ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
21 січня 2014 року 10:05 справа №826/17727/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кузьменка В.А., суддів Кобилянського К.М., Огурцова О.П., за участю секретаря Калужського Д.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Альянс"до1. Державного реєстратора Державної реєстраційної служби України Дурицької Марії Євгенівни 2. Державної реєстраційної служби Українитреті особи1. Чернівецька міська рада 2. Комунальне підприємство "Міський торговельний комплекс "Калинівський ринок"за участюПрокуратури міста Києвапровизнання протиправними дій та скасування запису, зобов'язання вчинити діїОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвест Альянс" (далі по тексту - позивач, ТОВ "Інвест Альянс") звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державного реєстратора Державної реєстраційної служби України Дурицької Марії Євгенівни (далі по тексту - відповідач 1, Державний реєстратор, Дурицька М.Є. ) та Державної реєстраційної служби України (далі по тексту - відповідач 2), за участю третьої особи - Чернівецької міської ради (далі по тексту - третя особа 1), в якому просить: 1) визнати протиправними (незаконними) дії відповідача 1 по прийняттю рішення про державну реєстрацію та реєстрації права власності на земельну ділянку площею 7,4570 га, за адресою: вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043 за Чернівецькою міською радою та внесення відповідного запису №2123461 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 133532973101) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; 2) скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис про право власності на земельну ділянку площею 7,4570 га, за адресою: вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043 за Чернівецькою міською радою; 3) зобов'язати відповідача 2 внести запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 7,4570 га, за адресою: вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043 за ТОВ "Інвест Альянс" код ЄДРПОУ 32874916.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 листопада 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/17727/13-а, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 грудня 2013 року залучено до участі в адміністративній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Комунальне підприємство "Міський торговельний комплекс "Калинівський ринок" (далі по тексту - третя особа 2, КП "Міський торговельний комплекс "Калинівський ринок").
В судовому засіданні 20 січня 2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав; представник третьої особи 1 проти задоволення позовних вимог заперечив; відповідачі та третя особа 2 свої представників у судове засідання не направили.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи неприбуття представників відповідача, третьої особи 2 та положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, в судовому засіданні 20 січня 2014 року суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
За даними витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 15 серпня 2013 року індексний №8011695 на підставі рішення Державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 5016500 від 15 серпня 2013 року за Чернівецькою міської радою зареєстровано право комунальної власності на об'єкт нерухомого майна - земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043, площею 7,457 га, на підставі рішення Господарського суду Чернівецької області від 02 лютого 2012 року по справі №5027/1149/2011.
У зв'язку з чим до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності внесено запис про право власності №2123461.
Позивач не погоджується з діями державного реєстратора по прийняттю рішення про державну реєстрацію права власності на вказану земельну ділянку за Чернівецькою міською радою, оскільки вони вчені з порушенням чинного законодавства та порушують його права та права третіх осіб, а саме: в рішенні Господарського суду Чернівецької області від 02 лютого 2012 року по справі №5027/1149/2011 відсутні посилання на скасування державного акта про прав власності на земельну ділянку ТОВ "Інвест Альянс" від 29 грудня 2007 року, тобто власником земельної ділянки є саме позивач; до складу земельної ділянки входять землі водного фонду, розпорядження якими не належить до компетенції Чернівецької міської ради; земельна ділянка знаходиться в іпотеці МПП "КОРДО".
Відповідачі та треті особи у письмових запереченнях проти позову зазначили, що оскаржувані дії та рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень вчинені та прийнято у повній відповідності до вимог законодавства.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає необґрунтованими позовні вимоги ТОВ "Інвест Альянс", виходячи з наступних мотивів.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Оцінюючи оскаржувані дії та рішення Державного реєстратора на предмет їх відповідності вимогам, встановленим частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що державний реєстратор, зокрема встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.
Частина перша статті 15 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" встановлює, що державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Відповідно до частин першої - четвертої, сьомої та одинадцятої статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених цим Законом. Реєстрація заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень проводиться в порядку черговості їх надходження. Разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку. Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень не приймається у разі відсутності документа, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації прав та їх обтяжень. Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень не приймається у разі відсутності документа, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації прав та їх обтяжень.
Державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом.
Під час подання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі фізична особа повинна пред'явити документ, що посвідчує її особу, а у разі подання заяви представником фізичної чи юридичної особи - також документ, що підтверджує його повноваження діяти від імені таких осіб. У випадках, установлених законом, представник іноземної особи пред'являє документи, легалізовані в установленому нормативно-правовими актами порядку.
Згідно частини першої статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав проводиться на підставі: 1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом; 2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; 3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; 4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; 5) рішень судів, що набрали законної сили; 6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: 1) заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону; 2) об'єкт нерухомого майна розміщений на території іншого органу державної реєстрації прав; 3) із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа; 4) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують; 5) заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; 51) заяву про державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем; 52) заяву про державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, подано за відсутності державної реєстрації права власності, крім випадків, установлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; 53) під час подання заяви про державну реєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини), що виникло на підставі документа, за яким правонабувач набуває також право власності на земельну ділянку, не подано заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку; 54) після завершення п'ятиденного строку з дня отримання заявником письмового повідомлення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав не усунено обставин, що були підставою для прийняття такого рішення; 55) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію; 56) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка не є державним кадастровим реєстратором або державним виконавцем; 6) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене право та обтяження такого права вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.
Згідно частини другої статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що за наявності підстав для відмови в державній реєстрації державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень.
Частина четверта статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" встановлює, що відмова в державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.
Зміст процитованих правових норм вказує, що за результатами розгляду про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державний реєстратор може прийняти одне із рішень: про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або про відмову в державній реєстрації; у свою чергу відмова в державній реєстрації прав та їх обтяжень може мати місце за наявності вичерпних підстав, визначених Законом.
У свою чергу позивачем не наведено, а судом не виявлено наявності у межах спірних правовідносин підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, що визначені у частині першій статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", зокрема матеріали справи не містять доказів, які б підтверджували, що заявлене позивачем право не підлягає державній реєстрації, що із заявою про державну реєстрацію прав на об'єкт незавершеного будівництва звернулася неналежна особа, або, що подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.
Обґрунтовуючи протиправність оскаржуваних дій, позивач вказує, що в рішенні Господарського суду Чернівецької області від 02 лютого 2012 року по справі №5027/1149/2011 відсутні посилання на скасування державного акта про право власності на земельну ділянку ТОВ "Інвест Альянс" від 29 грудня 2007 року, та зазначає, що саме ТОВ "Інвест Альянс" є власником земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043, площею 7,457 га.
Разом з тим, на думку колегії суддів, такі доводи позивача є помилковими, з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 82 Земельного кодексу України юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
б) внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу; в) прийняття спадщини; г) виникнення інших підстав, передбачених законом.
Згідно з частинами першою та другою статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Стаття 125 Земельного кодексу України встановлює, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно рішення Господарського суду Чернівецької області від 02 лютого 2012 року по справі №5027/1149/2011 за позовом прокурора міста Чернівці в інтересах держави в особі Головного управління Держкомзему у Чернівецькій області до Чернівецької міської ради та ТОВ "Інвест Альянс" про визнання нечинним рішень, визнання недійсними договору купівлі-продажу земельної ділянки та акта на право власності на земельну ділянку, повернення земельної попередньому власнику, залишеному без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 25 вересня 2012 року №5027/1149/2011, визнано нечинним рішення сесії Чернівецької міської ради №99 від 22 серпня 2006 року "Про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Інвест Альянс" дозволу на підготовку документів на викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення на вул. Калинівській, 13-Б" та від 28 вересня 2006 року №128 "Про затвердження проекту землеустрою земельної ділянки несільськогосподарського призначення на вул. Калинівській, 13-Б в м. Чернівці та її продаж ТОВ "Інвест Альянс"; визнано недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки за кадастровим номером 7310136900:43:002:0043 від 06 листопада 2006 року; визнано недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №336681 від 28 грудня 2007 року, виданий ТОВ "Інвест Альянс" і зареєстрований в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди за №020780900012; повернуто земельну ділянку площею 7,4570 га, яка розташована по вул. Калинівській, 13-В у м. Чернівці, що була продана і належить ТОВ "Інвест Альянс", попередньому власнику - Чернівецькій міській раді.
