Постанова № 36928833, 28.01.2014, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2014
Номер справи
2а/0570/8782/2011
Номер документу
36928833
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Толстолуцька М.М.

Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.

УКРАЇНА

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2014 року справа №2а/0570/8782/2011

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Ляшенка Д.В., суддів Ястребової Л.В., Чумака С.Ю., при секретарі Полторацькій С.С., за участі представника позивача Оджиковського В.О., представника відповідача Лисенкова Д.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас", Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2013 р. у справі № 2а/0570/8782/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення і зобов*язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

В травні 2011р. ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" звернулось до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000331312/19888/10/15-16-23 від 11.05.2011р., зобов'язання відповідача утриматись від вчинення дій, направлених на порушення прав позивача на звільнення від оподаткування податком на прибуток на суму прибутку, отриманого від реалізації інвестиційного проекту, які передбачені Свідоцтвом № 47/1-2003 від 26.12.2003р. про схвалення інвестиційного проекту, виданого Радою з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області та Типовим договором (контрактом) від 26.12.2003, укладеного Товариством з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" з Артемівською міською радою Донецької області, відповідно до вимог Закону України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області" № 356-ХІV в редакції від 07.02.2002р.

В обґрунтування позовних вимог товариство зазначило, що 26.12.2003р. протокольним рішенням № 9 Ради з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності погоджено інвестиційний проект "Модернізація існуючого та створення нових виробництв ЗАТ "Деконський гіпс". Вказаний проект передбачав перетворення ЗАТ "Деконський гіпс" в ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" з правонаступництвом усіх прав та обов'язків, в тому числі й за інвестиційним проектом. ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" було видане Свідоцтво № 47/1-2003 про схвалення інвестиційного проекту та укладено з Артемівською міською радою Типовий договір (контракт) на реалізацію інвестиційного проекту. Вказані вище Свідоцтво та Договір установили пільги для ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" як реалізатора інвестиційного проекту на території пріоритетного розвитку, які полягають у наступному: звільненні на 5 років з дати першого оформлення вантажної митної декларації від обкладання ввізним митом сировини, матеріалів, предметів, устаткування та обладнання та звільнення від обкладання податком на додану вартість устаткування та обладнання під час їх ввезення в Україну; звільнення від оподаткування прибутку на 3 роки, починаючи з моменту отримання першого прибутку, одержаного від реалізації інвестиційного проекту; оподаткування прибутку в наступні три роки за ставкою 50 відсотків від діючої ставки оподаткування; оподаткування дивідендів, що сплачуються інвесторам суб'єктам підприємницької діяльності, який реалізує інвестиційний проект, за ставкою 10 відсотків.

Зазначені пільги були надані у відповідності до статті 14 Закону України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області", що діяли на момент надання пільг. На даний час Свідоцтво та Договір є чинними.

25.03.2011р. відповідачем було проведено камеральну перевірку декларації з податку на прибуток позивача за 2010 рік (акт № 2/4/15-16-23/3-31279540 від 15.04.2011) та прийнято спірне податкове повідомлення-рішення № 0000331312/19888/10/15-16-23/3 від 11.05.2011р., яким позивачу донараховано податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 6 165 669,00 гривень за основним платежем та 1 541 417,25 гривень за штрафними санкціями. Підставою для донарахування податкових зобов'язань став висновок відповідача про те, що позивач не мав права на звільнення від оподаткування податком на прибуток суми прибутку, отриманої від реалізації інвестиційного проекту.

Але вказані висновки не невідповідають приписам Конституції України, ст. 1, ч. 7 ст. 3, ст.ст. 6, 7, 14 Закону України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області".

Дійсно, Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-IV від 25.03.2005 були скасовані певні положення Закону України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області" в редакції від 07.02.2002р., однак це не може розцінюватися як припинення (скасування) правомірно набутого права позивача на звільнення від оподаткування податком на прибуток на суму прибутку, отриманого від реалізації інвестиційного проекту. Закон України № 2505-IV від 25.03.2005 не містить положень про наявність в нього зворотної дії. Як передбачено статтею 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

Позивач вважав, що зміст та характер прав, набутих ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" у зв'язку з реалізацією інвестиційного проекту, визначається нормами законодавства, яке діяло на момент правовідносин із виникнення пільг та здобуття прав на них. Зміни, запроваджені Законом України № 2505-IV від 25.03.2005 в обсягах прав інвесторів на території пріоритетного розвитку в Донецькій області, стосуються виключно тих господарюючих суб'єктів, що набули статус інвестора (уклали відповідний інвестиційний контракт з органом місцевого самоврядування або державною владою) вже після набуття чинності такими змінами.

