Справа № 263/226/14-ц
Провадження № 2-а/263/47/2014
У Х В А Л А
13 січня 2014 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Кулик С.В, вивчивши справу адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Прокурора м. Маріуполя про визнання дій прокуратури неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду із вказаним адміністративним позовом до відповідача, відповідно до якого просить визнати дії прокурора м. Маріуполя неправомірними та зобов'язати виконати певні дії.
Ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_1 суд приходить до висновку, що його було подано до Жовтневого районного суду м. Маріуполя без дотримання правил предметної підсудності.
Згідно із ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам. усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача. Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Відповідно до Конституції України та Закону України «Про прокуратуру» прокуратура є самостійним централізованим органом державної влади, що діє в системі правоохоронних органів держави та забезпечує захист від неправомірних посягань на суспільний і державний лад, права й свободи людини, здійснює нагляд за точним виконанням законів.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
З огляду на наведене, у відповідності до ст. 108, ч. 3 п. 6 КАС України суд повертає позов позивачці, тому як справа, не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 18 ч.1, п.5 розділу 7 КАС України, ст. 108, ст.109 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокурора м. Маріуполя про визнання дій прокуратури неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачці, роз'яснивши право на пред'явлення позову до окружного адміністративного суду.
Ухвалу суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Особи, які брали участі у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судової ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання її копії
Cуддя: С.В. Кулик