ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
27 січня 2014 р. справа № 805/18113/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Яковенко М.М.
розглянувши апеляційну скаргу Державної виконавчої служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі № 805/18113/13-а за позовом Державної судової адміністрації України до Державної виконавчої служби України про визнання дій протиправними та скасування постанов про накладання штрафу від 22.11.2013 року, -
В С Т А Н О В И В :
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа з апеляційною скаргою Державної виконавчої служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 р. у справі № 805/18113/13-а.
Апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Однак, до апеляційної скарги не було додано документу про сплату судового збору у встановленому розмірі.
Тобто, вимогами КАС України встановлені певні вимоги до позовної заяви, що утримують в собі обов'язок для особи, яка подає апеляційну скаргу сплатити у визначеному законом розмірі судовий збір.
Апелянт, з огляду на те, що він є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, просив відстрочити сплату судового збору.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про судовий збір» (в редакції на час виникнення відповідного питання), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суддя-доповідач зазначає, що з огляду на положення ст.8 Закону України «Про судовий збір», апелянт повинен довести наявність у нього такого майнового стану, який унеможливлює при зверненні до суду сплатити його у встановленому законом розмірі. Суддя - доповідач зазначає, що до апеляційної скарги та клопотання про відстрочення сплати судового збору не надано жодних доказів, які б вказували на такі обставини та доводили важкий матеріальний стан апелянта, що унеможливлює сплатити судовий збір. Посилання апелянта, як на підставу відстрочення сплати судового збору, що він бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, є безпідставним. Усі державні установи (органи), які законодавець вважав за необхідне звільнити від сплати судового збору, визначені у Законі України «Про судовий збір», серед яких, відповідача по справі не має.
З огляду на наведене правових підстав для надання відстрочки сплати судового збору не вбачається.
Щодо розміру сплати судового збору, суд зазначає, що відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
З огляду на заявлений позов, він складається з майнового та немайнового спору.
Враховуючи, що постанови про накладання штрафу утримують в собі чітку матеріальну складову, у конкретному вигляді та сумі, є виконавчими документами з огляду на положення Закону України «Про виконавче провадження», напряму передбачають вплив на матеріальну складову позивача та відповідних наслідків у фінансовому стані, а тому оскарження таких постанов необхідно розглядати як заявлені вимоги майнового характеру.
При вирішенні цього питання окрім аналізу правових норм, що регулюють відповідні питання, також врахована правова позиція щодо подібних відносин при визначені розміру судового збору, що стосується питання оскарження податкових повідомлень - рішень викладених у листах ВАСУ.
Згідно до п. п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України від 19.09.2013 року N 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. За подання адміністративного позову майнового характеру розмір ставки судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 статті 4 цього ж Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Оскільки апеляційна скарга подана 22.01.2014 року, та те, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 01.01.2014 складає 1218 гривень, апелянту необхідно сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами майнового характеру у розмірі 913,50 грн. (1218 * 1,5 м.з.п. * 50 %) та 73, 08 грн., як за вимогами немайнового характеру
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору до Донецького апеляційного адміністративного суду: отримувач коштів - Державний бюджет м. Донецька КАЛІНІНСЬКИЙ Р-Н 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) - 834016 , код класифікації доходів бюджету - 22030001 , призначення платежу - "Судовий збір, за подання апеляційної скарги, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611".
Відповідно до ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом надання доказів про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної виконавчої служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 р. у справі № 805/18113/13-а - залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом п'яти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Суддя-доповідач: Яковенко М.М.