Постанова № 36993261, 04.02.2014, Центральний районний суд м. Сімферополя

Дата ухвалення
04.02.2014
Номер справи
124/11388/13-а
Номер документу
36993261
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 124/11388/13-а

04.02.2014 року м. Сімферополь

Суддя Центрального районного суду м. Сімферополя АР Крим Гулевич Ю.Г. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_2 просить визнати протиправними дії відповідача Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АРК по неврахуванню при обчисленні пенсії позивачу, призначеної за ЗУ «Про державну службу», інших видів виплат (матеріальної допомоги, індексації), на які нараховані та з яких утримані страхові внески, а з 1 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду згідно довідки про заробітну плату №13794/07-5 від 28.11.2013 року, скасувати відмовне рішення відповідача у проведенні позивачу перерахунку пенсії по заробітній платі з урахуванням інших виплат (матеріальної допомоги, індексації) від 11.12.2013 року, зобов'язати його здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з моменту її призначення з урахуванням сум матеріальної допомоги, індексації, отриманих під час роботи на посаді державного службовця в Управлінні ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АРК, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду, відповідно до довідки №13794/07-5 від 28.11.2013 року про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи), що подається для призначення пенсії.

Вимоги мотивовані тим, що позивач є одержувачем пенсії призначеної за ЗУ «Про державну службу» в Управлінні ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя.

Згідно ст.21 ЗУ від 16.12.1993 року «Про засади соціальною захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (дострокове призначення пенсії у зв'язку із звільненням із займаної посади за станом здоров'я) позивач набула право на одержання пенсійного забезпечення відповідно із ЗУ від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу», пенсія була призначена з лютого 2011 року.

Позивач з метою перевірки правильності розрахунку розміру пенсії, повноти включення до розрахунку всіх належних виплат, у листопаді 2013 року звернулась до відділу призначення пенсій відповідача, спеціалістом якого була повідомлена, що у заробітну плату для розрахунку пенсії не було враховано суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення.

03.12.2013 року позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії по довідці про заробітну плату №13794/07-5 від 28.11.2013, просила включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для розрахунку пенсії відповідно до ЗУ від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу».

12 грудня 2013 позивач отримала відмовне рішення від 11.12.2013, яким відповідач відмовив у проведенні перерахунку пенсії по заробітній платі на підставі довідки №13794/07-5 від 28.11.2013 з урахуванням «інших виплат» (сум матеріальної допомоги, індексації, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 1 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, встановлені ЗУ від 16 грудня 1993 року № 3723-XII "Про державну службу". Відповідно до ч.2 ст. 37 цього Закону пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не с державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Ч.2 ст.37 1 вказаного Закону перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Водночас ст.33 ЗУ № 3723 встановлено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок (частина друга). Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.

У частині першій ст.1 ЗУ від 24.03.1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці" (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Згідно зі ст.2 Закону № 108/95-ВР структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Пунктом 1 постанови КМ України від 31 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення розміру заробітку для обчислення пенсії" установлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України № 3723, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі. Середньомісячна сума зазначених виплат за 24 або 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат за 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією чи за 60 календарних місяців роботи підряд відповідно на 24 або на 60.

Отже, чинне законодавство як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення й приймаються в розрахунок при нарахованні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.

Статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІ1 "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788-ХІІ) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до ч.1 зазначеної статті до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до ЗУ від 26.06.1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно зі ст.41 ЗУ від 9.07.2003 року № 1058-1V "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-ІУ) до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Форми довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, були затверджені постановою Пенсійного фонду України від 30.10.2008 №19-11 (далі-Постанова №19-1 1), Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 серпня 2010 року по справі №2а-4753/09/267О, вказана постанова Постанова №19-11 визнана такою, що не відповідає актам вищої юридичної сили в частині, що стосується невключення до складових заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсії винагороди за вислугу років, матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, забов'язано Пенсійний фонд України привести Постанову №19-11 у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом передбачення чи встановлення інших складових заробітної плати, передбачених іншими нормативно-правовими актами.

Правлінням Пенсійного фонду України 14.02.2011 року прийнято постанову № 5-І «Про виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва по справі № 2а- 4753/09/2670», за якою: Визнано такими, що втратили чинність: підпункт 1.2 пункту 1 постанови правління Пенсійного фонду України від 30.10.2008 № 19-11 «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», зареєстровано в Міністерстві юстиці України 04.12.2008 за № 1 161/15852; форма довідки про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсій відповідно до Закону України ''Про державну службу", затверджену Постановою № 19-11. Затверджено нову форму довідки про складові заробітно плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відпонідно до Закону України "Про державну службу".

Постанова 5-1 була зареєстрована в Міністерстві юстиці України 18.02.2011 року за № 210/18948, опублікована в Офіційному віснику України 04.03.2011 року за№14.