Як встановлює частина п'ята статі 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
На підставі вказаних судових рішень та наказу Господарського суду Чернівецької області від 04 жовтня 2012 року №5027/1149/2011 про примусове виконання рішення головним державним виконавцем Садгірського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міською управління юстиції у межах виконавчого провадження ВП №34673744 вилучено у ТОВ "Інвест Альянс" земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043, площею 7,457 га, та передано її попередньому власнику - Чернівецькій міській раді.
Відповідно до постанови державного виконавця Садгірського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міською управління юстиції про закінчення виконавчого провадження від 22 жовтня 2012 року ВП №34673744 закінчено виконавче провадження з примусового виконання , та закінчено виконавче провадження наказу Господарського суду Чернівецької області від 04 жовтня 2012 року №5027/1149/2011 у зв'язку із фактичним повним виконанням рішення згідно з виконавчим документом.
У поземельну книгу 15 жовтня 2012 року внесено запис про припинення права власності ТОВ "Інвест Альянс" на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043, площею 7,457 га.
Наведене вказує, що на момент прийняття Державним реєстратором рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень позивач не був власником вказаної вище земельної ділянки, а рішенням Господарського суду Чернівецької області від 02 лютого 2012 року по справі №5027/1149/2011 установлено, що набуття позивачем права власності на спірну земельну ділянку відбулось на підставі неправомірних рішень Чернівецької міської ради.
Крім того, державний акт на право власності на земельну ділянку не є документом, на підставі якого здійснюється набуття права на землю, не породжує, не змінює або припиняє права та обов'язки, а лише посвідчує наявність відповідного права та є похідним від рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, в даному випадку - рішень Чернівецької міської ради.
Суд не приймає до уваги доводи позивача про неможливість реєстрації Державним реєстратором права власності на земельну ділянку в зв'язку з відсутністю у третьої особи 1 повноважень на розпорядження землями водного фонду, оскільки у межах спірних правовідносин не досліджується питання розпорядження землями водного фонду, а предмет доказування обмежується встановленням відповідності оскаржуваних дій Державного реєстратора вимогам, встановленим частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України; у свою чергу Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" не ставить в залежність можливість реєстрації прав власності на земельну ділянку від її цільового призначення.
Не підтвердженими також виявились твердження позивача про наявність обтяження на спірну ділянку, а саме реєстрацію іпотеки МПП "КОРДО", оскільки матеріали справи не містять належних та допустимих доказів існування на момент прийняття оскаржуваного рішення зареєстрованого обтяження третіх осіб, у тому числі МПП "КОРДО", на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043, площею 7,457 га.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що Державний реєстратор, приймаючи рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень про реєстрацію права комунальної власності Чернівецької міської ради на об'єкт нерухомого майна - - земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Калинівська, 13-В, кадастровий номер 7310136900:43:002:0043, площею 7,457 га, діяв у на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
При цьому доведена правомірність дій Державного реєстратора свідчить про відсутність підстав для задоволення решти позовних вимог щодо скасування запису про право власності на земельну ділянку та зобов'язання відповідача 2 внести запис про державну реєстрацію права власності на земельну за ТОВ "Інвест Альянс".
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ТОВ "Інвест Альянс" про визнання протиправними дій, скасування запису та зобов'язання вчинити дії нормативно та документально не підтверджуються.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, дії Державного реєстратора відповідають вимогам, встановленим частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, в свою чергу позивач не довів суду обставин, на яких ґрунтуються його вимоги, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ТОВ "Інвест Альянс" задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Товариству з обмеженою відповідальністю "Інвест Альянс" відмовити повністю
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя В.А. Кузьменко
Судді К.М. Кобилянський
О.П. Огурцов