Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
31 січня 2014 р. Справа № 820/1451/14
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши матеріали адміністративного позову Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення суми ,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації, з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просив суд: cтягнути з ОСОБА_1 суму коштів у розмірі 6557,00 грн. 20 коп. на користь управління праці та соціального захисту населення Дергачівської РДА (адреса 62301, Харківська обл. м. Дергачі вул. Залізнична, 31 на розрахункові рахунки:35417014005391; 35412019005391; 35413007005391 ГУДКСУ в Харківській області МФО 851011 код 03196437) .
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ч.1 ст.99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Абзацом 2 частини другої статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Згідно до положення ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З наданих до суду документів вбачається, що позивачем були прийняті та направленні ОСОБА_1 повідомлення про повернення наданої соціальної допомоги від 17 вересня 2012 року № 09-22/4500 та № 09-21/4501 в яких термін повернення переплачених коштів зазначено - 1 місяць, отже, не пізніше 01.11.2012р. розпочався перебіг процесуального строку на звернення до суду. Позов було подано 30.01.2014 року, тобто за межами строку, встановленого ст. 99 КАС України.
Суддя вважає за необхідне зазначити, що поважними причинами пропуску строку на звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
Слід зазначити, що позивач не вказав жодних документально підтверджених, поважних, об'єктивних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом, додані до позову матеріали не свідчать про наявність поважних причин, документів підтверджуючих поважність причин пропуску строку позивач до суду не подав.
Таким чином, позивачем не зазначено обґрунтованих підстав та не надано належних доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Приписами ч. 2 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
З урахуванням викладеного, оскільки позивачем не зазначено поважних причин пропущення строку на звернення до адміністративного суду, суддя не вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними та дійшов до висновку про залишення адміністративного позову Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення суми, без розгляду.
Керуючись положеннями ст. 99, 100, 160, 165, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення суми - залишити без розгляду..
Роз'яснити позивачу, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, позивач має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Панов М.М.