Постанова № 36857424, 21.10.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2013
Номер справи
804/12180/13-а
Номер документу
36857424
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2013 р. Справа № 804/12180/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Рищенко А.Ю.,

розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Сархош» про стягнення заборгованості у сумі 8 500, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

17.09.2013 року Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Сархош» про стягнення заборгованості у сумі 8 500, 00 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 02.06.2003 року № 790 та на підставі матеріалів Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області винесене рішення від 18.05.2013 року № 040272, відповідно до якого до Приватного підприємства «Сархош» було застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі - 8 500, 00 грн. Вказане рішення залишається невиконаним на момент судового розгляду справи, є узгодженим.

Просить суд: стягнути з Приватного підприємства «Сархош» (ідентифікаційний код юридичної особи - 20216854) на користь Державного бюджету України фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі - 8 500, 00 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок): код платежу - 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код банку одержувача - 37989253, р/р - 31112106700008, МФО - 805012.

Копію ухвали про відкриття скороченого провадження було направлено на адресу відповідача та отримано ним - 01.10.2013 року. Це підтверджується оригіналом поштового повідомлення про вручення, яке є наявним в матеріалах справи. Проте, заяви про визнання позову або заперечень проти адміністративного позову на адресу суду не надходило.

Частиною 4 ст. 183-2 КАС України встановлено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає необхідним даний адміністративний позов задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

З матеріалів справи вбачається, що посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області були опрацьовані матеріали перевірки, проведеної співробітниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області щодо Приватного підприємства «Сархош».

За результатами проведеної перевірки позивачем було складено акт перевірки про результати фактичної перевірки від 18.01.2013 року № 16/21/20216854, з урахуванням якого було винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 12.04.2013 року № 040237. Проте, дане рішення було скасоване позивачем у зв'язку із допущенням автоматичної помилки в частині зазначення відповідальності за виявлене порушення - реалізація тютюнових виробів із підробленими марками акцизного податку, а саме: вказано невірно абз. 5 замість вірного абз. 15. Та прийняте нове рішення про застосування фінансових санкцій від 18.05.2013 року № 040272 про порушення вимог ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року за № 481/95-ВР на суму фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі - 8 500, 00 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року за № 229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» (далі - Постанова № 229) було утворено як юридичну особу публічного права - Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області. Тобто, враховуючи вимоги п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 229 та додатку 2 до постанови № 229 Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області було реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області. Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області є правонаступником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області.

Так, у відповідності до положень ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (у відповідній чинній на момент проведення перевірки редакції) маркування тютюнових виробів, які реалізуються в Україні, здійснюється таким чином:

на кожній одиниці тютюнової продукції (сигареті, цигарці тощо) вказується власна назва виробу.

На кожній пачці, коробці або сувенірній коробці вказується:

найменування суб'єкта господарювання-виробника або тютюнової компанії;

загальна та власна назви;

наявність фільтруючого мундштука;

кількість одиниць у пачці, коробці чи в сувенірній коробці;

відомості щодо вмісту смоли та нікотину в диму однієї сигарети (щодо сигарет), які наносяться на зовнішню поверхню однієї меншої сторони упаковки тютюнових виробів і займають не менше 15 відсотків площі цієї сторони;

медичні попередження, які наносяться відповідно до вимог, зазначених у цій частині статті;

позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України);

штриховий код.

На упаковці (за виключенням прозорих обгорток), в якій вироби знаходяться в пачках або коробках, вказується:

загальна та власна назви виробу;

кількість одиниць продукції в упаковці;

медичні попередження, які наносяться відповідно до вимог, зазначених у цій частині статті;

штриховий код.

На транспортній тарі вказується:

загальна та власна назви виробу;

найменування суб'єкта господарювання-виробника та його місцезнаходження;

кількість одиниць продукції в упаковці;

дата виготовлення;

позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України).

Основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів "Куріння вбиває" зазначається на одній більшій зовнішній стороні упаковки (коробки, пачки). На другій більшій зовнішній стороні упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів зазначається додаткове медичне попередження у вигляді одного з десяти текстових написів такого змісту: "Куріння викликає рак легенів", "Куріння викликає залежність від тютюну (нікотинову залежність) - не починайте курити!", "Курці помирають рано", "Куріння викликає старіння шкіри", "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей", "Відмова від куріння значно зменшує ризик небезпечних серцевих захворювань і захворювань легенів", "Куріння руйнує артерії, викликає серцеві напади та інсульт", "Куріння може викликати повільну та болісну смерть", "Куріння під час вагітності завдає шкоди вашій дитині", "Куріння пошкоджує сперму і може призвести до імпотенції" і кольорового малюнка (малюнків) та/або піктограми (піктограм). Кожен варіант текстових написів додаткових медичних попереджень наноситься виробником тютюнових виробів на упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів почергово.

