ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
28.01.2014Справа №2-6/ 2358-2006
За заявою Контрольно-ревізійного управління в АР Крим, м.Сімферополь,
до боржника Відкритого акціонерного товариства «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат», м. Керч,
про визнання банкрутом
Суддя Шкуро В.М.
Представники:
Від кредитора - не з'явився, повідомлений належним чином.
Від боржника - Концевой К.І., ліквідатор.
За участю:
Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим - Абібуллаєв В.М., представник, довіреність №03-11/5202 від 19.09.2013.
Обставини справи: У провадженні Господарського суду Автономної Республіки Крим перебуває справа про банкрутство ВАТ «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат», порушена відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції Закону №784-XIV від 30.06.1999 з наступними змінами (далі-Закон).
Постановою господарського суду від 13.09.2002 ВАТ «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат» визнано банкрутом, відносно боржника відкрита ліквідаційна процедура.
Ухвалою господарського суду від 13.08.2013 продовжено строк ліквідаційної процедури ВАТ «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат» та повноважень ліквідатора Концевого К.І. на шість місяців з дати винесення ухвали до 13.02.2014.
До господарського суду надійшла заява Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим (далі - Інспекція) про визнання додаткових грошових вимог у сумі 170,00 грн (т. 73, а.с. 158).
На виконання ухвали господарського суду від 10.12.2013 від ліквідатора до суду надійшов відзив на заяву про визнання додаткових грошових вимог у сумі 170,00 грн.
Ліквідатор Концевий К.І. у відзиві із посиланням на частину четверту статті 12 Закону зазначив, що не визнає заявлені грошові вимоги, які за своєю природою є штрафними санкціями та не можуть бути визнані поточними (т. 73, а.с. 169).
При цьому, ліквідатором Концевим К.І. направлено запит до Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим для з'ясування чи є банкрут платником податку на додану вартість.
Розглянувши подані кредитором у підтвердження свої вимог докази, заслухав пояснення ліквідатора, суд встановив.
07.05.2012 головним державним податковим ревізором-інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість, акцизного податку управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції в м. Керчі Державної податкової служби (правонаступником якої є Керченська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим) ОСОБА_4 складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість №50/15-02/00191508 (далі - акт перевірки) (т.73, а.с. 159-160).
Згідно цього акту дані камеральної перевірки свідчать про неподання ВАТ «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат» податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2012 року, граничний термін подання податкової декларації 20.04.2012.
Згідно пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідальність за неподання податкової звітності встановлено пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України. Так, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
21.05.2012 на підставі акта перевірки Інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення №0001131502, яким на ВАТ «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат» накладено 170,00 грн штрафу та встановлено десятиденний строк його сплати з дня отримання вказаного повідомлення (т.73, а.с. 161).
Згідно представленої Інспекцією відповіді на запит ліквідатора Концевого К.І. станом на 11.04.2014 боржник не є платником податку на додану вартість. Свідоцтво платника податку на додану вартість анульовано 30.03.2012 (т.73, а.с. 184).
Оскільки свідоцтво платника податку на додану вартість ВАТ «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат» анульовано 30.03.2012, а штраф накладено через неподання податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2012 року, суд вважає вимоги Інспекції обґрунтованими.
Посилання ліквідатора на мораторій на задоволення вимог кредиторів, як на підставу для відмови у включенні накладеного на банкрута штрафу до реєстру вимог кредиторів є безпідставним з огляду на таке.
Згідно абзацу двадцять четвертого статті 1 Закону термін «мораторій на задоволення вимог кредиторів» вживається у тому значенні, що це є зупинення:
- по-перше, виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію;
- а по-друге, припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про мораторій.
При цьому відповідно до приписів частини четвертої статті 12 Закону протягом дії мораторії не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Наведені норми Закону слід розуміти так, що із введенням мораторію припиняються і в подальшому не нараховуються заходи (це неустойка (штраф, пеня), інші санкції), спрямовані виключно на забезпечення виконання боржником грошових зобов'язань. Якщо ж штраф застосовано до боржника з інших підстав, ані ж за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань, мораторій на такі випадки поширювати не можна. Інакше після порушення провадження у справі боржник взагалі опиняється поза правовим регулюванням і звільняється від відповідальності за будь-які правопорушення, що є неприпустимим.
Накладений на банкрута штраф є мірою відповідальності за порушення податкового законодавства, що виразилось у неподанні податкової звітності з податку на додану вартість. Відтак мораторій на задоволення вимог кредиторів на нього не розповсюджуються.
На підставі викладеного, керуючись статтею 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом» у редакції Закону №784-XIV від 30.06.1999 з наступними змінами, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд
УХВАЛИВ:
Заяву Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим про визнання поточних грошових вимог задовольнити.
Визнати грошові вимоги Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим у сумі 170,00 грн штрафу за неподання податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2012 року.
Зобов'язати ліквідатора Відкритого акціонерного товариства «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат» Концевого К.І. включити грошові вимоги Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим у сумі 170,00 грн до реєстру вимог кредиторів боржника.
Суддя В.М. Шкуро