Постановою суду 1 інстанції позов задоволено частково.

Судом скасуване податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Державної податкової служби № 0000331312/19888/10/15-16-23 від 11.05.2011р., яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств на суму 7 707 086,25 гривень, у тому числі за основним платежем - 6 165 669,00 гривень, за штрафними (фінансовими) санкціями - 1 541 417,25 гривень. В задоволенні решти вимог відмовлено.

Позивач та відповідач вважаючи, що це судове рішення ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права, звернулись до суду з апеляційними скаргами, в яких просили постанову суду в частині вирішення вимог не на їх користь скасувати і прийняти нову постанову.

В судовому засіданні представники сторін свої скарги підтримали.

Заслухавши доповідача, пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що скарга позивача задоволенню не підлягає, а скаргу відповідача належить задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" зареєстровано як юридична особа 20.10.2003р. Виконавчим комітетом Артемівської міської ради Донецької області, включено до ЄДРПОУ 31279540, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (том 1 а.с. 24), довідкою Управління статистики у місті Артемівську серії АБ № 213620 від 25.01.2010 (том 1 а.с. 25).

25.03.2011р. Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку проведено камеральну перевірку платника податку на прибуток ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас", результати якої оформлено актом № 214/15-16-23/3-31279540 від 15.04.2011 (том 1 а.с. 13-14). За змістом цього акту, перевіркою встановлено заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток у податковій декларації з податку на прибуток за 2010 рік на 6 165 669 гривень внаслідок відображення у рядку 10 Декларації пільги по оподатковуваному прибутку у розмірі 24 662 677 гривень з порушенням вимог пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів".

Не погодившись із висновками акту перевірки, позивач подав заперечення від 1226 від 26.04.2011р. (том 1 а.с. 17-20), на які отримав відповідь податкового органу від 05.05.2011р. № 18673/10/15-16-23/3 (том 1 а.с. 21-22).

11.05.2011р. відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000331312/19888/10/15-16-23/3, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств на суму 7 707 086,25 гривень, у тому числі за основним платежем - 6 165 669,00 гривень, за штрафними (фінансовими) санкціями - 1 541 417,25 гривень (том 1 а.с. 23).

В якості правової підстави для прийняття цього рішення зазначені п.п.54.3.2 п. 54.3 ст. 54, п.123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, п. 2 розділу 11 " Прикінцеві положення "Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів " від 25 березня 2005 року № 2505.

26.12.2003р. протокольним рішенням № 9 засідання Ради з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області погоджено інвестиційний проект ТОВ "Кнауф Гіпс Київ" - "Модернізація існуючого та створення нових виробництв ЗАТ "Деконський гіпс" на суму 36,32 млн. долл. США та приписано видати Свідоцтво про схвалення інвестиційного проекту ТОВ "Кнауф Гіпс Донецьк" (том 1 а.с. 45).

26.12.2003р. ТОВ "Кнауф Гіпс Донецьк" було видано Свідоцтво № 47/1-2003 про схвалення інвестиційного проекту, згідно з яким схвалений Радою з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області інвестиційний проект ТОВ "Кнауф Гіпс Київ" - "Модернізація існуючого та створення нових виробництв ЗАТ "Деконський гіпс" впроваджується на території міста Артемівськ підприємством ТОВ "Кнауф Гіпс Київ", яке відповідно до положень закону має право:

1. на пільгових умовах ввозити з-за кордону на протязі п'яти років обладнання, устаткування, сировину, матеріали, предмети для здійснення проекту;

2. після отримання першого прибутку від інвестиційної діяльності, не сплачувати податок на прибуток перші три роки, та сплачувати його за ставкою 50% від діючої ставки наступні три роки (том 1 а.с. 26).