Зазначені малюнок (малюнки) та/або піктограма (піктограми) затверджуються постановою Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я і підлягають перегляду (перезатвердженню) Кабінетом Міністрів України у такому самому порядку один раз на п'ять років. Малюнок (малюнки) та/або піктограма (піктограми) наносяться виробником тютюнових виробів на упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів не пізніше, ніж через 18 місяців з дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України про їх затвердження (перезатвердження).

Основне та додаткове медичні попередження споживачів тютюнових виробів мають бути розміщені у визначеному виробником або імпортером тютюнових виробів на упаковці (коробці, пачці) місці в рамці чорного кольору шириною не менше ніж три міліметри. Площа, обмежена рамкою, включаючи площу самої рамки, має становити не менше 50 відсотків площі зовнішньої поверхні більшої зовнішньої сторони упаковки (коробки, пачки) тютюнових виробів. Тексти основного та додаткового медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, що зазначаються на кожній упаковці (коробці, пачці) тютюнових виробів, мають бути чіткими, надрукованими чорним жирним шрифтом на білому фоні рядковими літерами, крім першої літери попередження, і розміщуватися таким чином, щоб забезпечити цілісність тексту при відкриванні тютюнового виробу у спосіб, зазначений на його упаковці, та не перекриватися іншою друкованою інформацією або марками акцизного збору.

Знаки для товарів і послуг на тютюнових виробах виконуються мовою та у вигляді зареєстрованого оригіналу або зображення, наведеного в прийнятій на розгляд заявці на реєстрацію знака для товарів і послуг.

Продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

Виробник може наносити на етикетки додаткову інформацію щодо характеристики продукту. При цьому виробникам тютюнових виробів забороняється наносити на етикетки інформацію, яка може вводити в оману або створювати неправильне враження щодо характеристик тютюнових виробів, їх впливу на здоров'я, включаючи будь-який термін, напис, торговельну марку, зображення, символічний або будь-який інший знак, що прямо чи опосередковано створює помилкове враження про те, що визначений тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші тютюнові вироби, у тому числі включати такі терміни, як «із низьким вмістом смол», «легкі», «супер легкі», «ультра легкі» та їх аналоги іншими мовами.

Факт підробки марок акцизного збору підтверджується актом експертизи марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва від 28.02.2013 року № 41-02-13. Відповідно даних акту проведеної експертизи встановлено, що надані на експертизу марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва з реквізитами: - ТВ, 20ААЖТ № 793351, 09/4; -ТВ, 20ААЖТ № 793352, 09/4; - ТВ, 20ААЖТ № 719947, 10/1; - ТВ, 20ААЖТ № 719743, 10/1; - ТВ, 16АГГИ № 058738, 10/4; - ТВ, 16АГГИ № 058702, 10/4; - ТВ, 26ААБО № 960436, 12/3; - ТВ, 26ААБО № 960431, 12/3 державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» не виготовлялись і є підробленими.

А такі висновки в свою чергу стали підставою для застосування до відповідача штрафу згідно абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: за реалізацію тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 8 500, 00 грн.

Тому, з урахуванням вищевказаного, положень ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Дніпропетровській області було винесено рішення від 18.05.2013 року № 040272 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до відповідача у розмірі - 8 500, 00 грн.

Дане рішення було направлено на адресу Приватного підприємства «Сархош» поштою з повідомленням про вручення та отримане ним - 31.05.2013 року. Це підтверджується копією поштового повідомлення про вручення, яка є наявною в матеріалах справи. Проте, в адміністративному чи судовому порядку відповідач таке не оскаржував. Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає - 8 500, 00 грн., яка є узгодженою та залишається несплаченою.

Отже, суд, приймаючи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що на час розгляду справи сума фінансових санкцій у вигляді штрафу відповідачем сплачена в добровільному порядку не була, відповідних доказів сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу відповідачем під час судового розгляду справи суду не надано, дійшов висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Сархош» про стягнення заборгованості у сумі 8 500, 00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Сархош» (ідентифікаційний код юридичної особи - 20216854) на користь Державного бюджету України фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі - 8 500, 00 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок): код платежу - 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код банку одержувача - 37989253, р/р - 31112106700008, МФО - 805012.

Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Суддя А.Ю. Рищенко