Таким чином, вважає, що дії і рішення відповідач є незаконними, що порушують норми чинного податкового законодавства.
В судове засідання представник позивача не з'явився надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив уточнюючі позовні вимоги задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Просив розглядати справу без участі представника відповідача в порядку письмового провадження та просив відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав зазначених в письмових запереченнях.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство "Актив-Строй" зареєстрований 18.07.2007 р. Податкова адреса позивача: 21036, Вінницька обл., місто Вінниця, Ленінський район, вул.Хмельницьке шосе, будинок 4, квартира 34
Позивач станом на момент звернення з даним позовом до суду позивач перебуває на обліку у Вінницькій ОДП1 ГУ Міндоходів у Вінницькій області.
Видами діяльності позивача за КВЕД є: 41.10 Організація будівництва будівель (основний), 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель, 42.21 Будівництво трубопроводів, 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій, 43.11 Знесення, 43.12 Підготовчі роботи на будівельному майданчику, 43.21 Електромонтажні роботи, 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, 43.29 Інші будівельно-монтажні роботи, 43.31 Штукатурні роботи, 43.32 Установлення столярних виробів, 43.33 Покриття підлоги й облицювання стін, 43.34 Малярні роботи та скління, 43.39 Інші роботи із завершення будівництва.
Позивач станом на момент виникнення спірних правовідносин мав статус платника податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер 352009902286).
На підставі службового посвідчення від 31.12.2014 серії КО № 104675, виданого Державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі, згідно із пунктом 73.5 статті 73 Податкового кодексу України та пункту 4.4 наказу ДПА України від 22.04.2011 №236 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок» та на виконання постанови слідчого СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві, капітана міліції С.Ю. Короткова від 28.05.2013, Демурою Іриною Сергіївною, старшим державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області здійснено відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки ПП «Єврофасад-Черкаси» (код ЄДРПОУ 32881834) щодо підтвердження господарських відносин з ТОВ «Будкомпроект Груп» (код ЄДРПОУ 36203392) та подальшого продажу підприємствам-покупцям за період з 01.01.2011 по 31.05.2013, за результатами якої складено акт від 12.07.2013 № 391/22-01/32881834 в якому зафіксовані виявлені порушення, а саме звіркою не встановлено факту реального здійснення господарських операцій ПП «Єврофасад-Черкаси» з придбання товарів (послуг) у ТОВ «Будкомпроект Груп» та подальшого продажу товарів (послуг) підприємствам - покупцям за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р., в розумінні ст.22 та ст.185 ПК України.
Таким чином, задекларований ПП «Єврофасад - Черкаси» податковий кредит від ТОВ «Будкомпроект Груп» та задекларовані податкові зобов'язання по підприємствах покупцях за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р. за результатами перевірки зменшені « 0».
Надаючи правову оцінку оскаржуваним податковому повідомленню-рішенню суд вважає за необхідне вказати наступне.
Згідно з пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби визначені контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у пп. 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
В силу приписів пункту 61.1 статті 61 цього Кодексу, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється шляхом інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби (підпункт 62.1.2 пункту 62.1 статті 62 Податкового кодексу України).
Статтею 72 Податкового кодексу України визначено, що для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності державної податкової служби використовується інформація, що надійшла, зокрема, від платників податків, у тому числі, інформація про фінансово-господарські операції платників податків, та інформація, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах. Для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності також використовується інша інформація, оприлюднена як така, що підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства та/або добровільно чи за запитом надана органу державної податкової служби в установленому законом порядку. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.
Зустрічна звірка є однією із складових інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби.
Відповідно до пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.
Механізм проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок на момент існування спірних правовідносин визначений Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232 (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 1232).
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1232 зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1232 передбачено, що з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних. Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.
Орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку (пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1232).
З метою впровадження єдиного порядку направлення запитів на проведення зустрічних звірок, а також оформлення, передачі та накопичення матеріалів зустрічних звірок органами державної податкової служби розроблені та затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 22 квітня 2011 року № 236 Методичні рекомендації щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (далі - Методичні рекомендації).
