Ухвала суду № 36942155, 22.01.2014, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2014
Номер справи
801/8219/13-а
Номер документу
36942155
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 801/8219/13-а

22.01.14 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Омельченка В. А.,

суддів Дудкіної Т.М. ,

Дадінської Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи № 801/8219/13-а за апеляційною скаргою Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Алексєєва Т.В. ) від 21.10.13

за позовом Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" (вул. К. Маркса, буд.1/40, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95000)

до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим (вул. Крейзера, 6, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95006)

про визнання протиправним та скасування наказу.

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК про визнання протиправним та скасування наказу від 07.06.2013 року № 17-л, яким було прийнято рішення про анулювання ліцензії серії АД № 072377 Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК".

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.10.2013 року в задоволені позову відмовлено.

Не погодившись із зазначеним рішенням суду першої інстанції позивач звернувся з апеляційною скаргою, в який ставиться питання про його скасування, та прийняття нового рішення.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, апелянт посилається на те, що він не порушував ліцензійних вимог, але відповідачем у акті перевірки № 37 від 25.04.2013 року зроблено помилковий висновок про неможливість суб'єкта будівельної діяльності Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" забезпечити виконання ліцензійних умов.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.12.2013 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК".

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.

Приватне підприємство "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 18.10.2006 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 630825 (а.с. 18) та довідкою АА № 815096 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (а.с. 19).

Згідно довідки АА № 815096 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій видами діяльності за КВЕД-2010 Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" визначено:

41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель;

42.21 Будівництво трубопроводів;

42.22 Будівництво споруд електропостачання та телкомунікацій;

43.21 Електромонтажні роботи;

43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання;

71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.

Приватне підприємство "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" має Ліцензію серії АД № 072377 № 072377 від 27.07.2012 року (а.с. 20), згідно додатку до ліцензії позивач має право виконувати роботи пов'язані із створенням об'єктів архітектури (будівництво об'єкта архітектури, який складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності).

Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" №1775 від 01.06.2000р. у ст.4 визначено, що Верховна Рада України визначає основні напрями державної політики у сфері ліцензування, законодавчі основи її реалізації. Реалізацію державної політики у сфері ліцензування здійснює Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважений орган з питань ліцензування, а також органи виконавчої влади, визначені Кабінетом Міністрів України, уповноважені законом державні колегіальні органи, спеціально уповноважені виконавчі органи рад, уповноважені провадити ліцензування певних видів господарської діяльності.

Пунктом 3 Постанови КМ України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 03.12.2007р. №1396 передбачено, що ліцензування будівельної діяльності та контроль за додержанням ліцензійних умов здійснюється Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами.

Види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування встановлені у Законі України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 №1775-Ш (із змінами та доповненнями) (надалі - Закон про ліцензування).

Ліцензування - видача, переоформлення та анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів, контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов, а також розпоряджень про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування.

Згідно статті 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999, №687-XIV, господарська діяльність, пов'язана із створенням об'єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства. Порядок ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, визначається Кабінетом Міністрів України. Органом ліцензування є орган державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до ст.41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011р. №3038 державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.2,8 "Положення про державну архітектурно - будівельну інспекцію України" затвердженого Указом Президента України № 439 від 08.04.2011р. основними завданнями Держархбудінспекції України є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства, а саме: здійснення в межах своїх повноважень державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил із зазначених питань; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві, ліцензування господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури;

Держархбудінспекція України відповідно до покладених на неї завдань: здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням: суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури.

18 березня 2012 року Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК був виданий наказ №2-П про проведення планових перевірок за додержанням суб'єктами будівельної діяльності ліцензійних умов та затверджений план по перевіркам ліцензійних умов суб'єктами будівельної діяльності на 2-ий квартал 2013 року (а.с. 52).

28.03.2013 року за вих. № 7/1-1843 на юридичну адресу Позивача направлена повідомлення про те, що відбудеться планова перевірка що до додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єктів архітектури (а.с. 61).

Згідно поштового повідомлення № 9500602508124 вказаний лист отриманий уповноваженою особою позивача 08.04.2013 року (а.с. 60).

