Справа № 444/45/14-п
Провадження № 3/444/50/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 січня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від ВДАІ Жовківського РВ УМВСУ у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, -
- за ст. 130 ч.1 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, 26.12.2013 року, приблизно о 18 год. 55 хв., на автодорозі Кіпті Глухів - Багівськ, 58 км., Ніжинського району, порушив правила дорожнього руху, що проявилось у невиконанні ним п. 2.5 ПДР України, а саме, керував автомобілем марки Ваз - 27102, д.н.з. НОМЕР_1, з ознаками алкогольного спяніння, від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного спяніння відмовився, чим вчинив порушення ст. 130 ч. 1 КпАП України.
ОСОБА_1, в судове засідання не зявився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про день, час та місце судового засідання був належним чином повідомлений, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Відповідно до ст. 268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання не є обовязковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи у відсутності правопорушника.
Факт вчинення правопорушення передбаченого ст. 130 ч. 1 КпАП України підтверджується: протоколом АБ2 № 706222 від 26.12.2013 року; особистими поясненнями правопорушника в матеріалах справи; поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_2, ОСОБА_3; рапортом працівника міліції.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 130 ч.1 КпАП України, так як він керуючи транспортним засобом відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного спяніння.
Обставин, які б помякшували чи обтяжували відповідальність правопорушника не встановлено.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, обставини що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Санкція ст. 130 ч.1 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу, або позбавлення права керування транспортними засобами, або адміністративний арешт.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору який підлягає до стягнення становить 0.03 розміру мінімальної заробітної плати. А тому, з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 34, 41 грн..
Керуючись ст. 130 ч.1, 280, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 3 400 / три тисячі чотириста / грн. 00 коп. - в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - 34,41 грн. судового збору в дохід держави / УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення , передбаченого ст.32 КУпАП України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути винесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом. Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
СуддяЯсиновський Р. Б.