Згідно з пунктом 2.1 Методичних рекомендацій для проведення зустрічних звірок відбираються суб'єкти господарювання (контрагенти платника податків), щодо яких виникла необхідність у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків, в тому числі відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Необхідність проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання визначається посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби (далі - органи ДПС) за результатами проведеного аналізу даних та встановлених розбіжностей в податкових деклараціях, автоматизованих інформаційних системах органів державної податкової служби України (АІС ДПА України, Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту, Єдиний реєстр податкових накладних тощо), а також аналізу податкової інформації та документів, отриманих із внутрішніх (у тому числі від підрозділів податкової міліції тощо) або зовнішніх джерел (у тому числі від платників податків), які свідчать (можуть свідчити) про порушення такими платниками податків податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.
Відповідно до пункту 3.1 Методичних рекомендацій з метою проведення зустрічної звірки орган ДПС, що ініціює проведення такої звірки (далі - орган ДПС - ініціатор) надсилає органу ДПС, на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання (далі - орган ДПС - виконавець), Запит про проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (додаток 1 Методичних рекомендацій) за допомогою Інформаційної системи «Зустрічні звірки» (далі - ІС «Зустрічні звірки»). Такий запит реєструється як вихідна кореспонденція у загальному порядку.
Слід врахувати, що форма запиту є примірною та заповнюється залежно від наявних даних про платника податків та/або суб'єкта господарювання, виду здійснених господарських операцій та їх документального підтвердження.
Недотримання органом ДПС - ініціатором примірної форми запиту не є підставою для відмови органом ДПС - виконавцем у здійсненні зустрічної звірки.
При цьому з метою забезпечення результативності та оперативності проведення зустрічної звірки орган ДПС - ініціатор повинен максимально чітко та повно навести у запиті інформацію щодо здійснених господарських операцій платника податків із суб'єктом господарювання та навести повний і чіткий перелік питань, дослідити які необхідно при проведенні зустрічної звірки для з'ясування реальності здійснених операцій та повноти їх відображення в обліку платника податків.
Зустрічна звірка може бути проведена органом ДПС - ініціатором самостійно у разі коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому самому органі ДПС, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.
Отриманий органом ДПС - виконавцем запит реєструється як вхідна кореспонденція у загальному порядку (пункт 3.2 Методичних рекомендацій).
З метою спрощення процедури проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання (особливо тих, які віднесені до категорії великих платників податків) за наявності інформації, зазначеної у запиті органу ДПС - ініціатора, та її документального підтвердження, орган ДПС - виконавець протягом трьох робочих днів проводить на їх підставі зустрічну звірку та складає Довідку про результати проведення зустрічної звірки відповідно до підпункту 4.6 пункту 4 Методичних рекомендацій.
При цьому інформація на запит та її документальне підтвердження можуть бути наявними в органі ДПС - виконавця у зв'язку із направленням суб'єктом господарювання за місцем реєстрації інформації відповідно до вимог статей 72 та 73 глави 7 розділу II та інших норм Податкового кодексу України, за результатами попередньо проведених звірок (перевірок) та отриманих відповідних документів суб'єкта господарювання тощо.
У разі відсутності в органі ДПС - виконавця запитуваної інформації та її документального підтвердження, такий орган протягом 2-х робочих днів з дня отримання запиту надсилає завірений печаткою Запит про надання інформації та її документального підтвердження (додаток 2) суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному (уповноваженому) представникові під розписку. Такий запит реєструється як вихідна кореспонденція у загальному порядку.
Обов'язок здійснення відповідних заходів (направлення запитів, повторних запитів, здійснення моніторингу відповідей, що надходять, тощо) з метою забезпечення своєчасного та у повному обсязі проведення зустрічних звірок, у тому числі і по ланцюгу проходження ТМЦ (робіт, цінних паперів, нематеріальних активів тощо) покладається на орган ДПС - ініціатора. При цьому обов'язок направлення запиту на адресу суб'єкта господарювання та забезпечення проведення зустрічної звірки покладається на орган ДПС - виконавця, в якому такий суб'єкт господарювання перебуває на обліку (крім випадків, визначених у абзаці 6 пункту 3.1 Методичних рекомендацій).
