ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
30 січня 2014 року м. Київ К/800/63856/13
Суддя Вищого адміністративного суду України Бухтіярова І.О.,
перевіривши касаційну скаргу Корюківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області
на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 15.08.2013 р.
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 р.
у справі № 825/2654/13-а
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Техсервіс»
до Корюківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, –
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Техсервіс» звернулось до суду з позовом до Корюківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, у якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 27.06.2013 р.: №0000172200, яким позивачу збільшено суму грошового зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 5 563,00 грн., у тому числі за основним платежем – 3 709,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) – 1 854,00 грн. та №0000182200, яким позивачу збільшено грошове зобов’язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах у розмірі 5 229,00 грн., у тому числі з основним платежем – 3 486,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) – 1 743,00 грн.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 15.08.2013 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013р., адміністративний позов задоволено у повному обсязі: визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Корюківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області від 27.06.2013р. №0000172200 та №0000182200.
Корюківська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Чернігівській області подала касаційну скаргу, в якій, посилаючись на допущені судами першої та апеляційної інстанцій порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати судові рішення судів попередніх інстанцій та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити повністю. Однак у зв’язку із тим, що касаційна скарга не відповідала вимогам ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України скарга була залишена без руху із встановленням строку до 20.01.2014 р. для виправлення зазначених недоліків, про що було постановлено ухвалу від 20.12.2013 р.
Відповідно, на виконання зазначеної ухвали скаржник виправив вказані недоліки, в межах встановленого строку.
При цьому, перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам ст.ст. 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що слід відмовити у відкритті касаційного провадження з наступних підстав.
Так, згідно з п. 4 ч. 2 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, у касаційній скарзі зазначаються обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права.
Відповідно до положень п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті – пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, які відповідають усталеній практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, ця касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.
З урахуванням викладеного, суддя-доповідач приходить до висновку, що провадження по вказаній касаційній скарзі не підлягає відкриттю.
На підставі викладеного та керуючись п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Корюківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області відмовити.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження, разом із доданими до касаційної скарги матеріалами, направити скаржнику, а касаційну скаргу Корюківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області залишити у суді касаційної інстанції.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Бухтіярова