ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2013 рокум. Ужгород№ 807/3414/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд
у складі головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
з участю сторін, які беруть участь у справі:
представника позивача - Скочиляс Г.М.,
представник відповідача - Созанський С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України до Чопської митниці Міндоходів про стягнення коштів у сумі 9 106, 87 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Ужгородський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України звернувся у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Чопської митниці Міндоходів (далі - відповідач), якою просить: стягнути з Чопської Митниці Міндоходів на користь Ужгородського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття - кошти, які виплачені , як допомога по безробіттю ОСОБА_3 у сумі 9 106, 87 грн. та перерахувати їх за реквізитами: Ужгородський міський центр зайнятості, код, 20448369, р/р 37177000000052 ГУДКСУ в Закарпатській області, МФО 812016.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", передбачається, що із роботодавця утримується сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду. Ужгородським міським центром зайнятості виплачено за період перебування на обліку ОСОБА_3 9 106, 87 грн., при цьому, ОСОБА_3 рішенням суду (постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 28 травня 2013 року) поновлений на займаній на час звільнення посаді в митних органах, в зв'язку з чим Ужгородський міський центр зайнятості звернувся до Чопської митниці Міндоходів з повідомленням про відшкодування коштів. Однак до цього часу кошти не повернуті, тому Ужгородський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення коштів з Чопської митниці Міндоходів у судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, з підстав наведених у позовній заяві та просив позов задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечив та просив відмовити в задоволенні.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідачів, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 21 березня 2013 року було звільнено з роботи громадянина - ОСОБА_3, який працював на Чопській митниці, за порушення присяги державних службовців, відповідно до вимог п. 6 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про державну службу».
04.04.2013 року ОСОБА_3 звернувся з заявою в Ужгородський міський центр зайнятості про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю (а.с. 9).
04.04.2013 року ОСОБА_3 було надано статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю. (а.с.6).
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 28 травня 2013 року у справі № 807/3414/13-а ОСОБА_3 поновлений на займаній на час звільнення посаді інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста "Ужгород" Чопської митниц Державної митної служби; стягнуто з Чопської митниці Державної митної служби на користь ОСОБА_3 середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу за період з 21.03.2013 року по 28.05.2013 року (постанова в частині поновлення та стягнення середньомісячного заробітку допущена до негайного виконання).
На підставі рішення суду, наказом Чопської митниці від 12.07.2013 року за № 389 - к "Про особовий склад" (а.с.14) ОСОБА_3 поновлений на посаді інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста "Ужгород" Чопської митниці з 21.03.2013 року.
11 липня 2013 року ОСОБА_3 було знято з обліку безробітних в Ужгородському міському центрі зайнятості у зв'язку з наданням копії наказу Чопської митниці від 12.07.2013 року за № 389 - к "По особовому складу", яким поновлено ОСОБА_3 на посаді інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста "Ужгород" Чопської митниці з 21 квітня 2013 року.
За період перебування на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості ОСОБА_3 було виплачено допомогу по безробітті у сумі 9 106, 87 грн., що підтверджується розрахунком по виплаті допомоги по безробіттю (а.с.25).
Ужгородським міським центром зайнятості листом від 31.07.2013 року (а.с.17), на підставі наказу Ужгородського міського центру зайнятості від 30.07.2013 року № 168, направлено Чопській митниці Державної митної служби України повідомлення про відшкодування коштів, яке остання отримала, відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, 05.08.2013 року.
19 грудня 2013 року на адресу суду надійшла заява Ужгородського міського центру зайнятості про зменшення позовних вимог, оскільки 29 жовтня 2013 року Чопська митниця Міндоходів частково погасила кошти в сумі 3 900, 00 грн. та на підтвердження надано квитанцію № 6 від 28 жовтня 2013 року (а.с. 52-54).
Однак, станом на 19 грудня 2013 року заборгованість Чопської митниці Міндоходів перед Ужгородським міським центром зайнятості становить 5 206, 87 грн.
Згідно п.8 ч.1 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 року № 5067 - VI, зареєстрований безробітний - це особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити до роботи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.9 цього ж Закону кожен має право на соціальний захист у разі настання безробіття, що реалізується шляхом участі в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Згідно преамбули Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року № 1533-III (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон 1533), цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають застраховані особи, (ч. 1, ст. 6 Закону 1533).
Статтею 7 цього Закону передбачено такий вид забезпечення безробітного як допомога по безробіттю.
Згідно з пп. 2 п.1 ст. 31 Закону 1533, виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі поновлення безробітного на роботі за рішенням суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону 1533, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду утримується із роботодавця.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року за № 198 затверджено Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, та згідно п. 37 цього Порядку, територіальний орган припиняє реєстрацію з дня поновлення зареєстрованого безробітного на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили.
Виходячи з наведеного, суми виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг у розмірі 5 206, 87 грн., наданих ОСОБА_3 за час перебування на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості як безробітному, підлягають відшкодуванню Чопською митницею Міндоходів, у відповідності до ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Матеріалами справи доведено суму виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг у розмірі 5 206, 87 грн., правомірність звернення Ужгородського міського центру зайнятості з позовом до суду та правомірність стягнення такого з Чопської митниці Міндоходів, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтовані та підтверджені належними та допустимими доказами, та підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України та в зв'язку з відсутністю судових витрат позивача, судові витрати у справі не стягуються.
Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Ужгородського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України до Чопської митниці Міндоходів про стягнення коштів у сумі 9 106, 87 грн. - задовольнити.
2. Стягнути з Чопської митниці Міндоходів на користь Ужгородського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття - кошти, які виплачені, як допомога по безробіттю гр.. ОСОБА_3 у сумі - 5 206, 87 грн. (п'ять тисяч двісті шість) гривень (вісімдесят сім) копійок, та перерахувати їх за реквізитами: Ужгородський міський центр зайнятості, код 20448369, р/р 37177000000052 ГУДКСУ в Закарпатській області, МФО 812016.
3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Д.В. Іванчулинець