З метою забезпечення належного контролю за повнотою та своєчасністю вжиття заходів щодо завершення всіх звірок суб'єктів господарювання керівник структурного підрозділу, який ініціював їх проведення (надсилав запити на проведення таких звірок до інших органів ДПС), забезпечує щоквартальне (станом на останній робочий день кварталу) проведення інвентаризації виконання направлених запитів на проведення зустрічних звірок за допомогою ІС «Зустрічні звірки».
За результатами інвентаризації по непроведених (незакінчених) звірках за письмовим поданням керівника такого структурного підрозділу щодо доцільності вжиття додаткових заходів з метою забезпечення подальшого проведення таких звірок чи припинення їх проведення із відповідним обґрунтуванням причин керівником органу ДПС або його заступником приймається письмове рішення.
Рішення про недоцільність подальшого проведення (ініціювання проведення) зустрічних звірок може бути прийнято, зокрема, у зв'язку із ліквідацією платника податків (суб'єкта господарювання) при отриманні наявної в органі ДПС - виконавця інформації щодо такої звірки, підтвердження у повному обсязі господарських відносин платника податків із суб'єктом господарювання по першому ланцюгу проходження ТМЦ (робіт, цінних паперів, нематеріальних активів тощо) за відсутності сумнівів (на підставі баз даних органів ДПС) щодо їх подальшого проходження від виробника (імпортера) до кінцевого споживача тощо.
Зустрічні звірки проводяться органом ДПС - виконавцем або органом ДПС - ініціатором у випадках, встановлених пунктом 3.1 Методичних рекомендацій.
У разі необхідності до проведення зустрічних звірок органом ДПС - виконавцем можуть залучатися працівники інших органів ДПС (у тому числі органу ДПС - ініціатора) за погодженням з керівниками цих органів, про що видається відповідний наказ.
При отриманні запиту про проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання структурний підрозділ органу ДПС, визначений керівником (заступником керівника) органу ДПС, відповідальним за її проведення (далі - відповідальний підрозділ), у той самий день проводить аналіз інформації та документального її підтвердження, які містяться в інформаційних базах органу ДПС та справі суб'єкта господарювання.
У разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - Акт) (додаток 3), реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) (далі - Журнал реєстрації довідок/актів) (додаток 4) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.
При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу ДПС забезпечує проведення такої звірки.
При отриманні від суб'єкта господарювання (у встановлений статтею 73 Податкового кодексу України термін) інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження відповідальний підрозділ проводить зустрічну звірку суб'єкта господарювання протягом 3 робочих днів з дня, наступного за днем отримання такої інформації та її документального підтвердження.
За результатами проведення зустрічної звірки складається Довідка про результати проведення зустрічної звірки (далі - Довідка) (додаток 5) у двох примірниках та реєструється в Журналі реєстрації довідок/актів не пізніше останнього робочого дня терміну, відведеного для проведення зустрічної звірки відповідно до пункту 3.2 або 4.5 Методичних рекомендацій.
Довідка підписується та вручається суб'єкту господарювання у порядку, передбаченому пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України № 1232, не пізніше наступного робочого дня від дати її складання.
У разі відмови суб'єкта господарювання (законного чи уповноваженого представника) від підписання Довідки (неявки для підписання) посадовими особами органу ДПС складається відповідний акт в довільній формі, що засвідчує факт такої відмови (неявки), та реєструється в Журналі реєстрації довідок/актів.
Електронні копії підписаного керівником (заступником керівника) органу ДПС супровідного листа про результати проведення зустрічної звірки, складеної Довідки/Акта, інших документів та наданих суб'єктом господарювання матеріалів не пізніше наступного робочого дня від дати їх складання надсилаються до органу ДПС - ініціатора за допомогою ІС «Зустрічні звірки».
