Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 січня 2014 року Справа № 805/821/14
м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбасс», м. Харцизьк
до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Головного управління Міндоходів у Донецькій області
про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 26 грудня 2013 року №0000722220, №0000732220
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбасс» звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 26 грудня 2013 року №0000722220 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 71679 грн. та нарахування штрафних санкцій у сумі 1 грн., №0000732220 про збільшення суми грошового зобов’язання у розмірі 82430 грн.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Стаття 4 зазначеного Закону передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
З роз’яснення Державної судової адміністрації України «Щодо справляння судового збору з 1 січня 2014 року» від 27 грудня 2013 року вбачається, що згідно з нормами частини 2 статті 41 Бюджетного кодексу України до набрання чинності законом про Державний бюджет на поточний період діють норми Закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний рік.
Пунктом 4 частини другої статті 41 Бюджетного кодексу України встановлено, що соціальні стандарти та соціальні гарантії, у тому числі прожитковий мінімум, рівень його забезпечення, мінімальна заробітна плата, надання пільг, компенсацій і гарантій населенню, у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду.
Згідно зі статтею 8 Закону України про «Державний бюджет України на 2013 рік» станом на 1 грудня 2013 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 гривень.
Зважаючи на викладене, мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня 2014 року буде складати 1218 грн. від розміру якої й справлятиметься судовий збір.
Правова позиція при визначенні характеру адміністративного позову як майнового викладена у листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012р. № 165/11/13-2, відповідно до якого судам необхідно враховувати таке. Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов’язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 26 грудня 2013 року №0000722220 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 71679 грн. та нарахування штрафних санкцій у сумі 1 грн., №0000732220 про збільшення суми грошового зобов’язання у розмірі 82430 грн., безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Позивачем до позовної заяви було надано платіжні доручення від 27 грудня 2013 року №4007 та від 16 січня 2014 року № 32 про сплату судового збору на загальну суму 73 грн. 08 коп.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру у сумі 235 грн. 14 коп. (308 грн. 22 коп. (10 відсотків розміру ставки судового збору) – 73 грн. 08 коп.)
Реквізити для сплати судового збору при подачі адміністративного позову: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, банк отримувач - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015, призначення платежу - судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код 35099148.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись частиною 3 статті 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Армлит-Донбасс» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 26 грудня 2013 року №0000722220, №0000732220, залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 3 лютого 2014 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання (надіслання) суду оригіналу документу про сплату судового збору за позовні вимоги майнового характеру у сумі 235 грн. 14 коп. на розрахунковий рахунок: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, банк отримувач - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015, призначення платежу - судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код 35099148. Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
3. Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Смагар С.В.