Рішення № 3677284, 21.05.2008, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
21.05.2008
Номер справи
19/47
Номер документу
3677284
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2008 р.

Справа № 19/47

Господарський суд Івано - Франківської області у складі судді Максимів Т.В.

при секретарі судового засідання Гринюк О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківська пельменна", вул. Вічевий майдан,2, м. Івано-Франківськ, 79005

до відповідача 1: Івано - Франківської міської ради, вул.Грушевського,21, м. Івано-Франківськ, 76018

до відповідача 2: Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано

Франківська, вул. Леся Курбаса,2, м. Івано - Франківськ, 76018

про укладення договору купівлі- продажу нежитлового приміщення

за участю представників сторін:

від позивача: Шургот О.В.- представник, (довіреність № б/н від 03.10.07. )

від відповідача-1: Бужак В.М.- представник, (довіреність № 1059/05-17/07 в від 18.07.06.)

від відповідача-2: Чупірчук Б.В.- представник, (довіреність № ФКВ-05/7 від 03.01.08)

Представникам сторін роз"яснено права та обов"язки, передбачені ст.20, 22 ГПК України.

Клопотань про здійснення технічної фіксації суду не подавалося.

СУТЬ СПОРУ: Товариство з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківська пельменна" звернулось в суд із позовом до Івано - Франківської міської ради та Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська про спонукання до укладення договору купівлі- продажу нежитлового приміщення.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтвердив, подав заяву про уточнення заявлених позовних вимог, згідно якої просить укласти договір купівлі - продажу нежитлового приміщення загальною площею 470,1 кв. м., що по вулиці Вічевий Майдан,2 в місті Івано - Франківську між товариством з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківська пельменна" та Фондом комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська у викладеній в позовній заяві редакції з урахуванням наступних змін:

1. Пункт 7.4. викласти в редакції:

" 7.4. У випадку невиконання Покупцем зобов"язань, передбачених розділом 5 цього Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду."

2. Пункт 13.7 Договору виключити.

3. Доповнити договір розділом 14 наступного змісту:

" 14. Юридичні адреси сторін:

ПРОДАВЕЦЬ: ПОКУПЕЦЬ:

Фонд комунальної власності територіальної Товариство з обмеженою відповідальністю

громади міста Івано - Франківська "Івано - Франківська пельменна"

м. Івано - Франківськ, вул.Леся Курбаса,2 м. Івано - Франківськ, вул. Вічевий Майдан,2

Голова Директор

__ М.Юсип _____ В.Ігнатюк"

Враховуючи закріплений ст. 129 Конституції України принцип диспозитивності учасників судового процесу, суд розглядає позов згідно поданої позивачем заяви.

Представник відповідача 1 - Івано - Франківської міської ради проти позовних вимог заперечив, вважає позов безпідставним та таким, що не підлягає до задоволення з підстав, викладених у відзиві на позов. Зокрема, в обгрунтування своїх заперечень посилається на ст. 7 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" згідно якої місцеві ради затверджують за поданням органів приватизації перелік об"єктів, які перебувають у комунальній власності та підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом, шляхом викупу. Включення об"єктів малої приватизації до вищезазначених переліків, здійснюється відповідно до Державної та місцевих програм приватизації чи з ініціативи відповідних органів приватизації або покупців. Відповідно до Концепції приватизації комунального майна в місті Івано - Франківську, яка затверджена рішенням Івано - Франківської міської ради від 29.08.06. повноваження щодо затвердження Програми приватизації належить виключно міській раді. Тому, відповідач вважає, що до компетенції міської ради відноситься тільки затвердження переліків об"єктів приватизації за поданням органів приватизації, а включення нежитлових приміщень до Програм приватизації не відноситься до її компетенції.

Також відповідно до ст.8 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства здійснюється його підготовка до приватизації. Відповідач пояснив що Івано - Франківська міська рада не приймала жодного рішення про включення оспорюваного нежитлового приміщення до переліку об"єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.

