ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 грудня 2013 року № 826/18722/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянув адміністративну справу в порядку письмового провадження:
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва
до Дочірнього підприємства «Рапід»
про стягнення заборгованості
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Дочірнього підприємства «Рапід» про стягнення фінансової санкції (штрафу) та пені в розмірі 99,05 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що ДП «Рапід» не погашена сума фінансових санкцій (штрафу) та пені в розмірі 99,05 грн.
В судові засідання відповідач не прибув, поштова кореспонденція, яка скеровувалась судом за адресою, що міститься в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій – 02002, м.Київ, вул. Луначарського, буд. 22-А, була повернута поштовим відділенням службою у зв’язку з закінченням встановленого строку зберігання.
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Зважаючи на викладене, враховуючи неявку представника відповідача у судове засідання, та на підставі ч. 6 ст. 128 КАСУ, адміністративна справа розглядається у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство «Рапід» (код ЄДРПОУ 32379208) є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058-IV.
Відповідно до п. 1 ст. 19 Закону №1058, страхові внески для суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».
Відповідно до ст. 4 Закону України „ Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997р. №400 та п.5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1, обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, що визначаються відповідно до п. 4.1,4.2,4.5. Інструкції та Закону №400:
33,2 відсотки для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, які використовують працю найманих працівників від суми фактичних витрат на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, утому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».
Відповідно до п.4 ст. 4 Закону №400, із заробітної плати працівників підприємства проводиться утримання у розмірі 0,5 відсотків від об'єкта оподаткування, із заробітної плати або з частини заробітної плати, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 2 відсотки від об'єкта оподаткування з частини заробітної плати в розмірі понад прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Як визначає п. 6 ст. 20 Закону №1058, нараховані за відповідний базовий період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування », виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату 1 (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно пункту 3 ч. 14 ст. 106 Закону, суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва від 19.07.2006 року № 1196 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду до ДП «Рапід» застосовано стягнення суми штрафу в розмірі 62,90 грн. та нараховано пеню в розмірі 36,45 грн. Рішення №1196 від 19.07.2006 року отримано посадовою особою ДП «Рапід» 19.07.2006 року.
Згідно картки особового рахунку ДП «Рапід» із 99,35 грн. нарахованої фінансової санкції та пені, сплачено лише в розмірі 0,30 грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва згідно ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» було виписано вимогу про сплату суми недоїмки № 0140 від 03.04.2013р.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження в судовому порядку. Вищезазначена вимога протягом визначеного законом строк несплачена та не оскаржена страхувальником, отже вимога про сплату недоїмки вважається узгодженою.
Таким чином, ДП «Рапід» повинно згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сплатити до Пенсійного фонду фінансову санкцію (штраф) та пеню в загальній сумі 99,05грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч.3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму вимоги, орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом . У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до суду передбаченні законом заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог.
З урахуванням викладеного, Окружний адміністративний суд м. Києва прийшов до висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути в рахунок погашення заборгованості з Дочірнього підприємства «Рапід» заборгованість у розмірі 99,05 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Дочірнього підприємства «Рапід» (02002, м.Київ, вул. Луначарського, буд. 22-А, код ЄДРПОУ 32379208) суму заборгованості у розмірі 99 (дев’яносто) грн. 05 коп. на користь Управління Пенсійного фонду у Дніпровському районі міста Києва, а саме:
- р/р 256033122603 в Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код ЄДРПОУ 22869448 заборгованість у розмірі 95 (дев’яносто п’ять) грн. 13 коп.;
- р/р 256023132603 в Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669,код ЄДРПОУ 22869448 заборгованість у розмірі 3 (три) грн. 92 коп.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.К. Каракашьян