Завідуючій сектором ліцензування Інспекції Пінчук А.Є. та головний спеціаліст сектора ліцензування Інспекції Жуган Н.О. відповідно до ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядку № 553, на виконання плану перевірки дотримання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єктів архітектури, затвердженого наказом Інспекції № 2-П від 18 березня 2012р. "Про проведення планової перевірки за додержанням суб'єктами будівельної діяльності ліцензійних умов" та посвідчення №37 від 24 квітня 2013 року (а.с. 59) був здійснений вихід по місту розташування Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" з метою проведення планової перевірки щодо додержання ліцензійних умом провадження господарської діяльності.

Відповідними посадовими особами були затребувані належні документи , якіми може бути підтверджено дотримання ліцензійних умов провадження господарської діяльності пов'язаної з будівництвом об'єктів архітектури.

Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим 25.04.2013 року проведена планова перевірка додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, за результатами перевірки складено акт № 37 від 25.04.2013 року (а.с. 21-24).

У ході перевірки було встановлено що:

Організаційно-функціональна структура підприємства присутня, введена в дію наказом № 1 від 04.01.2012р.

На розгляд комісії був представлений штатний розпис підприємства від 04.01.2012 року, введений в дію наказом № 2 від 04.01.2012 р. для виконання робіт, які за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії, а саме: Будівельні та монтажні роботи, клас наслідків - СС2, Монтаж інженерних мереж - клас наслідків СС2, у вказаних документах в додатку до ліцензії АД № 072377, відповідно до штатного розпису на підприємстві залучені: директор, заступник директора, головний Інженер, інженер з ОП та ТБ, менеджер, виконроб, виконроб будівельно-монтажних робіт, виконроб ВВ, виконроб з монтажу теплогазопостачання вентиляції та кондиціювання, виконроб з монтажу електрообладнання, інженер-наладчик, слюсар, слюсар КІПіА.

На момент перевірки на підприємстві працює: директор/інженер з охорони праці, заступник директора, менеджер, інженер-наладчик, слюсар (2 штатні одиниці).

Згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 6 жовтня 2010 року N392, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 жовтня 2010 року за № 965/18260, підприємство повинно бути укомплектовано інженерно-технічними працівниками і робітниками необхідних професій та кваліфікацій відповідно до організаційної структури підприємства, положень Класифікатора професій (ДК 003:2010), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.04.2010 N327, та вимог Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64), затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13.10.99 N 249.

Відповідно отриманого переліку робіт підприємство повинно бути укомплектовано працівниками: головний інженер, виконроб ПЦБ, пусконалагоджувальник, інженер-налагоджувальник, виконроб ВВ, виконроб ТГВ, виконроб теплоенергетик, інженер технолог, інженер механік, монтажник технологічного устаткування, зварник, монтажник санітарно-технічних систем, монтажник трубопроводів, електромонтажник, машиніст.

Згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 6 жовтня року N 392 п.п.п.2.2.2 керівники, професіонали та фахівці повинні своєчасно проходити спеціальне навчання, зокрема для територій з підвищеною сейсмічністю та із складними інженерно-технологічними умовами, з періодичністю та термінами, визначеними в програмах навчання.

У акті перевірки від 25 квітня 2013 року акт №37 уповноваженими особами Інспекції зроблений висновок та запропоновано відповідно до п. 21 Порядку ліцензування господарської діяльності пов'язаної з створення об'єктів архітектури, затвердженого постановою КМ України від 05.12.32007 року № 1396 (далі Порядок з 1396) розглянути на засіданні Ліцензійної комісії питання що до спроможності виконання видів робіт згідно з додатком до ліцензії АД № 072377 ПП "КРИМТЕПЛОТЕХНІК".

25 квітня 2013 року директор позивача був ознайомлений та отримав один примирник вказаного акту, посадовою особою позивача - директором Булатовим Е.У. на останній сторінці акту зроблені пояснення, згідно яких він не заперечує на момент перевірки факт відсутності належних співробітників згідно штатної структури.

Відповідно до п. 3 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням (об'єктів архітектури затвердженою постановою КМ України від 05 грудня 2007 року за № 1396 - кваліфікаційні, організаційні та інші вимоги щодо провадження господарської діяльності у будівництві встановлюються ліцензійними умовами провадження такої діяльності, які затверджуються в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п. 1.3. та п.1.4 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, які затверджені Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України 27.01.2009 N 47 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 06.10.2010 N 392) господарська діяльність у будівництві, пов'язана із створенням об'єктів архітектури, здійснюється відповідно до вимог державних стандартів, будівельних норм і правил та ці Ліцензійні умови є обов'язковими для всіх суб'єктів господарської діяльності незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які виконують роботи, пов'язані із створенням об'єктів архітектури, відповідно до Переліку робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, згідно з додатком.

