Ухвала суду № 36829290, 24.01.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.01.2014
Номер справи
2а-10375/10/1370
Номер документу
36829290
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2014 р. Справа № 884/11/9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді: Ліщинського А.М.,

суддів: Довгої О.І., Запотічного І.І.

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз» до Державної податкової інспекції у Волочиському районі Хмельницької області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И Л А:

10.11.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем за результатом камеральної перевірки податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік по ВАТ «Концерн Галнафтогаз» складено акт перевірки від 30.03.2010р. №306/15/31729918, на підставі якого прийнято податкове повідомлення - рішення від 08.04.2010р. №0001221500/0 про визначення податкового зобов'язання на загальну суму 691,36 грн. (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 32,92 грн.).

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Позивач постанову оскаржив, не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права та є незаконною, просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

В апеляційній скарзі покликається на те, що позивач розраховував суму податкового зобов'язання згідно п.4.1 Договору, а саме 11160, 00 грн. в рік та вноситься щомісячно рівними частинами у розмірі 930,00 грн., що повністю відповідає чинному законодавству.

Особи які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про місце та час розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити з наступних підстав.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог позивача, суд першої інстанції виходив з того, що нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2010 року за 2009 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації на 1,059, який розраховано виходячи із середньорічного індексу інфляції за 2009 рік-115,9 відповідно до порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 року № 783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель».

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, що згідно Акту про результати камеральної перевірки податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності по ПАТ «Концерн Галнафтогаз» перевірки ДПІ у Волочиському районі від 30.03.2010р. №306/15/31729918 прийнято податкове повідомлення-рішення від 08.04.2010р. №0001221500/0 про визначення податкового зобов'язання на загальну суму 691,36 грн.

Як вбачається з договору оренди земельної ділянки від 11 вересня 2009 року укладеного між орендодавцем Волочиською районною державною адміністрацією в особі голови райдержадміністрації Богославця Володимира Івановича та орендарем ВАТ «Концерн Галнафтогаз» в особі Турхана Н.З. такий укладений строком на 5 років та зареєстрований у Волочиському районному відділі ХРФ ДП «ЦЗДК» 11 вересня 2009 року за №040975000002, річна сума орендної плати за землю становить 11169,00грн. Відповідно до п.п.4.2 п.4 вказаного договору обчислення розміру орендної плати за землю ПАТ «Концерн Галнафтогаз» здійснюється з урахуванням індексів інфляції та п.п.4.4 п.4 даного договору оренди передбачено, що розмір орендної плати переглядається не більше одного разу на рік, якщо відбулися зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством.

Факт виконання цього договору позивачем не заперечується та додатково стверджується актом прийому-передачі земельної ділянки.

Колегія суддів погоджується з думкою суду першої інстанції, що як вбачається з пояснень представника позивача, остання підміняє поняття «індекс інфляції» на «коефіцієнт індексації», хоча це два різних поняття.

Так індекс інфляції показник, який характеризує зміну загального рівня цін на товари та послуги. А коефіцієнт індексації, розраховано виходячи з середньорічного індексу інфляції відповідно до Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000N 783 проведення індексації грошової оцінки земель".

Таким чином покликання представника позивача, на те, щоб обчислити розмір орендної плати за землю з врахуванням індексів інфляції, необхідно оформити зміни до договору оренди земельної ділянки, однак таке твердження позивача спростовується діючим законодавством , а саме ч.3 ст.21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди, та не знаходить своє відображення в договорі оренди земельної ділянки від 11.09.2009р. укладеного між ПАТ «Концерн Галнафтогаз» з Волочиською районною державною адміністрацією. Більше того в зазначеному договорі передбачено внесення змін до нього в разі зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством.

Копією податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010р. стверджується не застосування індексів інфляції при обчислені орендної плати.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про оренду землі» податок за земельні ділянки, надані для підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення, за винятком земельних ділянок, зазначених у частині другій та третій цієї статті і частині другій статті 6 цього Закону, справляється з розрахунку 5 відсотків від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області. Іншого порядку нарахування земельного податку для земель, що знаходяться за межами населеного пункту чинним законодавством не передбачено.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про оренду землі» грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується постановою Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 N 783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель» встановлено, що грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення індексується станом на 1 січня поточного року на коефіцієнт, що визначається від індексу інфляції року, за результатами якого проводиться індексація.

Правильність вирішення справи відповідно до вимог ст.13 КАС України забезпечується системою: апеляційною та касаційною. Можливість апеляційного та касаційного оскарження судових рішень є принципом адміністративного судочинства, що спрямований на забезпечення прав осудності (законності та обґрунтованості) судових рішень.

За таких обставин справи. колегія суддів приходить до переконання. що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, оскільки вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм у оскаржуваному судовому рішенні належну правову оцінку.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не являються суттєвими і не складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.

Керуючись статтями 160 ч.3, 195, 196, 198 п.1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року у справі №2а-10375/10/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів шляхом подання скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції

Головуючий суддя А.М.Ліщинський

Судді О.І. Довга

І.І.Запотічний