Постанова № 3680508, 27.04.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.04.2009
Номер справи
2а-839/09/2670
Номер документу
3680508
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 7/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27.04.2009 р.                                                   10:50                              № 2а-839/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Поліщук О.А. вирішив адміністративну справу

за позовомПрокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Печерському районі м. Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецмонтаж-07"

прозвернення стягнення на активи в розмірі 125968,68грн.

Представники:

від прокурора

від позивачаМорозов В.Ю., за довіреністю,

Рожко І.О. за довіреністю,

від відповідачаКорецький О.О. керівник Прокурор Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва (далі позивач) звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Спецмонтаж-07” (далі відповідач) про стягнення податкового боргу у розмірі 125968,68 грн., вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони вчиняти будь-які дії на рахунку відповідача –ТОВ “Спецмонтаж-07” (код ЄДРПОУ 35691401), розрахунковий рахунок № 2600853517 в ВАТ “Себ банк”, м. Київ, МФО 300175; заборонити відповідачу вчиняти будь-які дії щодо відчуження свого майна. Позовні вимоги мотивовані тим, що податковий борг перед державним бюджетом України виник у зв’язку із несплатою податкових зобов’язань визначених відповідачем у податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства, деклараціях з податку на додану вартість.

У відповідності до п.5.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач посилається на п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідно до якого, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до цього позивач звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Відповідач надав пояснення щодо заявленого позову, у яких зазначив, що заборгованість виникла у зв’язку із ненадходженням коштів за виконані роботи, однак, боржники підприємства обіцяють розрахуватися у травні 2009р., відповідно, погашення податкових платежів відбудеться до 31.05.2009р.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, - встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Спецмонтаж-07” (надалі ТОВ “Спецмонтаж-07”) зареєстроване Печерською районною в м. Києві державною адміністрацією 30.01.2008 року, код ЄДРПОУ 35691401.

Як свідчать матеріали справи, ТОВ “Спецмонтаж-07” подано до ДПІ у Печерському районі м. Києва:

- декларацію з податку на прибуток підприємств № 513108 від 04.11.2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 64589,00 грн.,

- декларацію з податку на прибуток підприємств № 613221 від 19.12.2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 350,00 грн.,

- декларацію з податку на додану вартість № 406860 від 18.09.2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 40 740,00 грн.,

- декларацію з податку на додану вартість № 484923 від 20.10.2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 32 846,00 грн.,

- декларацію з податку на додану вартість № 563941 від 20.11.2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 282,00 грн.,

- декларацію з податку на додану вартість № 613202 від 19.12.2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 742,00 грн.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі по тексту Закон).

Згідно з п.1.2 ст. 1 Закону податкове зобов’язання –зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

У відповідності до п.5.1 ст. 5 Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 зазначеного Закону встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк (п.п. “а” п.п. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону).

Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки (п.п. “б” п.п. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону).

У разі коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (п.п. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону).

Виконуючи зазначену норму Закону, позивач надіслав відповідачу першу та другу податкову вимогу № 1/9785 від 07.10.2008р. та № 2/11565 від 25.11.2008р. відповідно.

Зазначені податкові вимоги відповідачем не оскаржувались, податковим органом не відкликані і є чинними на час розгляду справи. При цьому сплата податкового боргу в повному обсязі не відбулась.

Отже, податкова заборгованість ТОВ “Спецмонтаж-07” перед бюджетом становить 125 968,68 грн., а саме: по податку на додану вартість –61 355,68 грн. ((40 740,00 грн.+32 846,00 грн.+282,00 грн.+742,00 грн.) –3 486,45 грн. переплати –10 000,00 грн. частково сплачено податкове зобов‘язання)+232,13грн. пеня, з податку на прибуток підприємств –64 613,00 грн. ((64 589,00 грн.+350,00грн.))- 326,00грн. переплати).

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов’язань платники податків несуть у відповідності із законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу –передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання

Згідно п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.

У відповідності до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурору надано право звертатися до адміністративного суду з адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб у випадках, встановлених законом.

Згідно ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” на органи прокуратури покладено обов’язок представляти інтереси держави в суді.

Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва є юридичною особою, що має державну форму власності та уповноважена державою здійснювати контроль за додержанням законодавства про податки, забезпечувати застосування та стягнення сум фінансових санкцій за порушення податкового законодавства, є органом, уповноваженим державою здійснювати покладені на нього функції. В свою чергу, прокуратура Печерського району м. Києва звернулась до суду за захистом інтересів держави в особі ДПІ у Печерському районі м. Києва.

Відповідно до зазначених норм та користуючись правом передбаченим п.11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з активів відповідача заборгованості перед бюджетом.

Виходячи з встановлених фактичних обставин справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та доведеними відповідними доказами, а позовну заяву такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Відповідач по суті позову не заперечив, доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб’єкта підприємницької діяльності, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Спецмонтаж-07”, код ЄДРПОУ 35691401, (м. Київ, вул. Первомайського, 11) суму податкового боргу у розмірі 125 968,68 грн. шляхом зарахування грошових коштів:

-          по податку на додану вартість в сумі 61 355,68 грн., на бюджетний рахунок № 31112029700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100);

-          по податку на прибуток підприємств в сумі 64 613,00 грн., на бюджетний рахунок № 31112029700007 (одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11021000).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –18.05.09

Суддя                                                                                 Арсірій Р.О.