5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
03 лютого 2014 рокуЛуганськ№ 812/10595/13-а
Луганський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Свергун І.О.,
за участі секретаря - Северіної А.С.,
представника заявника - Селіхова В.В. (довіреність від 30.12.2013 № 03/5-589),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську заяву Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» про скасування заходів реагування, застосованих постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року в адміністративній справі № 812/10595/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області в особі Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
29 січня 2014 року ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з заявою про скасування заходів реагування в справі за адміністративним позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області в особі Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Вказана заява мотивована тим, що на підставі повідомлення від 22.01.2014 № 14/85 порушення ПБ та інших нормативно-правових документів, викладені в акті позапланової перевірки від 23.01.2014 № ПЛ-8/01 розділу 4 акту, усунені та узгоджений термін усунення порушеня.
Представник заявника (відповідача) в судовому засіданні підтримав заяву про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, просив суд скасувати заходи реагування, застосовані постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року.
Представник позивача в судове засідання не прибув, просив розглянути справу без його участі.
Вислухавши пояснення представника заявника (відповідача), дослідивши письмові докази, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що заява ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з актом перевірки ВП «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» ДП «Луганськвугілля» від 12.12.2013 № ПЛ-7/12 установлено 19 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 5 створюють загрозу життю та здоров'ю людей (арк. справи 13-15).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.01.2014 у справі № 812/10595/13-а позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області в особі Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задоволено повністю, застосовано до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС», розташованого за адресою: Луганська область, Лутугинський район, с. Біле-1, вул. Кірова, 63, заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом часткового зупинення роботи об'єкту, а саме: заборони проведення 2 західного уклону пласта L1 ВП «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС», у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей (арк. справи 41-43).
Згідно з пунктом 3 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011 (далі - Положення № 408), основними завданнями Держгірпромнагляду України, зокрема, є: організація та здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань: промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю.
Відповідно до пункту 5 Положення № 408 Держгірпромнагляд України для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку одержувати від роботодавців і посадових осіб письмові чи усні пояснення, висновки експертних обстежень, аудитів, матеріали та інформацію з відповідних питань, звіти про рівень і стан профілактичної роботи, причини порушень законодавства та про вжиття заходів щодо їх усунення.
Пунктом 2.40 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України № 826 від 11.08.2011 (далі - Положення № 826), передбачено, що поновлення роботи (виробництва) здійснюється на підставі подання суб'єктом господарювання офіційного письмового повідомлення про повне усунення зазначених у розпорядженні порушень, які стали причиною заборони (обмеження), а також результатів перевірки усунення цих порушень. Така перевірка проводиться у термін не пізніше трьох діб після отримання повідомлення про усунення порушень.
Відповідно до пункту 2.41 Положення № 826 перевірка виконання припису або усунення порушень, що призвели до заборони виконання робіт або виробництва чи обмеження виробництва, здійснюється шляхом проведення посадовою особою Держгірпромнагляду України, яка видала припис (розпорядження), позапланової перевірки.
Судом установлено, що 22.01.2014 ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» звернулося до Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості з повідомленням про усунення порушень (арк. справи 53).
24.01.20104 ТУ Держгірпромнагляду у Луганській області було проведено перевірку ВП «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» ДП «Луганськвугілля» та складено акт від 23.01.2014 № ПЛ-8/01. Згідно зі вказаним актом порушення «Правил безпеки у вугільних шахтах» та інших нормативних документів, викладених в акті планової оперативної перевірки від 12.12.2013 № ПЛ-7/12 у пунктах: 4.1; 4.3 - усунені; по пункту 4.2 - Луганського ДГТІ нагляду у ВП узгоджений термін на усунення порушення (арк. справи 56-58).
Таким чином, судом установлено, що заявником залишається неусунутим одне порушення, зазначене в акті від 12.12.2013 № ПЛ-7/12.
Суд зауважує, що узгодження терміну на усунення порушення пункту 4.2, зазначеного в акті від 12.12.2013 № ПЛ-7/12, не свідчить про його усунення. Відтак, суд робить висновок, що порушення, зазначені в акті перевірки від 12.12.2013 № ПЛ-7/12, відповідачем не усунені в повному обсязі. При цьому, відповідно до положень статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України заява про скасування заходів реагування може бути подана, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті. Тобто, лише в такому випадку суд може скасувати вжиті заходи реагування.
Належних та допустимих доказів усунення виявлених порушень в повному обсязі заявником суду не надано.
Враховуючи наведене суд вважає, що у задоволенні заяви ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» слід відмовити.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 158-160, 165, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» про скасування заходів реагування, застосованих постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року в адміністративній справі № 812/10595/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області в особі Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її прийняття.
Повний текст ухвали складено 05 лютого 2014 року.
Суддя І.О. Свергун