ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2;; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
судового засідання про заміну сторони
21 січня 2014 року № 2а-9008/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої - судді Потабенко В.А.,
за участю секретаря судового засідання Гойни Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності України) про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 2а-9008/10/1370 за позовом Державної інспекції з енергозбереження до підприємства житлово-комунального господарства Моршинської міської ради про стягнення енергетичного збору за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів,-
встановив:
Державна інспекція з енергозбереження звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з підприємства житлово-комунального господарства Моршинської міської ради 27631,82 грн. енергетичного збору за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в доход спеціального фонду Державного бюджету України.
19.11.2010 року Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову у справі, якою позов задоволено повністю. Вказана постанова 30.10.2013 року ухвалю Львівського апеляційного адміністративного суду залишена без змін. 23.11.2013 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у даній справі.
30.12.2013 року від Держенергоефективності України надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження з Державної інспекції з енергозбереження на Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України внаслідок того, що Указом Президента України утворено Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке є правонаступником позивача, який ліквідований.
Представники заявника та відповідача в судове засідання не з’явилися, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, чим залишили вирішення питання про заміну боржника в виконавчому провадженні на розсуд суду.
Оглянувши матеріали справи, дослідивши заяву про заміну сторони у справі, суд дійшов висновку, що вказана заява підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Як вбачається із матеріалів адміністративної справи, 19.11.2010 року Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову у справі, якою позовні вимоги задоволено, стягнено з підприємства житлово-комунального господарства Моршинської міської ради 27631,82 грн. енергетичного збору за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в доход спеціального фонду Державного бюджету України. За наслідками апеляційного оскарження, 30.10.2013 року ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду, така постанова була залишена без змін. 22.11.2013 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист по даній справі, стягувачем в якому зазначено Державну інспекцію з енергозбереження (ЄДРПОУ 21655283).
У відповідності до Указу Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" від 09.12.2010 року № 1085, утворено Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. В матеріалах справи наявна копія свідоцтва про державну реєстрацію Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (ЄДРПОУ 37536010) від 16.02.2011 року.
Згідно з Указом Президента України "Про Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України" від 13.04.2011 року № 462, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України є правонаступником Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів та Державної інспекції з енергозбереження - урядового органу державного управління, що діяв у системі Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів.
Крім того, у відповідності до постанови КМУ "Про ліквідацію урядових органів" від 28.03.2011року № 346, Державну інспекцію з енергозбереження ліквідовано.
Водночас, суду представлено позивачем копію повідомлення державного реєстратора Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації від 26.06.2013 року б/н, згідно якого 26.06.2013 року ним вчинено запис № 10671110016006376 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Державної інспекції з енергозбереження (ЄДРПОУ 21655283) на підставі рішення засновників (учасників) про ліквідацію юридичної особи, запис про яке внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України та ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Як передбачено ч. 2, 3 ст. 107 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами. При цьому, передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 3 ст. 59 Господарського кодексу України у разі приєднання одного або кількох суб’єктів господарювання до іншого суб’єкта господарювання до цього останнього переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних суб’єктів господарювання.
В ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа вважається такою, що припинилась, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
З аналізу наведених вище норм законодавства випливає, що права та обов’язки переходять до правонаступника після державної реєстрації факту припинення юридичної особи.
З положень ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" вбачається, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України. В Єдиному державному реєстрі містяться відомості, зокрема, щодо даних про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
У відповідності до ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З наведеного вище випливає, що, оскільки Державну інспекцію з енергозбереження (ЄДРПОУ 21655283) ліквідовано, а її правонаступником є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (ЄДРПОУ 37536010), у суду наявні всі підстави для заміни сторони виконавчого провадження її правонаступником.
Звідси, заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 167, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
заяву про заміну сторони у виконавчому провадження задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження щодо виконання виконавчого листа № 2а-9008/10/1370, виданого 22.11.2013 року Львівським окружним адміністративним судом, про стягнення з підприємства житлово-комунального господарства Моршинської міської ради в користь Державної інспекції з енергозбереження 27631,82 грн., вірно вказавши стягувачем Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (ЄДРПОУ 37536010, юридична адреса 04112, м. Київ, вул. Івана Гонти, 1).
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, або у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Потабенко В.А.