Окрім того, відповідач зазначив, що відповідно до ч. 3 ст. 180 Господарського кодексу України при укладенні господаського договору сторони зобов"язані у будь - якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Представник відповідача 2 - Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська проти позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позов та вважає, що включення об"єктів до переліків об"єктів приватизації є поза межами компетенції міської ради і відноситься до компетенції Фонду комунальної власності, як органу приватизації.

Таким чином, представник відповідача 2 вважає, що підставою для укладення Фондом комунальної власності договору купівлі - продажу спірного об"єкта є прийняття місцевою радою рішення про затвердження цього об"єкта комунальної власності до переліку об"єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.

Через відсутність такого рішення міської ради та за відсутності рішення господарського суду Івано - Франківської області про обов"язок міської ради затвердити спірний об"єкт у відповідному переліку, відповідач 2 вважає, що позивач немає жодних підстав для укладення договору купівлі - продажу.

Розглянувши документи і матеріали, подані учасниками процесу та зібрані судом, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з"ясувавши всі обставини, на яких грунтуються їх вимоги та заперечення, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.

З 1987 року ТзОВ „ Івано-Франківська пельменна" є орендарем нежитлових приміщень в будинку №2 по вулиці Вічевий Майдан в місті Івано-Франківську, що підтверджується договорами оренди, які укладалися на протязі усього часу з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

17 квітня 2007 року між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради та ТзОВ "Пельменна" поновлено договір оренди нежитлових приміщень № ДО-3082 (із змінами відповідно до угоди № УО-3082 від 17 квітня 2007 року).

Відповідно до умов вищевказаного договору оренди нежитлових приміщень від 17.04.07. №ДО-3082 виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради передав, а ТзОВ " Івано-Франківська Пельменна" прийняло в строкове платне користування нежитлові приміщення площею 467,7 кв.м., розташовані в будинку на вулиці Вічевий Майдан, 2 в місті Івано-Франківську. Дані нежитлові приміщення надані в оренду позивачеві для використання під заклад громадського харчування.

В процесі оренди даних нежитлових приміщень позивачем на підставі дозволу відповідача 1-Івано - Франківської міської ради та вимоги Управління архітектури і містобудування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради проводились неодноразові ремонтні роботи, спрямовані на покращення стану приміщень, що призвело до значних матеріальних затрат.

Відповідно до п.51 Закону України "Про Державну програму приватизації" у разі прийняття рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди, приміщення) орендар одержує право на викуп цього майна, якщо орендарем за згодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від відповідного об'єкта без завдання йому шкоди, вартістю не менш як 25 відсотків залишкової (відновної за вирахуванням зносу) вартості майна (будівлі, споруди, приміщення).

Зважаючи на те, що приміщення на вулиці Вічевий Майдан,2 перебуває в законному користуванні позивача на умовах, визначених договором оренди, невіддільні поліпшення, які включають в себе роботи, що носять характер капітального ремонту, виконані позивачем на суму, яка перевищує 25 відсотків залишкової вартості орендованої будівлі,(були предметом дослідження при розгляді справи №А-12/268 ) позивач неодноразово звертався до відповідача 1 - Івано - Франківської міської ради із заявою про надання згоди на приватизацію об'єкта оренди шляхом викупу ( лист №17 від 05.12.07; лист №8 від 05.02.08), які наявні в матеріалах справи. Однак, відповідачем не надано згоди на укладення договору купівлі - продажу нежитлових приміщень.

В результаті звернення позивача до господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою про визнання незаконною (протиправною) відмови Івано - Франківської міської ради ТзОВ " Івано - Франківська пельменна" у приватизації шляхом викупу нежитлових приміщень по вулиці Вічевий Майдан,2 в місті Івано - Франківську, що орендуються ТзОВ"Пельменна" згідно договору оренди нежитлових приміщень від 17.04.07. №ДО-3082 (зі змінами відповідно до угоди №УО-3082-1 від 17.04.07), зобов"язання Івано-Франківської міської ради включити нежитлові приміщення площею 467,7 кв. м по вулиці Вічевий майдан, 2 в місті Івано-Франківську, що орендуються ТзОВ"Пельменна" згідно договору оренди нежитлових приміщень від 17.04.07. №ДО-3082 (зі змінами відповідно до угоди №УО-3082-1 від 17.04.07) до "Програми приватизації в місті Івано-Франківську на 2006-2007 роки." і переліку об"єктів комунальної власності міста, щодо яких Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська доручається провести незалежну оцінку їх вартості на протязі одного місяця, господарським судом Івано-Франківської області 15.11.07. прийнято рішення по справі за № А-12/268. Згідно вказаного рішення Івано-Франківську міську раду зобов'язано затвердити перелік об'єктів комунальної власності міста, щодо яких Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська доручається провести незалежну оцінку їх вартості у відповідності до "Програми приватизації в місті Івано-Франківську на 2006 - 2007 p.p.", в який включити нежитлові приміщення площею 467,7 кв.м., що розташовані в будинку на вул. Вічевий Майдан, 2 в місті Івано-Франківську.

Вищевказане рішення набрало законної сили, після чого позивач звернувся до відповідачів із заявою про виконання рішення суду та прийняття відповідного рішення. Однак, як вбачається із пояснень представника позивача та матеріалів справи, відповідачами не виконано рішення суду.

05 лютого 2008 року позивачем направлено відповідачам проект договору, відповідно до умов якого позивачу за ціною, визначеною експертним висновком, буде передано у власність нежитлове приміщення на вулиці Вічевий Майдан,2 в місті Івано-Франківську. Проте, проект договору повернуто позивачу. Відмову у підписанні направленого договору, позивач мотивував тим, що спірне приміщення відноситься до пам'яток архітектури, які згідно із Законом України «Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини»не підлягає до приватизації шляхом викупу ( лист № ФКВ - 03/484 від 04.03.08.), який наявний в матеріалах справи. Як вбачається із приписів, які встановлено статтею 12 Закону України "Про приватизацію державного майна" ініціатива щодо приватизації певного об'єкта може виходити як від органів приватизації, так і від покупців, що визнаються такими відповідно до статті 8 Закону. Відмова у приватизації припустима лише з підстав, визначених частиною третьою статті 12 Закону та абзацом другим частини п'ятої статті 7 Закону України "Про малу приватизацію". В порушення зазначеної вище норми Закону, свою відмову відповідачі мотивують тим, що даний об"єкт нерухомості є пам"яткою архітектури місцевого значення, а тому, у відповідності до Закону України "Про тимчасову заборону приватизації пам"яток культурної спадщини" не може бути приватизований. Дані обставини були предметом дослідження та їм надана оцінка при ухваленні рішення по справі № А-12/268 , в якому зазначено, що спірне нежитлове приміщення не можна беззаперечно віднести до пам'яток культурної спадщини, оскільки відсутні документи, які є обов'язковими для визначення такого статусу. Зокрема, виходячи із норм Закону України "Про охорону культурної спадщини" необхідними ознакам, за наявності яких об'єкт нерухомого майна набуває правового статусу пам'ятки культурної спадщини є внесення даного об'єкта до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, наявність свідоцтва про реєстрацію об'єкта культурної спадщини як пам'ятки та охоронного договору на цей об'єкт.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств(малу приватизацію)" місцеві ради затверджують за поданням органів приватизації, перелік об"єктів, які перебувають у комунальній власності та підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом, шляхом викупу. Включення об"єктів малої приватизації до вищезазначених переліків здійснюється відповідно до Державної та місцевих програм приватизації чи з ініціативи відповідних органів приватизації або покупців. Вищезазначеним законом передбачено порядок включення об"єктів малої приватизації до одного з переліків, що передбачені ст.7 Закону. Зокрема, покупці зобов"язані подати до органу приватизації заяву про включення підприємства до одного із переліків.

Крім того, відповідно до розділу 5 Концепції приватизації комунального майна в м.Івано-Франківську, що затверджена рішенням Івано-Франківської міської ради від 29.08.06., приватизації шляхом викупу підлягають нежитлові приміщення, орендарями яких за згодою орендодавця та на підставі проектно-кошторисної документації, погодженої орендодавцем, здійснено за рахунок власних коштів поліпшення приміщень, які неможливо відокремити від орендованих приміщень без завдання їм шкоди, вартістю не менше 25%. від вартості орендованих приміщень, визначених експертним шляхом.

Аналізуючи вищевикладені положення Концепції, яка затверджена рішенням Івано-Франківської міської ради 29 серпня 2006 року, суд вважає, що в даному випадку має місце зобов’язальний характер для суб’єкта владних повноважень норма щодо включення в Програму приватизації об’єктів, щодо яких орендарем зроблено поліпшення вартістю не менше 25% від вартості орендованих приміщень.

В підтвердження проведених робіт вартістю не менше 25% від вартості орендованих приміщень, позивачем подано проектно-кошторисну документацію, яка долучена до матеріалів справи А-12/268, відповідно до якої по приміщенню, що знаходиться по вул. Вічевий майдан, 2 в місті Івано-Франківську та орендується позивачем, виконано ремонтних робіт на суму 30537грн. та укладено і проплачено угоди на заміну вікон, дверей, укріплення фундаменту у 2007 році на загальну суму 41282 грн.

Згідно Звіту № 22/01- 08 про незалежну оцінку вбудованих нежитлових приміщень по вулиці Вічевий майдан,2 в місті Івано-Франківську, виконаних ОКП «Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації», вартість об'єкта приватизації становить 637 089 грн. (шістсот тридцять сім тисяч вісімдесят дев'ять) грн. без ПДВ.

Відповідно до ст 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов"язковими до виконання на всій території України, тому суд вважає, що відмова відповідача у здійсненні приватизації спірного об"єкту, що включений в перелік об"єктів що підлягають приватизації шляхом викупу є незаконною. У відповідності до вимог ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Також слід зазначити, що зміна власника об"єкта культурної спадщини у відповідності до Закону України "Про охорону культурної спадщини" не змінює його статусу як пам"ятки архітектури.

Згідно п.1 статті 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Суд вважає, що відповідачами своїми діями порушено права позивача як суб"єкта господарювання, які встановлено частиною 4 ст. 13 Конституції України, де зазначено, що держава забезпечує захист прав усіх суб"єктів права власності та господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб"єкти права власності рівні перед законом. Відповідно до ч.3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов"язковим для сторін, в тому числі, якщо існує пряма вказівка закону, щодо обов"язковості укладення договору для певної категорії суб"єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Питання щодо укладення договорів врегульовані чинним законодавством. Зокрема, статтею 641 ЦК України визначено, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Така пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

За наведених обставин та враховуючи дотримання позивачем вимог ст.ст.179,180,181 Господарського кодексу України щодо порядку укладання господарського договору, а також те, що запропонований позивачем проект договору купівлі-продажу містить усі істотні умови, які є обов»язковими для даного виду договорів, відповідно до ст.23 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»від 06.03.92р. N 2171-XII , а саме: щодо предмета договору, даних про назву об»єкта приватизації, його адресу; відомості про продавця та покупця ; ціну продажу об'єкта викупу, яка визначена шляхом проведення незалежної оцінки (звіт №22/01-08); взаємні зобов'язання продавця і покупця; умови внесення платежів, відповідальність та правові наслідки невиконання зобов»язань по оплаті, момент переходу права власності, - суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача, а тому договір купівлі-продажу підлягає укладенню в судовому порядку. Відповідно до ст.84 ГПК України, у спорі про спонукання укласти договір в резолютивній частині рішення вказується умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Судові витрати залишити за позивачем. На підставі викладеного, у відповідності до ст.19,124, 129 Конституції України, ст.16, 641 Цивільного кодексу України, ст. 179, 180,181 Господарського кодексу України, ст. 13 Закону України "Про охорону культурної спадщини", Закону України "Про приватизацію державного майна", Закону України "Про малу приватизацію", керуючись ст.33, 49, 82-85 Господарського процесуального Кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити.

Укласти між Фондом комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська (м. Івано-Франківськ, вул.Леся Курбаса, 2) та товариством з обмеженою відповідальністю «Івано-Франківська пельменна" , (вул. Вічевий майдан,2, м.Івано-Франківськ), договір купівлі - продажу нежитлових приміщень площею 470,1 кв. м., що по вулиці Вічевий Майдан,2 в місті Івано-Франківську в редакції, запропонованій позивачем на наступних умовах:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1 Продавець зобов'язується передати у власність Покупця продані шляхом викупу нежитлові приміщення в будинку № 2 на вул. Вічевий Майдан в м. Івано-Франківську загальною площею 470,1 кв.м, і яке складається з приміщення першого поверху площею 121,9 кв.м. та підвального приміщення площею 348,2 кв.м. (надалі -Об'єкт Приватизації), а Покупець зобов'язується прийняти вказаний Об'єкт Приватизації та сплатити за нього ціну відповідно до умов, що визначені в цьому Договорі.

Характеристика Об'єкта Приватизації наводиться в технічному паспорті, виготовленому Івано-Франківським обласним бюро технічної інвентаризації станом на 10 січня 2008 року.

1.2. Право власності на Об'єкт Приватизації переходить до Покупця з моменту повної сплати вартості Об'єкта Приватизації.

1.3. До моменту набуття Покупцем права власності на Об'єкт Приватизації "Договір оренди майна від 17.04.2007 року № ДО-3082, укладений між Покупцем та Івано-Франківським міськвиконкомом, залишаються чинними.

1.4. Згідно "Звіту «№ 22/01-08 про незалежну оцінку вбудованих нежитлових приміщень по вул. Вічевий майдан,2 в м.Івано-Франківську", виконаних ОКП «Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації», вартість Об'єкта Приватизації становить 637 089 грн. ( шістсот тридцять сім тисяч вісімдесять дев'ять ) грн. без ПДВ.

1.5. Відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" на вартість Об'єкта Приватизації, встановленої згідно висновків експерта, нараховується податок на додану вартість у розмірі 20 відсотків від вартості Об'єкта Приватизації.

Враховуючи викладене, сума податку на додану вартість, що повинен сплатити Покупець, становить - 127 417 ,80 грн. ( сто двадцять сім тисяч чотириста сімнадцять грн. 80 копійок ), а загальна вартість Об'єкта Приватизації з врахуванням податку на додану вартість (надалі - ціна продажу Об'єкта Приватизації) становить 764 506,80 грн. ( сімсот шістдесят чотири тисячі п'ятсот шість грн. 80 копійок ).

1.6. Вказаний у цьому Договорі Об'єкт Приватизації продано за 764 506 ,80 грн. ( сімсот шістдесят чотири тисячі п'ятсот шість грн. 80 копійок ) в тому числі ПДВ - 127 417,80 грн. ( сто двадцять сім тисяч чотириста сімнадцять грн. 80 копійок ).

2. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ПРИДБАНИЙ ОБ'ЄКТ ПРИВАТИЗАЦІЇ

2.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації грошові кошти в сумі 764 506 ,80 грн. ( сімсот шістдесять чотири тисячі п'ятсот шість грн. 80 копійок ) на протязі 30 календарних днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору.

