ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2013 р. Справа № 804/12483/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рищенко А.Ю.,
розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 8 500, 00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
24.09.2013 року Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 8 500, 00 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем були порушені вимоги чинного законодавства при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії, а також продаж продавцем - ОСОБА_2 (трудовий договір між ОСОБА_2 та ОСОБА_1) алкогольних напоїв (коньяк «Борисфен», 0,5 л.) та тютюнових виробів (сигарети «Парламент») особі, яка не досягла 18 років - громадянину ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1), у зв'язку з чим до відповідача були застосовані фінансові санкції у загальній сумі - 8 500, 00 грн.
Просить суд: стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі - 8 500, 00 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок): код платежу - 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код банка одержувача - 37936856, р/р - 31111106700032, МФО - 805012.
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження було направлено на адресу відповідача, проте конверт із поштовим вкладенням повернувся на адресу суду. А у відповідності до положень ч. 11 ст. 35 КАС України вважається, що поштове відправлення є врученим належним чином.
Частиною 4 ст. 183-2 КАС України встановлено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає необхідним даний адміністративний позов задовольнити повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З матеріалів справи вбачається, що посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області були опрацьовані матеріали перевірки, проведеної співробітниками Павлоградського МВ ГУМВС України у Дніпропетровській області на виконання вказівки ГУМВС № 422/Тк від 26.01.2013 року з метою виявлення та припинення незаконної реалізації неповнолітнім особам пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, проведення профілактичної роботи серед підлітків, відповідно до якої визначено, що у час: з 18.00 до 23.00 години 01.02.2013 року було проведено оперативно-профілактичне відпрацювання торгівельних закладів, підоблікового елементу, місця концентрації злочинного елементу, розташованих на території м. Павлограда, Дніпропетровської області силами особового складу ВКМСД Павлоградського МВ ГУМВС та прокуратурою м. Павлограда Дніпропетровської області. А саме: адміністративні матеріали перевірки магазина «Продукти» за адресою: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Дніпропетровська, 156, у якому здійснює свою господарську діяльність - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) від 01.02.2013 року.
Так, в матеріалах справи містяться копії наступних документів: протокол про адміністративне правопорушення від 01.02.2013 року ДН № 354209, постанова за справою про адміністративне правопорушення від 01.02.2013 року, постанова № 2004 про накладення адміністративного стягнення від 15.02.2013 року, доручення про проведення оперативно-профілактичних заходів від 01.02.2013 року, пояснення, копія свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, копії паспортів ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, договір оренди від 20.11.2012 року за № 20/03, трудовий договір між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю від 01.02.2013 року. Дані письмові документи є належними доказами підтвердженням виявлених порушень в ході проведеної перевірки згідно ст.ст. 69, 70, 71 КАС України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року за № 229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» (далі - Постанова № 229) було утворено як юридичну особу публічного права - Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області. Тобто, враховуючи вимоги п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 229 та додатку 2 до постанови № 229 Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області було реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області. Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області є правонаступником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області.
Відповідно даних протоколу про адміністративне правопорушення, постанов за справою про адміністративне правопорушення, та за поясненнями відповідача під час проведеної перевірки перевіряючими був встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії, а також продаж продавцем - ОСОБА_2, при наявності трудового договору між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, алкогольних напоїв (коньяку «Борисфен», 0,5 л.) та тютюнових виробів (сигарети «Парламент») особі, яка не досягла 18 років - громадянину ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1), копія свідоцтва про народження є наявною в матеріалах справи.
Тобто, Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 було порушено вимоги ст. 15, п. 2 ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
За недотримання вимог ст. 15, п. 2 ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачена відповідальність згідно абз. 5, абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії застосовується штраф у розмірі - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1 700, 00 грн.; за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовується штраф у розмірі - 6 800, 00 грн.
З урахуванням вищевказаного положення ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, матеріалів адміністративної перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області було винесено рішення від 22.04.2013 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до відповідача у розмірі - 8 500, 00 грн. (1 700, 00 грн. + 6 800, 00 грн.).
Дане рішення було направлено на адресу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 поштою з повідомленням про вручення та з супровідним листом від 23.04.2013 року. Але конверт із поштовим вкладенням повернувся на адресу позивача з відміткою «За закінченням терміну зберігання». У зв'язку із цим 27.05.2013 року позивачем було складено акт про неможливість вручення рішення про застосування фінансових санкцій від 22.04.2013 року № 040250 та розміщено його на дошці оголошень, а це вважається належним отриманням такого відповідачем. Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає - 8 500, 00 грн., яка є узгодженою та залишається несплаченою.
Отже, суд, приймаючи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що на час розгляду справи сума фінансових санкцій у вигляді штрафу відповідачем сплачена в добровільному порядку не була, відповідних доказів сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу відповідачем під час судового розгляду справи суду не надано, дійшов висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 8 500, 00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі - 8 500, 00 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок): код платежу - 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код банка одержувача - 37936856, р/р - 31111106700032, МФО - 805012.
Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Суддя А.Ю. Рищенко