На такі виплати державних службовців як матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, а також премії і надбавки, нараховуються та утримуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, азі січня 2011 року - єдиний соціальний внесок.

На підтвердження цього Управлінням 28.11.2013 року позивачу була видана довідка про складові заробітної плати (за 24 календарні місяці роботи) для розрахунку пенсії у відповідності до Закону України «Про державну службу» за формою, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України №5-1 від 14.02.201 1р.

Довідка була видала у відповідності із діючим законодавством, за відповідною формою та містила графу «інші виплати» з розшифруванням (матеріальна допомога, індексація, компенсація за невикористану відпустку), які позивач отримувала під час проходження державної служби, з яких були сплачені страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 1 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок, та які повинні бути враховані під час розрахунку пенсії, оскільки суттєво впливають на її розмір.

Однак, відповідач при здійсненні розрахунку пенсії відмовляється врахувати інші виплати, які відображені в довідці №13794/07-5 від 28.11.2013 р., посилаючись на статтю 33 Закону України №3723, згідно якої заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок, та вказуючи, що матеріальна допомога, індексація, компенсація за невикористану відпустку не відносяться до інших надбавок.

Від представника відповідача надійшли письмові заперечення проти позову.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, суддя приходить до наступного.

Позивач в обгрунтування свого позову про визнання протиправними дій по неврахуванню при обчисленні пенсії позивачу, призначеної за ЗУ «Про державну службу», інших видів виплат (матеріальної допомоги, індексації), на які нараховані та з яких утримані страхові внески, а з 1 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду згідно довідки про заробітну плату №13794/07-5 від 28.11.2013 року посилається на те, що при здійсненні розрахунку пенсії відмовляється врахувати інші виплати, які відображені в довідці №13794/07-5 від 28.11.2013 р., посилаючись на статтю 33 Закону України №3723, згідно якої заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок, та вказуючи, що матеріальна допомога, індексація, компенсація за невикористану відпустку не відносяться до інших надбавок.

Разом з тим, порядок та умови пенсійного забезпечення державних службовців передбачений ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ.

Так, на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, при наявності страхового стажу для жінок - не менш 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менш 10 років, і які на момент досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби - незалежно від місця роботи на день досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцем призначається в розмірі 80% від суми їх заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Як зазначено у статгі 33 Закону, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Таким чином, в ч.2 ст.33 Закону № 3723-ХІІ встановлені складові заробітної плати державного службовця (заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок). Зазначений перелік є вичерпним. Отже, законодавець чітко визначив поняття заробітної плати, серед складових якої матеріальна допомога відсутня.

Згідно ч. 3 Закону, посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. П.4 передбачено, що доплата за ранг провадиться відповідно до рангу, присвоєного державному службовцю.

Матеріальна допомога до числа «інших надбавок», як це стверджує позивач, не може бути віднесена, оскільки перелік цих надбавок також чітко встановлений Законом.

Відповідно до ч.5 Закону, надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків.

Згідно п. 6 державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

З вищенаведеного випливає, що законодавець визначив поняття заробітної плати держслужбовця та її складові і матеріальна допомога в її склад не входить.

Ч.7 ст. 33 Закона України № 3723 передбачає, що умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги ( матеріальна допомога відокремлена від надбавок) визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.5 ст. 37 Закона України № 3723, визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З метою удосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова від 31.05.2000 № 865 (зі змінами) «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».

Відповідно до абз. 2 п. 1 постанови КМУ № 865, у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до абзацу першого цього пункту без коригування згідно з пунктом 2 цієї постанови.

Згідно п.2 постанови КМУ № 865, порядок коригування виплат, зазначених у пункті 1 цієї постанови, при призначенні пенсії встановлюється Міністерством праці та соціальної політики разом з Міністерством фінансів.

Нова форма довідки про складові заробітної плати була затверджена постановою Правління Пенсійного Фонду України № 5-1 від 14.02.2011, тобто ніяких змін у структурі заробітної плати не відбулося.

Крім того, згідно п.6 Постанови, в всіх випадках призначення (перерахунку) пенсій заробіток для обчислення пенсії не може перевищувати сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, на момент призначення (перерахунку) пенсій.

Таким чином, законодавець розмежовує поняття заробіток для обчислення пенсії та суми заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, оскільки з п. 6 Постанови випливає, що заробіток для обчислення пенсії є меншим ніж суми заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Варто також зауважити, що на суму заробітної плати державного службовця, складові якої передбачені ч.2 ст.33 Закону № 3723-ХП (посадові оклади, премії, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інші надбавок), були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, як це і передбачено ст. 33 Закону № 3723-ХІІ.

Допомога на оздоровлення, матеріальна допомога, індексація та грошові винагороди, які передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 212 «Про затвердження Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків» не відносяться до інших надбавок.

Посилання позивача на Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95, як на підставу включення допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення до сум заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсії є також безпідставними, оскільки складові заробітної плати державного службовця для призначення (перерахунку пенсії) визначаються виключно ст. 33 Закону № 3723.