26.12.2003р. між ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" (Інвестором) та Артемівською міською радою (Органом управління) було укладено Типовий договір (контракт) на реалізацію інвестиційного проекту "Модернізація існуючого та створення нових виробництв ЗАТ "Деконський гіпс" на території пріоритетного розвитку, в спеціальній (вільній) економічній зоні (том 1 а.с. 27-32), відповідно до умов якого Інвестор зобов'язується на власний ризик і за власні кошти відповідно до умов цього договору (контракту) забезпечити реалізацію схваленого (затвердженого) інвестиційного проекту. Під час реалізації інвестиційного проекту Інвестору відповідно до законодавства надаються такі пільги:

- звільнення на 5 років починаючи з дати першого оформлення вантажної митної декларації від обкладання ввізним митом сировини, матеріалів, предметів, устаткування та обладнання (крім підакцизних товарів) та звільнення від обкладання податком на додану вартість устаткування та обладнання під час їх ввезення в Україну;

- звільнення від оподаткування прибутку на три роки, починаючи з моменту отримання першого прибутку, одержаного від реалізації інвестиційного проекту;

- оподаткування прибутку в наступні три роки за ставкою 50 відсотків від діючої ставки оподаткування;

- оподаткування дивідендів, що сплачуються інвесторам суб'єктам підприємницької діяльності, який реалізує інвестиційний проект, за ставкою 10 відсотків.

У подальшому до контракту були укладені додаткові угоди № 1 (том 1 а.с. 33) та № 2 (том 1 а.с. 34), якими до контракту біли внесені зміни відповідно до протокольних рішень Ради з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області № 10 від 12.08.2004р. (том 1 а.с. 36) та № 38 від 23.12.2004р. (том 1 а.с. 38).

Протокольними рішеннями засідань Ради з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області № 10 від 12.08.2004 (том 1 а.с. 36), № 11 від 25.04.2007 (том 1 а.с. 37), № 38 від 23.12.2004 (том 1 а.с. 38), були схвалені зміни та доповнення до бізнес-плану інвестиційного проекту "Модернізація існуючого та створення нових виробництв ЗАТ "Деконський гіпс".

Відповідно до вказаних вище документів позивач користувався пільгами по оподаткуванню прибутку, у тому числі й протягом періоду, що перевірявся відповідачем.

Податковим органом у акті перевірки зазначено, що перевіркою відображених у рядку 10 декларації з податку на прибуток за 2010 рік "Прибуток, що звільнений від оподаткування" встановлено, що суб'єкт господарювання відображає суму пільги у розмірі 24 662 677 гривень, підставою для застосування якої є Закон України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області". Разом із тим, Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів" від 25.03.2005 № 2505-ІV, внесені зміни до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 334/94-ВР від 28.12.1994, а саме виключено пункт 22.5 статті 22 Закону та припинено податкові та митні пільги, встановлені Законом України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності у Донецькій області" від 07.02.2002 № 256-ХІV (том 1, а.с. 13-14).

Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (2010 рік), об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:

суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;

суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.

Як було встановлено абз. 7 п. 22.5 ст. 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції Закону від 15.07.1999 № 973-XIV, що діяла на час видачі вищевказаного Свідоцтва та укладання Типового договору між позивачем та Артемівською міською радою, на період функціонування спеціальних економічних зон "Азов" і "Донецьк" та дії спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Донецькій області податок на прибуток справляється з платників цього податку з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області".

Відповідно до статті 14 Закону України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області" у редакції Закону від 07.02.2002 № 3036-III, спеціальний режим інвестиційної діяльності застосовується до суб'єктів підприємницької діяльності, які реалізують схвалені Радою інвестиційні проекти у пріоритетних видах економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку згідно з укладеним контрактом.

Відповідно до цього режиму: … б) звільняється на три роки від оподаткування прибуток, одержаний від реалізації інвестиційних проектів, схвалених Радою, на новостворених підприємствах, діючих підприємствах, їх філіях та інших структурних підрозділах - платниках податку, на яких відбувалася реструктуризація, реконструкція, модернізація, перепрофілювання, в частині, одержаній від освоєння інвестицій, на підставі документів окремого (бухгалтерського, податкового) обліку, якщо інвестиції в них еквівалентні не менш як 1 мільйону доларів США, для малих підприємств - не менш як 250 тисячам доларів США.

Порядок обчислення прибутку, одержаного від здійснення інвестицій на діючих підприємствах, встановлюється Державною податковою адміністрацією України.

Прибуток таких підприємств з інвестицією в них, еквівалентною не менш як 1 мільйону доларів США, одержаний з четвертого по шостий рік, оподатковується за ставкою в розмірі 50 відсотків діючої ставки оподаткування.

Зазначені пільги застосовуються з моменту отримання першого прибутку.

Згідно із абзацем 3 пункту 9 Порядку розгляду і схвалення інвестиційних проектів, що реалізуються у спеціальних економічних зонах та на територіях пріоритетного розвитку в Донецькій області, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.99 року № 1065 (в редакції, чинній на час укладення Типового договору (контракту)) вказані пільги застосовуються після укладання інвестором відповідного контракту.

В подальшому до Закону України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області" були внесені зміни Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів" від 25.03.2005 № 2505-ІV.

Законом № 2505-5 IV у Законі України "Про оподаткування прибутку підприємств" абзаци другий -сімнадцятий пункту 22.5 виключено; у Законі України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області" статтю 14 виключено.

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" від 25.03.2005 № 2505-ІУ набув чинності 31.03.2005р.

Пунктом 2 Розділу II "Прикінцеві положення" Закону № 2505-ІУ встановлено, що норми цього Закону щодо оподаткування прибутку підприємств поширюються на результати фінансово-господарської діяльності платника податку за наслідками податкового періоду, на який припадає дата набрання чинності цим Законом.

Таким чином, дія Закону № 2505-ІУ поширюється на результати фінансово-господарської діяльності платника податку за наслідками усього податкового періоду, який розпочинається з 01.01.2005р.

Закони є актами встановленої Конституцією України законодавчої влади - Верховної Ради України.

Положення Закону № 2505-ІУ щодо виключення у Законі України "Про оподаткування прибутку підприємств" абзаців другого - сімнадцятого пункту 22.5 та у Законі України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області" статті 14 на час виникнення спірних відносин неконституційними не визнавались, тому є чинними.

Закон про Державний бюджет України встановлює, зокрема основи регулювання податкових відносин у частині спрямування податків до Державного бюджету як елементу його доходної частини. Виходячи із зазначеного, цим законом може зупинятися дія окремих положень податкових законів, змінюватися ставки податків, зборів (обов'язкових платежів), скасовуватися пільги зі сплати податків, запроваджуватися правила оподаткування, тощо.

Враховуючи викладене колегія суддів зазначає, що у перевіряємому періоді позивач не мав пільги з податку на прибуток, а тому оскаржуване рішення відповідача про донарахування цього податку є обґрунтованим і таким , що прийнято у відповідності до діючого законодавства.

Згідно пункту 7 підрозділу 10 Прикінцевих положень Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Таким чином штраф не більше 1 гривні необхідно застосовувати за порушення допущені за період, а не у період з 1 січня по 30 червня 2011р.

В ході перевірки декларації з податку на прибуток за 2010 рік ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" встановлено порушення, що полягає у застосуванні платником податків у 2010 році пільги при обчисленні об'єкта оподаткування та розрахунку податку на прибуток отриманого від реалізації інвестиційного проекту.

Відповідно до п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань латників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181 (чинного до 01.01.2011р.) платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану зростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності.

Позивачем подавались декларації з податку на прибуток підприємств за півріччя 2010 року (декларація №9003204111 від 09.08.2010р.) та за 3 квартали 2010 року (декларація №29446 від 09.11.10р.) і у рядку 10 обох декларацій підприємством відображено прибуток, звільнений від оподаткування у розмірі 21 244 028 грн., внаслідок застосування пільги на підставі скасованих норм законодавства.

Тобто, порушення податкового законодавства позивачем вчинене саме у 2010 році і за цей період , а не за період з 1 січня по 30 червня 2011р.

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 ПКУ штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

За таких обставин колегія суддів вважає оскаржуване рішення обгрунтованим і в частині застосування штрафної санкції в сумі 1 541 417,25 гривень.

Судова колегія вважає безпідставними вимоги ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" про скасування податкового повідомлення-рішення, і як наслідок є такими, що не підлягають задоволенню решта позовних вимог.

Суд 1 інстанції справу вирішив із помилковим застосування норм матеріального права, а тому постанова підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2013 р. у справі № 2а/0570/8782/2011 - відмовити.

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2013 р. у справі № 2а/0570/8782/2011 - задовольнити і постанову скасувати.

В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів про скасування податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Державної податкової служби № 0000331312/19888/10/15-16-23/3 від 11.05.2011, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Кнауф Гіпс Донбас" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств на суму 7 707 086,25 гривень та зобов*язання вчинити дії - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.

Суддя - доповідач Ляшенко Д.В.

Судді Ястребова Л.В.

Чумак С.Ю.