Відповідно до вимог п.2.1 Ліцензійних вимог №47 господарська діяльність у будівництві, пов'язана із створенням об'єктів архітектури, повинна відповідати вимогам ДБН В. 1.2-14-2009 "Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ" за класами наслідків (відповідальності) будівлі або споруди: ССЗ - значні наслідки, СС2 - середні наслідки, СС1 - незначні наслідки.

Згідно п.п. 2.2. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури N 47 господарську діяльність у будівництві, пов'язану із створенням об'єктів архітектури, здійснюють суб'єкти господарської діяльності за дотримання таких умов:

Відповідно до додатку до ліцензії АД № 072377 ПП "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" отримав дозвіл на провадження господарської діяльності пов'язаною з створенням об'єктів архітектури, який за складністю архітектурно будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до 4 і 5 категорії складності.

Статтею 32 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" значено, що усі об'єкти будівництва поділяються на І, II, III, IV і V категорії складності. Категорія скадності об'єкта будівництва визначається відповідно до державних будівельних норм та стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об'єкта будівництва. Порядок віднесення об'єктів до IV і V категорій складності визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМ України № 557 від 27 квітня 2011р. затверджений Порядок віднесення об'єктів будівництва до IV і V категорій складності, згідно якому категорія складності об'єкта будівництва визначається відповідно до будівельних норм та державних стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об'єкта будівництва.

Клас наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва визначається згідно з вимогами ДБН В.1.2-14-2009 "Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ" за рівнем можливих економічних збитків і (або) інших втрат, пов'язаних з припиненням експлуатації або втратою цілісності об'єкта.

До IV категорії складності відносяться об'єкти будівництва, які мають хоча б одну з таких ознак:

- розраховані на постійне перебування більш як 300 осіб та (або) періодичне перебування більше 500 осіб;

- становлять можливу небезпеку для більш як 10000 осіб, які перебувають поза об'єктом;

- у разі аварії або неможливості (недоцільності) подальшої експлуатації:

можуть спричинити збитки в обсязі понад 15000 мінімальних розмірів заробітних плат;

можуть призвести до припинення функціонування об'єктів транспорту, зв'язку, енергетики та інженерних мереж регіонального рівня;

можуть призвести до втрати об'єктів культурної спадщини місцевого значення.

До V категорії складності відносяться об'єкти будівництва, які мають хоча б одну з таких ознак:

- згідно із Законом України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" є об'єктами підвищеної небезпеки;

- розраховані на постійне перебування більш як 400 осіб та (або) періодичне перебування понад 1000 осіб;

- становлять можливу небезпеку для більш як 50000 осіб, які перебувають поза об'єктом;

- у разі аварії або неможливості (недоцільності) подальшої експлуатації:

- можуть спричинити збитки в обсязі понад 150000 мінімальних розмірів заробітних плат;

- можуть призвести до припинення функціонування об'єктів транспорту, зв'язку, енергетики та Інженерних мереж загальнодержавного значення;

- можуть призвести до втрати об'єктів культурної спадщини національного значення.

За таких підстав, судова колегія приходить до висновку, що оскільки на момент перевірки у позивача працював лише директор/інженер з охорони праці, зам директор, менеджер, інженер-наладчик, слюсар (2 штані одиниці), то відповідачем зроблено обґрунтований висновок про те, що ПП "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" неспроможний фізично здійснювати господарську діяльність пов'язаною з створенням об'єктів архітектури, який за складністю архітектурно будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до 4 і 5 категорії складності (тобто у ліцензіата відсутня можливість забезпечити виконання (ліцензійних умов, встановлених для певного виду господарської діяльності) .

Згідно ч. 1 статті 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" підставами для анулювання ліцензії є:

- заява ліцензіата про анулювання ліцензії;

- акт про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов;

- наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців відомостей про перебування юридичної особи у стані припинення шляхом ліквідації (перебування фізичної особи - підприємця у стані припинення підприємницької діяльності) або про державну реєстрацію її припинення;

- нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи - підприємця;

- акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії;

- акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;

- акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов;

- акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для певного виду господарської діяльності;

- акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування або спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.