У разі не підтвердження господарських відносин із суб'єктом господарювання зазначені матеріали (один примірник складених працівниками органу ДПС Довідки/Акта та належним чином завірені копії отриманих від суб'єкта господарювання матеріалів) одночасно із направленням електронних копій надсилаються органу ДПС - ініціатору поштою із повідомленням про вручення, при цьому отримана від суб'єкта господарювання інформація та її документальне підтвердження залишається органу ДПС - виконавцю.
У разі неможливості проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання разом із Актом органу ДПС - ініціатору надсилаються належним чином засвідчені копії наявних матеріалів, що підтверджують цей факт, матеріалів щодо вжитих заходів з метою проведення зустрічної звірки, а також інших наявних в органі ДПС матеріалів, що мають або можуть мати відношення до питань запиту і не підтверджують дані платника податків, наведені у такому запиті.
Отримана від суб'єкта господарювання інформація та її документальне підтвердження в подальшому використовується для проведення зустрічних звірок та повинна бути відпрацьована в комплексі з іншими документами суб'єкта господарювання при проведенні чергової документальної планової або позапланової перевірки суб'єкта господарювання із метою підтвердження повноти відображення результатів здійснених господарських операцій у податковому та бухгалтерському обліку.
Таким чином, необхідною умовою проведення зустрічної звірки є запит органу державної податкової служби (ініціатора), крім випадків, встановлених абзацом другим пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1232.
Жодних запитів щодо підтвердження одержаних від ПП «Сврофасад-Черкаси» даних відповідач не отримував, як і не перевіряв дані, надані конкретним платником податків, що знаходиться у тому ж населеному пункті.
Відтак, відповідачем було порушено законодавчо встановлений порядок та спосіб проведення зустрічної звірки, передбачений пунктом 73.5 статті 73 Податкового кодексу України та Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232, а саме: здійснено відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки за відсутності законних підстав для здійснення таких заходів.
Також, вступна частина акту від 12.07.2013 № 391/22-01/32881834 містить твердження відповідача щодо того, що відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки ПП «Єврофасад- Черкаси» (код ЄДРПОУ 32881834) щодо підтвердження господарських відносин з ТОВ «Будкомпроект Груп» (код ЄДРПОУ 36203392) та подальшого продажу підприємствам-покупцям за період з 01.01.2011 по 31.05.2013 здійснені старшим державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області Демурою Іриною Сергіївною на виконання постанови слідчого СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві, капітана міліції С.Ю. Короткова від 28.05.2013.
Проте, зазначене твердження не відповідає дійсності та спростовується наступним.
Кримінальний процесуальний кодекс України від 13.04.2012 № 4651-УІ уповноважує слідчого органу досудового розслідування призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом (пункт 4 частини другої статті 40).
Вказана норма Кодексу не уповноважує слідчого призначати зустрічні звірки.
Крім того, Податковий кодекс України та Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232, містять вичерпний перелік підстав для проведення зустрічної звірки, в якому відсутня постанова слідчого.
В цей же час, як вбачається зі вступної частини акту від 12.07.2013 № 391/22-01/32881834, ПП «Єврофасад-Черкаси» припинено (рішенням Господарського суду Київської області від 27.03.2013 № Б911/103/11/13-г визнано банкрутом).
У зв'язку з чим проведення податковим органом зустрічної звірки підприємства, яке судовим рішенням визнано банкрутом, взагалі є неможливим.
Результати зустрічних звірок в обов'язковому порядку вносяться до автоматизованих інформаційних систем ДПС та у подальшому використовуються податковими органами при проведенні перевірок суб'єктів господарювання.
Оскільки зустрічна звірка - це спосіб отримання інформації, то отримана протиправно інформація не може бути використана та опрацьована податковим органом у власній службовій діяльності.
В силу приписів чинного законодавства України протиправні дії не можуть породжувати будь- які правомірні наслідки, будь то складений акт. довідка, висновки тощо, а так само не може вважатися правомірною, законною та достовірною інформація та дані, що містяться в таких документах.