Саме таку позицію підтримує і Вищий Адміністративний суд України, який у своєму оглядовому листі від 14.08.2008 N 1406/100/13-08 «Про практику застосування законодавства з питань пенсійного забезпечення (за результатами справ, розглянутих Вищим адміністративним судом України у касаційному порядку)» у п.1 чітко зазначив, що матеріальна допомога на оздоровлення не є складовою заробітної плати, а тому не враховується при призначенні пенсій державним службовцям.

ОСОБА_2 перебуває в Управлінні на обліку як одержувач пенсії за Законом №3723 "Про державну службу" з 28.02.2011 року.

Пенсія позивачу призначена відповідно до поданої заяви від 28.02.2011 року та доданих документів, у числі яких довідки про заробітну плату, видану Управлінням Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Сімферополя АРК - довідка про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 28.02.2011 № 15/10-11/85.

Вищевказана довідка про заробітну плату представлена заявником за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 30.10.2008 № 19-11, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.12.2008 № 1 161/15852.

03.12.2013 року ОСОБА_2 звернулася до управління із заявою про перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі, надав довідку про складові заробітної плати (надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премії, премії до державних свят, інші виплати) від 28.11.2013 № 13794/07-5 за формою, що була затверджена постановою Правління Пенсійного Фонду України № 5-1 від 14.02.2011.

Постановою КМ України від 9 березня 2006 р. N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» були встановлені нові умови оплати праці.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям здійснюється перерахунок раніше призначених (перерахованих) пенсій. Відповідно до п.4 Постанови КМУ від 31.05.2000 року №865 визначено порядок перерахунку пенсії, зокрема пенсіонерам, які не працюють на посадах державних службовців, перерахунок пенсії проводиться на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи з сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Відповідно до абз. З пп. 2 н. 4 Постанови КМ України від 31 травня 2000 р. N 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності ЗУ від 16 січня 2003 р. N 432-ІУ "Про внесення змін до ЗУ "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності ЗУ "Про державну службу", визначається в такому порядку: премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

Органом по забезпеченню реалізації державної політики, у системі центральних органів виконавчі влади, якому дане право надавати роз'яснення в сфері пенсійного забезпечення є Міністерство праці й соціальної політики України.

Згідно роз'яснення Міністерства праці та соціальної політики від 29 травня 2007 року № 563/039/97-07, премії та інші надбавки включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно розрахунковою відомістю на заробітну плату та в якому вони враховані у системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до п. 1.6.1 Інструкції із статистики заробітної плати, нарахування проводяться за календарний місяць, а згідно п. 1.6.2 вказаної Інструкції, нарахування, які здійснюються за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявлення помилок, відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені. А тому виплати проведені у квітні мають бути відображені у системі персоніфікованого обліку в квітні місяці.

Відповідно до п. 5 Постанови КМУ №865 від 31 травня 2000 року, перерахунок пенсії проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця, на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Відповідно до норм чинного законодавства установи й організації відповідають за видачу довідок про заробітну плату.

Листом Міністерства праці та соціальної політики України від 30 вересня 2008 року №10340/0/1408/039 також роз'яснено, що перерахунок посадових окладів, премій та надбавок було здійснено в березні із доплатою за лютий і відповідні суми відображені в системі персоніфікованого обліку за лютий 2008 року, а тому розмір заробітної плати за лютий необхідно визначати з урахуванням перерахованих відповідно до нових умов праці сум посадових окладів, премій та надбавок.

Таким чином, листом Міністерства праці та соціальної політики України № 563/039/97-07 від 29 травня 2007 року роз'яснено, що при визначенні заробітку для обчислення пенсії премії та надбавки включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають та в якому вони враховані у системі персоніфікованого обліку.

Довідка про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або за класний чин, спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка за вислугу років від 25.02.2011 № 21/04-89 та довідка про заробітну плату (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням) від 25.02.2011 № 22/04-89 представлені заявником за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 30.10.2008 № 19-11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції Україні 04.12.2008 № 1161/15852.

Пенсія позивачу, відповідно до її заяви від 28.02.2011, була призначена з 28.02.2011 згідно протоколу про призначення пенсії від 10.03.2011 року.

Підстави для перерахунку пенсії державному службовцю чітко зазначені у ст. ст.37-1 ЗУ від 16.12.1993 № 3723-ХІІ і такої підстави, як надання нової довідки про розмір заробітної плати або зміни форми довідки зазначеною статтею не передбачено, отже у суду відсутні підстави для задоволення позову.

Керуючись статтями 11, 94, 99, 100, 162, 183-2 КАС України, суд

п о с т а н о в и в:

У задоволенні позову ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій незаконними та зобов,язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Центральний районний суд м. Сімферополя АР Крим протягом десяти днів.

Суддя: Ю. Г. Гулевич