Підстави для анулювання ліцензій визначені також у Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури затвердженого Постановою КМ України від 5 грудня 2007 р. N 1396.

Відповідно до п. 20 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, орган ліцензування має право:

- анулювати видану ліцензію;

- зупинити дію ліцензії;

- прийняти рішення про усунення суб'єктом будівельної діяльності порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності.

Відповідно до п. 21 Порядку підставами для анулювання ліцензії є:

- заява суб'єкта будівельної діяльності про анулювання ліцензії;

- рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;

- нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи (підприємця);

- акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом будівельної діяльності для отримання ліцензії;

- акт про невиконання рішення органу ліцензування про усунення порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності, вимог нормативно-правових актів, що були підставою для прийняття рішення про усунення таких порушень;

- акт про повторне протягом року порушення суб'єктом будівельної діяльності ліцензійних умов провадження будівельної діяльності або вимог нормативно-правових актів;

- акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;

- акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об'єкта, що призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків;

- неможливість суб'єкта будівельної діяльності забезпечити виконання ліцензійних умов;

- акт про відмову суб'єкта будівельної діяльності від проведення органом ліцензування перевірки.

Таким чином, пункти 20 та 21 цієї Постанови наділяють інспекцію ДАБК правом анулювання виданої ліцензії на підставі виявлення факту недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом будівельної діяльності для отримання ліцензії.

Пунктом 8 Порядку здійснення архітектурно-будівельного контролю № 553 від 23.05.2011 року передбачено, що за результатами перевірки суб'єкта господарювання, який провадить господарську діяльність, пов'язану з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності, складається відповідний акт у двох примірниках.

Зазначений акт є підставою для прийняття органом ліцензування рішення щодо спроможності суб'єкта господарювання провадити господарську діяльність, пов'язану з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності.

Наказом Державної архітектурно-будівльної інспекції України від 07.06.2013 року №17-Л анульовано ліцензію серії АД № 072377 Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНИК" (а.с. 62-64).

Ліцензія ПП "КРИМТЕПЛОТЕХНИК" анульована відповідно до вимог чинного законодавства України з підстав та у спосіб, визначений Законами України.

Частиною 2 ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" визначено, що орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії протягом десяти робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії, яке вручається (надсилається) ліцензіату із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття.

05.07.2013 року листом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК № 7/1-4049 ПП "КРИМТЕПЛОТЕХНИК" було повідомлено про прийняття рішення про анулювання ліцензії серії АД № 072377 (а.с. 25).

Так, відповідачем були порушені вимоги ч. 2 ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", а саме не направлено рішення про анулювання ліцензії, яке вручається (надсилається) ліцензіату із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття, у зв'язку з чим порушувались права ліцензіата - ПП "КРИМТЕПЛОТЕХНИК" щодо оскарження рішення органу ліцензування до експертно-апеляційної ради.

Згідно п. 15 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури затвердженого Постановою КМ України від 5 грудня 2007 р. N 1396 протягом строку дії ліцензії до переліку робіт за рішенням органу ліцензування, прийнятим на підставі письмового звернення заявника, можуть вноситися зміни.

Питання про внесення змін до переліку робіт розглядається згідно з цим Порядком.

У разі прийняття рішення про внесення змін до переліку робіт орган ліцензування затверджує зазначені зміни і оформляє їх окремим додатком, про що робиться відмітка на бланку ліцензії.

Але позивач не скористався цим правом та не звернувся до орану ліцензування з заявою про внесення змін до ліцензії у зв'язку зі зміною складу та кількості працівників на підприємстві.

Відповідно до п. 24 Порядку № 1396 у разі анулювання ліцензії суб'єкт будівельної діяльності має право звернутись із письмовою заявою про отримання нової ліцензії для продовження будівельної діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття органом ліцензування рішення про анулювання попередньої ліцензії.

На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги з підстав їх спростування матеріалами справи та встановленими обставинами, оскільки застосування до позивача заходу адміністративної відповідальності у вигляді анулювання ліцензії на будівельну діяльність є обґрунтованим.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст. 195; ст. 196; ст. 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства "КРИМТЕПЛОТЕХНІК" залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.10.13 у справі № 801/8219/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко

Судді підпис Т.М. Дудкіна

підпис Т.В. Дадінська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя В.А.Омельченко