ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
24 січня 2014 року № 826/19064/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Качура І.А., при розгляді справи
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "СТС-Генпідряд"
до
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві
про
визнання протиправними та скасування постанов №361/13, 362/13 від 29.08.2013
В С Т А Н О В И В:
02.12.2013р. до канцелярії Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла справа №806/6738/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СТС - Генпідряд" до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у місті Києві про визнання протиправними та скасування постанов на виконання вимог Ухвали Житомирського окружного адміністративного суду про передачу справи за підсудністю від 25.11.2013р.
Супровідним листом від 04.12.2013р. №826/19064/13-а/17440/13 справу №806/6738/13-а повернуто до Житомирського окружного адміністративного суду як помилково надіслану.
Супровідним листом від 20.01.2014р. №106/6738/13-а/967/14 справу передано до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Відповідно до пункту 5, пункту 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1, 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
При цьому, для звернення до адміністративного суду з позовом про оскарження постанови про накладення штрафу у сфері містобудівної діяльності встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач просить визнати протиправними та скасувати постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві № 361/13 від 29.08.2013 року про накладення ТОВ «СТС-Генпідряд» (код ЄДРПОУ 32375423) штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності; постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві № 362/13 від 29.08.2013 року про накладення про накладення на ТОВ «СТС-Генпідряд» (код ЄДРПОУ 32375423) штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Позивачем спірні постанови отримані 03.09.2013р., що підтверджено матеріалами справи та не заперечується позивачем.
Проте, з матеріалів справи вбачається, що позовна заява подана до окружного адміністративного суду 03.10.2013р., тобто з пропуском строку, встановленого ст. 5 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".
Разом з тим на обґрунтування поважності пропущеного строку звернення до суду позивач покликався на очевидне та реальне порушення прав позивача суб'єктом владних повноважень, та з урахуванням фактичного часу отримання оскаржуваних постанов просив поновити пропущений строк звернення до суду.
Суд критично ставиться до таких доводів позивача та звертає увагу, що викладені у клопотанні про поновлення строку звернення до суду обставини не свідчать про поважність причин пропуску строку звернення до суду, з огляду про наступне.
Під поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються обставини, які є об’єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Таким чином, суд звертає увагу на те, що доводи позивача про очевидність порушення його прав суб'єктом владних повноважень є лише суб'єктивним ставленням позивача до прийнятих Інспекцією рішень та документально не підтверджені.
За таких обставин, виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства України, суд прийшов до висновку про неповажність причин пропущення строку звернення до суду з даним позовом, а відтак і відсутність правових підстав для поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Керуючись ст. 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СТС-Генпідряд" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві про визнання протиправними та скасування постанов №361/13, 362/13 від 29.08.2013.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур