Постанова № 36779499, 16.01.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2014
Номер справи
812/10122/13-а
Номер документу
36779499
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 січня 2014 рокуЛуганськ№ 812/10122/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Тихонова І.В.

при секретарі: Лушниковій О.С.

за участю представників сторін:

від позивача не прибув,

від відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 40682537 від 13 листопада 2013 року, -

ВСТАНОВИВ:

03 грудня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 40682537 від 13 листопада 2013 року, у якому позивач просить:

- скасувати постанову від 13.11.2013 року про про відкриття виконавчого провадження ВП № 40682537 як таку, що винесена неуповноваженою особою, яка не має повноважень здійснювати дії відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження».

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено наступне.

22 листопада 2013 року Позивачем отримана вищезазначена постанова про відкриття виконавчого провадження № 40682537 від 13 листопада 2013 року. Дана постанова винесена особою з назвою «відділ державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області», яка є приватною особою - суб'єктом господарської діяльності, а відомості про неї внесено до єдиного державного реєстру фіктивно з порушенням вимог ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців».

На підставі вищевикладеного позивач просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, в адміністративному позові просив проводити розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неприбуття у судове засідання суд не повідомив, правом щодо надання заперечень проти позову не скористався.

З огляду на положення ст.128 КАС України, суд ухвалив адміністративну справу розглянути за відсутності позивача та представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до такого.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну виконавчу службу», державна виконавча служба входить до системи органів Міністерства юстиції України і здійснює виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб відповідно до законів України. Завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом.

Згідно ст. 3 Закону України «Про державну виконавчу службу», районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції є юридичними особами, мають відповідні рахунки в органах Державного казначейства України для обліку депозитних сум і зарахування стягнутих з боржників коштів та їх виплати стягувачем у національній валюті, а також відповідні рахунки для обліку аналогічних операцій в іноземній валюті в банках, гербову печатку.

На підставі діючого законодавства відділ державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області пройшов державну реєстрацію та отримав свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи № НОМЕР_1 від 06.04.2007. Також відділ державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області зареєстрований в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, про що отримано довідку № 27 від 10.04.2007.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну виконавчу службу», примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи:

1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті;

2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;

3) судові накази;

4) виконавчі написи нотаріусів;

5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій;

6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;

7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу;

8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу;

9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Як вбачається з матеріалів справи, постанова про відкриття виконавчих проваджень № 40682537 від 13.11.2013 (а. с. 6) була прийнята відділом ДВС Первомайського міського управління юстиції на виконавчого листа № 812/6457/13-а виданого 18.10.2013 року Луганським окружним адміністративним судом про стягнення з ОСОБА_1, на користь УПФУ заборгованості зі сплати на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 8412,72 грн.

Зазначена постанова про відкриття виконавчого провадження була особисто отримана боржником ОСОБА_1 22.11.2013 що підтверджується особистим підписом боржника (а. с. 6).

Отже, з огляду на вищевикладене суд дійшов висновку, що відділ ДВС Первомайського міського управління юстиції при винесенні оскаржуваних позивачем постанов про відкриття виконавчих проваджень мав необхідний для цього об'єм повноважень та діяв відповідно до норм діючого законодавства України, а тому в задоволенні вимог щодо скасування постанови відділу державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області про відкриття виконавчих проваджень № 40682537 від 13.11.2013 як неіснуючої юридичної особи слід відмовити.

Керуючись ст.ст.2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 КАС України, Законом України «Про виконавче провадження», суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 40682537 від 13 листопада 2013 року - відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 21 січня 2014 року.

Суддя І.В.Тихонов