Акт від 12.07.2013 № 391/22-01/32881834 про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Єврофасад-Черкаси», по суті, є доказом, здобутим з порушенням закону, а тому такий акт та наведені в ньому обставини не можуть бути підставою для прийняття будь-якого рішення або використовуватися будь-якими органами ДПС України, а також іншими державними органами та їх посадовими (службовими) особами в якості носія доказової бази чи податкової інформації.
В 2012 р. ПП "Актив-Строй" мало господарські відносини з ПП "Єврофасад-Черкаси", так ПП "Єврофасад-Черкаси" в жовтні 2012 року виконувало для потреб Позивача будівельні роботи, що підтверджується відповідними документами, а саме: Договором підряду № 1 від 02.10.2012 р., актом № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2012 р. та податковою накладною від 30.10.2012 р. № 134.
В акті від 12.07.2013 №391/22-01/32881834 скориговано податкові зобов"язання з податку на додану вартість ПП "Єврофасад-Черкаси" (в жовтні 2012 р.) по розрахунках з ПП "Актив-Строй", що привело до порушення прав Позивача.
Таким чином, внаслідок здійснення відповідачем незаконних дій щодо проведення зустрічної звірки ПП "Єврофасад-Черкаси", результати якої оформлені актом від 12.07.2013 №391/22- 01/32881834, були порушені законні інтереси Позивача, а саме: не встановлено факту реального здійснення господарських операцій ПП "Єврофасад-Черкаси" (код ЄДРПОУ 32881834) з придбання товарів (послуг) у ТОВ "Будкомпроект Груп" та подальшого продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям (в тому числі і позивачу) за період з 01.12.2011 по 31.05.2013 в розумінні статті 22 та статті 185 Податкового кодексу України.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування своїх заперечень.
Згідно ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Вказаною нормою суд зобов'язаний дати юридичну оцінку діям суб'єкта владних повноважень і визначити спосіб поновлення порушеного права.
Оскільки, відповідач протиправним діями порушив права позивача, суд вважає, що поновити порушені права позивача слід шляхом зобов'язання ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області поновити показники податкової звітності з ПДВ та податку на прибуток ПП «Єврофасад - Черкаси» за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р. та зобов'язання ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській області вилучити з інформації бази даних «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» інформацію, внесену на підставі акту від 12.07.2013 р. №391/22-01/32881834 про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Єврофасад-Черкаси» щодо підтвердження господарських відносин з ТОВ «Будкомпроект Груп» та подальшого продажу підприємствам-покупцям за період з 01.01.2011 р. по 31.05.2013 р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 69, 70, 71, 72, 128, 158-163, 167, 2442 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області по проведенню зустрічної звірки Приватного підприємства «Єврофасад-Черкаси», відповідно до якої не встановлено факту реального здійснення господарських операцій Приватним підприємством «Єврофасад-Черкаси» з придбання товарів (послуг) у ТОВ «Будкомпроект Груп» та подальшого продажу товарів (послуг) підприємствам-покупцям за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р. в розумінні ст. 22 та ст.185 ПК України.
3. Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області щодо корегування показників податкової звітності з податку на додану варість, які полягають у зменшенні у інформаційних базах органів державної податкової служби до «0» суми податкових зобов'язань та податкового кредиту та податку на прибуток, що задекларовані Приватним підприємством «Єврофасад-Черкаси» за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р.
4. Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області поновити показники податкової звітності з податку на додану вартість та податку на прибуток Приватного підприємства «Єврофасад - Черкаси» за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2013 р.
5. Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління У Міндоходів у Київській області вилучити з інформації бази даних «Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» інформацію, внесену на підставі акту від 12.07.2013 р. №391/22-01/32881834 про неможливість проведення зустрічної звірки Приватного підприємства «Єврофасад-Черкаси» щодо підтвердження господарських відносин з ТОВ «Будкомпроект Груп» та подальшого продажу підприємствам-покупцям за період з 01.01.2011 р. по 31.05.2013 р.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щавінський В. Р.