Ухвала суду № 36824216, 27.01.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2014
Номер справи
812/439/14
Номер документу
36824216
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 січня 2014 рокуЛуганськ№ 812/439/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали позовної заяви Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку про визнання протиправними та скасування постанов від 11.09.2013 ВП № 39745133, ВП № 39743772, ВП № 39743485, ВП № 39744086, ВП № 39744547, ВП № 39744687, ВП № 39744821, ВП № 39744383, ВП № 39744246, ВП № 39743941, ВП № 39744982 про відкриття виконавчих проваджень, -

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку про визнання протиправними та скасування постанов від 11.09.2013 ВП № 39745133, ВП № 39743772, ВП № 39743485, ВП № 39744086, ВП № 39744547, ВП № 39744687, ВП № 39744821, ВП № 39744383, ВП № 39744246, ВП № 39743941, ВП № 39744982 про відкриття виконавчих проваджень.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов до такого.

Відповідно до ч 1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 2 ст. 181 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Разом з тим, суд позбавлений можливості з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, оскільки позивачем до позовної заяви не додано відомостей щодо дати отримання ним оскаржуваних постанов про відкриття виконавчих проваджень.

Крім того, відсутність постанов про відкриття виконавчих проваджень також позбавляє суд можливості з'ясувати, чи підсудна дана адміністративна справа Луганському окружному адміністративному суду.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до п.4 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Частиною 1 статті 21 КАС України встановлено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.

З поданого адміністративного позову вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати постанови від 11.09.2013 ВП № 39745133, ВП № 39743772, ВП № 39743485, ВП № 39744086, ВП № 39744547, ВП № 39744687, ВП № 39744821, ВП № 39744383, ВП № 39744246, ВП № 39743941, ВП № 39744982 про відкриття виконавчих проваджень.

Отже судом встановлено, що предметом позову є різні постанови про відкриття виконавчих проваджень, прийняті у різних виконавчих провадженнях за різними виконавчими листами, що не пов'язані між собою. Розгляд в єдиному провадженні декількох не пов'язаних між собою рішень суб'єкта владних повноважень не тільки сповільнює розгляд справи, а й ускладнює такий розгляд.

У позовній заяві позивач самостійно об'єднав у межах одного адміністративного позову кілька вимог, при цьому, у порушення ч.1 ст.21 КАС України, не зазначив, яким чином ці вимоги пов'язані між собою та на підставі чого мають бути об'єднані в одному провадженні, не виклав обставини, що є недотриманням вимог п. 4 ч. 1 ст.106 КАС України.

Таким чином, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.

Згідно зі статтею 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.21, 105, 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку про визнання протиправними та скасування постанов від 11.09.2013 ВП № 39745133, ВП № 39743772, ВП № 39743485, ВП № 39744086, ВП № 39744547, ВП № 39744687, ВП № 39744821, ВП № 39744383, ВП № 39744246, ВП № 39743941, ВП № 39744982 про відкриття виконавчих проваджень, - залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання зазначеної ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, надати суду:

- копії постанов від 11.09.2013 ВП № 39745133, ВП № 39743772, ВП № 39743485, ВП № 39744086, ВП № 39744547, ВП № 39744687, ВП № 39744821, ВП № 39744383, ВП № 39744246, ВП № 39743941, ВП № 39744982 про відкриття виконавчих проваджень;

- письмові відомості щодо дати отримання позивачем оскаржуваних постанов про відкриття виконавчих проваджень, разом з відповідними доказами на підтвердження таких відомостей;

- у разі пропуску строку звернення до суду, зазначити причини, з яких позивачем такий строк пропущено, разом з відповідними доказами;

- письмові відомості щодо пов'язаності заявлених позовних вимог;

- у разі непов'язаності позовних вимог запропонувати позивачу роз'єднати позовні вимоги в окремі позовні заяви та визначити конкретну постанову про відкриття виконавчого провадження, що буде предметом розгляду за цим адміністративним позовом.

У разі невиконання вимог зазначеної ухвали у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяК.О. Пляшкова