ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/4554/13-а
03 лютого 2014 року
14год. 55хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Мельничук О.А., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні комунальні системи"
про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу,
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі - ДПІ у м.Рівному) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні комунальні системи" (далі - ТОВ "Регіональні комунальні системи") про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу 517526,93грн. (272314,95грн. - податок на прибуток, 245211,98грн. - податок на додану вартість).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за ТОВ "Регіональні комунальні системи" перед бюджетом рахується податковий борг в сумі 517526,93грн.(272314,95грн. - податок на прибуток, 245211,98грн. - податок на додану вартість). Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.
У судове засідання позивач не прибув, адміністративний позов містить клопотання про розгляд справи за відсутності представника.
Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Судом не визнавалася обов’язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
ТОВ "Регіональні комунальні системи" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради 01.12.2006, перебуває на обліку, як платник податків в органі державної податкової служби та є платником податку на додану вартість.
Судом встановлено, що за ТОВ "Регіональні комунальні системи" рахується податковий борг в сумі 517526,93грн.
Борг з податку на прибуток в сумі 251550,53грн. виник на підставі :
- податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 17.07.2013 №0003362342, прийнятого на підставі акта перевірки від 03.07.2013 №457/22-200/34781216, згідно з яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання у сумі 17063,00грн. (за основним платежем);
- податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 05.04.2013 №0001402342, прийнятого на підставі акта перевірки від 22.03.2013 №159/22-200/34781216, згідно з яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання у сумі 234493,50грн. (156329,00грн. - за основним платежем, 78164,50грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Податковий борг з податку на додану вартість в сумі 226160,90грн. виник на підставі:
- податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 17.07.2013 №0003372342, прийнятого на підставі акта перевірки від 03.07.2013 №457/22-200/34781216, згідно з яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання у сумі 22255,50грн. (14837,00грн. - за основним платежем, 7418,50грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);
- податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 05.04.2013 №0001412342, прийнятого на підставі акта перевірки від 22.03.2013 №159/22-200/34781216, згідно з яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання у сумі 203907,00грн. (135938,00грн. - за основним платежем, 67969,00грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем отримані 08.04.2013 та 18.07.2013, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.
Крім того, позивачем на суму податкового боргу за несвоєчасне погашення відповідачем узгоджених податкових зобов'язань була нарахована пеня з податку на прибуток у сумі 20764,42грн. та з податку на додану вартість у сумі 19051,08грн.
З метою погашення податкового боргу ДПІ у м.Рівному для ТОВ "Регіональні комунальні системи" було сформовано та надіслано податкову вимогу форми "Ю" від 12.09.2013 №13-22 на суму 517526,93грн.
Вказана податкова вимога вважається врученою відповідачу в силу вимог п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалася.
Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 11.11.2011 (а.с.4), довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 29.10.2013 №17463658 (а.с.5), свідоцтвом про державну реєстрацію юридичних осіб (а.с.6), довідкою з ЄДРПОУ від 29.10.2013 (а.с.7), свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість від 19.01.2007 №100013973 (НБ№414510) (а.с.8), податковою вимогою форми "Ю" від 12.09.2013 №13-22, корінцем до даної податкової вимоги та фіскальним чеком від 13.09.2013 №9361 (а.с.10), листом поштового відправлення (а.с.11), розрахунком податкового боргу (а.с.12), зворотнім боком облікової картки платника (а.а.с.13-17), податковими повідомленнями-рішеннями форми "Р" від 17.07.2013 №0003362342, від 17.07.2013 №0003372342, від 05.04.2013 №0001402342, від 05.04.2013 №0001412342 та корінцями до даних податкових повідомлень-рішень (а.а.с.18-19,46-47), актами перевірки від 03.07.2013 №457/22-200/34781216 та від 22.03.2013 №159/22-200/34781216 (а.а.с.20-45,48-55).
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі ст.9 Податкового кодексу України податок на прибуток та податок на додану вартість належать до загальнодержавних податків і зборів та справляються на всій території України.
Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Стаття 19-1 Податкового кодексу України визначає функції органів податкової служби, до яких зокрема відноситься здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, своєчасністю подання податкової звітності, здійснення контролю за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, організовує роботу та здійснює контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку, здійснює інші функції, визначені цим Кодексом та законами України.
Згідно з п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Оскільки відповідач не оскаржував податкові повідомлення-рішення та податкової вимоги, то загальна сума податкового боргу є узгодженою і підлягає сплаті.
Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Підпунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональні комунальні системи" до Державного бюджету України кошти з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу 517526,93грн. (п'ятсот сімнадцять тисяч п'ятсот двадцять шість гривень дев'яносто три копійки) з них: 272314,95грн. (двісті сімдесят дві тисячі триста чотирнадцять гривень дев'яносто п'ять копійок) - податок на прибуток, 245211,98грн. (двісті сорок п'ять тисяч двісті одинадцять гривень дев'яносто вісім копійок) - податок на додану вартість.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.