Постанова № 3695518, 02.04.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2009
Номер справи
2-а-686/09/2170
Номер документу
3695518
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 02 квітня 2009 р.

Справа № 2-а-686/09/2170 Кат. 6.6.4

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Луговій Т.П.,

за участю:

представника прокуратури Херсонської області - ОСОБА_2,

відповідача -ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Нововоронцовського району в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,

встановив:

Прокурор Нововоронцовського району в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції (позивач) звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1. (відповідач), в якому просить стягнути заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів у сумі 1537,50 грн.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити, мотивуючи це тим, що відповідач є власником 2 транспортних засобів і тому, відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" повинен сплачувати податок перед щорічним оглядом, щорічно або один раз на два роки, не пізніше першого півріччя, в якому проводиться технічний огляд.

Представник позивача у судове засідання не з"явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідач позов визнав частково, пояснивши, що автомобіль Газ 53.01 по довіренності ще у 2004 році передавОСОБА_3, який і повинен був проходити технічний огляд, а тому не згоден з пред"явленими до нього вимогами у сумі 637,50 грн. Що стосується сплати 900 грн. заборгованості по транспортному податку за ЗИЛ, погоджується з даною сумою і не заперечує цю заборгованість.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Згідно з вимогами ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самоходних машин і механізмів" № 1963-ХІІ від 11 грудня 1991 року платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до вимог ч.2 цього Закону є об"єктами оподаткування.

Судом встановлено, що згідно даних ВДАІ з обслуговування адміністративної території Нововоронцовського району при УДАІ УМВС України в Херсонській області ОСОБА_1має у власності зареєстровані транспортні засоби: ЗИЛ ММЗ, 4502, держномерНОМЕР_1, 1988 року випуску, об"єм двигуна - 6000; Газ 53.01, держномерНОМЕР_2, 1982 року випуску, об"єм двигуна - 4250. Зазначені автомобілі відповідно до ст.2 Закону № 1963-ХІІ є об"єктами оподаткування.

Положеннями ст.5 Закону № 1963-ХІІ передбачено, що фізичні особи - власники транспортних засобів повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів перед технічним оглядом щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

Правила проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 141 від 26 лютого 1993 року та є обов"язковими для міністерств, відомств, підприємств (об"єднань), установ, організацій незалежно від форм власності та громадян України - власників автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, причепів і напівпричепів. Згідно вказаних Правил державний технічний огляд транспортних засобів проводиться комісіями з участю працівників Державтоінспекції, органів Міністерства оборони і представників громадськості з метою перевірки їхньої справності, уточнення чисельності та приналежності, підвищення рівня технічного стану, запобігання злочинним посяганням на транспортні засоби. Склад комісії затверджується районними державними адміністраціями. При проведенні технічного огляду здійснюється контроль за своєчасністю медичного огляду водіїв і сплати податку з власників транспортних засобів.

Пунктами 3, 16 Правил передбачено, що технічному огляду підлягають легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи індивідуальних власників (у разі використання їх для індивідуальних потреб), - один раз на два роки. При неможливості подання транспортного засобу на місце технічного огляду (через несправність та з інших причин) у встановлений строк його власник повинен подати комісії з проведення технічного огляду письмову заяву, здати номерний знак і пред"явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів.

Всупереч вищевказаному ОСОБА_1технічний огляд автомобілів Газ та ЗИЛ протягом 2007-2008 років не проходив, транспортний податок не сплатив.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що ним у 2004 році по довіреності передано автомобіль Газ іншій особі, у зв"язку з чим він не повинен сплачувати транспортний податок, оскільки відповідно до ст.6 Закону № 1963-ХІІ якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, за місцем реєстрації цього транспортного засобу. Тобто, передача автомобіля по довіренності іншій особі і не сплата нею транспортного податку не звільняє власника транспортного засобу від сплати податку.

Крім того, суд враховує те, що строк дії довіренності закінчився 24 квітня 2007 року і так як дія довіренності не продовжувалася, нова довіренність не видавалася зобов"язання щодо проходження технічного огляду та сплати транспортного податку протягом 2007-2008 років покладається на відповідача.

Згідно з вимогами ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередні роки, тому, враховуючи, що останній огляд проводився у 2006 році, відповідач повинен сплатити податок за останні три роки.

Враховуючи те, що ОСОБА_1податок з власників транспортних засобів у сумі 1537,50 грн. не сплатив, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Гаврилівської сільської ради (УДК м.Херсон, МФО 852010, код одержувача 24103667, код доходу 12020200, р/р 33211808700236 місцевий бюджет Гаврилівської сільської ради) 1537 (одну тисячу п"ятсот тридцять сім) грн. 50 коп. заборгованості по податку з власників транспортних засобів.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її складання у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

З повним текстом постанови сторони можуть ознайомитися через 5 днів.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 квітня 2009 року.

Суддя О.І.Бездрабко