ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
03 лютого 2014 р. справа № 253/14403/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Губська Л.В. розглянувши апеляційну скаргу Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької області від 24 грудня 2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити певні дії,-
ВСТАНОВИЛА:
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга відповідача на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької області від 24 грудня 2013 року в адміністративній справі № 253/14403/13-а.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Разом з поданою апеляційною скаргою відповідачем заявлено письмове клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги, у зв'язку з тим, що управління є бюджетною організацією і будь-яке фінансування управління здійснюється з Державного бюджету на підставі затвердженого кошторису.
Згідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Разом з тим, Центрально-Міське управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради при поданні клопотання про звільнення від сплати судового збору не надало жодних доказів, що підтверджують відсутність кошторисних призначень по сплаті судового збору на поточний та на наступний бюджетний рік. Не надано заявником і доказів внесення подань розпоряднику бюджетних коштів щодо фінансування таких видатків з бюджету, як і доказів відмови у наданні бюджетного фінансування за обумовленими статтями видатків. Отже, заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим, не підтвердженим належними доказами, а відтак не підлягає задоволенню.
Виходячи з вищевикладеного, відповідачу необхідно надати оригінал платіжного доручення про сплату судового збору.
Згідно ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені законом.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності з 1 листопада 2011 року.
Судовий збір відповідно до Закону України "Про судовий збір" може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку. Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" пункт 3.2 за подання апеляційної скарги на рішення адміністративного суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Відповідно до пункту 3.1 при подані заявленого позову повинно бути сплачено судовий збір із ставки 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Враховуючи, що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2014 року складає 1218 грн. 00 коп., апелянтом при поданні апеляційної скарги повинний бути сплачений судовий збір в сумі 36,54 грн.
Таким чином, апелянту потрібно сплатити судовий збір в розмірі 36,54 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів - Калінінський район м. Донецька 22030001, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, код банку отримувача - 834016, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір, за апеляційною скаргою Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради, Донецький апеляційний адміністративний суд.
Крім того, відповідно до абз.1 ч.4 ст.189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з ч.2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як свідчать матеріали справи, копія постанови, яка оскаржується, була направлена на адресу апелянта 30.12.2013 року, про що свідчить супровідний лист (а.с.21).
Тобто, строк, встановлений для подання апеляційної скарги на постанову суду, спливає з моменту отримання копії судового рішення.
Апеляційна скарга апелянтом подана 24.01.14 року, відповідно до штампу суду (а.с.22), посилаючись на отримання представником управління копії судового рішення 17.01.2014 року, однак, будь-яких доказів, які б підтверджували ці доводи не надає та в матеріалах справи вони відсутні.
З огляду на викладене, апелянту необхідно надати докази отримання копії постанови Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької області від 24 грудня 2013 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, тобто, вона має бути залишена без руху з наданням терміну для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 106,108,187,189,211,212 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької області від 24 грудня 2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Центрально-Міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити певні дії - залишити без руху.
Вказані недоліки необхідно усунути протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз'яснити заявникові, що при невиконанні вимог даної ухвали, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя: Л.В. Губська
Суддя-доповідач: Губська Л.В.