2.2. Розрахунки за Об'єкт Приватизації згідно з цим Договором здійснюються таким чином:

- грошові кошти Покупця в сумі 764 506 ,80 грн. ( сімсот шістдесять чотири тисячі п'ятсот шість грн. 80 копійок ) в тому числі ПДВ - 127 417, 80 грн. ( сто двадцять сім тисяч чотириста сімнадцять грн. 80 копійок ) перераховуються Покупцем на рахунок Продавця №37182025698131 в УДК Івано-Франківської області, МФО 836014, код ЗКПО 25698131.

3. ПЕРЕДАЧА ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ

3.1. Передача Покупцеві Об'єкта Приватизації здійснюється Продавцем протягом трьох календарних днів з моменту повної сплати вартості придбаного Об'єкта Приватизації.

3.2. Передача Об'єкта Приватизації Продавцем і приймання Об'єкта Приватизації Покупцем засвідчується актом прийому-передачі, що підписується сторонами.

3.3. Продавець передає, а Покупець приймає Об'єкт Приватизації за принципом "як він є".

3.4. 3 моменту передачі об'єкту за актом Покупець несе повну відповідальність за Об'єкт Приватизації.

4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

4.1. Кожна сторона зобов'язується виконувати свої обов'язки, покладені на неї цим Договором, та сприяти іншій стороні у виконанні її обов'язків.

4.2. Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.

4.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, передбачені цим Договором, повинна усунути ці порушення у терміни, погоджені сторонами.

5. ОБОВ'ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

5.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації в установлений цим Договором термін кошти в сумі 764 506,80 грн. ( сімсот шістдесять чотири тисячі п'ятсот шість грн. 80 копійок ) в тому числі ПДВ -127 417,80 грн. ( сто двадцять сім тисяч чотириста сімнадцять грн. 80 копійок ).

5.2. Покупець зобов'язаний в місячний термін з моменту сплати повної вартості придбаного Об'єкта Приватизації врегулювати всі майнові та фінансові питання договорів оренди Об'єкта Приватизації у зв'язку з викупом Об'єкта Приватизації.

5.3. Покупець зобов'язаний сплачувати земельний податок або орендну плату за користування або оренду земельної ділянки, на якій розташований об'єкт приватизації;

5.4. Покупець зобов'язаний укласти з власниками та орендарями приміщень на вул.Вічевий Майдан,2 у м.Івано-Франківську, або з ЖЕО, що обслуговує даний будинок, угоду про спільне користування земельною ділянкою у місячний термін з дня нотаріального посвідчення цього Договору. 5.5. Покупець зобов'язаний використовувати придбаний Об'єкт Приватизації для здійснення господарської діляності відповідно до цільового призначення об'єкта приватизації. 5.6. До сплати всієї суми за Об'єкт Приватизації Покупець не може погіршувати стан переданого йому Об'єкта Приватизації.

5.7. Покупець зобов'язаний надавати на вимогу Продавця необхідні матеріали, відомості, документи, тощо про виконання Покупцем умов цього Договору. 5.8. Покупець зобов'язаний допускати на Об'єкт Приватизації спеціалістів комунального господарства міста Івано-Франківська для вирішення їх службових обов'язків.

5.9. Покупець зобов'язаний прийняти Об'єкт Приватизації в термін, установлений цим Договором. 5.10. Покупцеві забороняється до повної сплати ціни, вказаної в п.1.6 цього Договору, здавати в оренду весь Об'єкт Приватизації або його частину, продавати, дарувати або іншим чином відчужувати Об'єкт Приватизації (включаючи використання його для внесення до господарського товариства або іншої юридичної особи), без пісьмової згоди Продавця. 5.11. Якщо Об'єкт Приватизації відчужується Покупцем, то Покупець повинен покласти всі зобов'язання за 'цим Договором на нового власника. 5.12. При здачі Покупцем Об'єкта Приватизації в оренду, він зобов'язаний покласти всі зобов'язання за цим Договором на орендаря. 5.13 У разі подальшого відчуження приватизованого Об'єкта Приватизації новий власник у двотижневий термін з дня переходу до нього права власності на цей об'єкт зобов'язаний подати до Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська копії документів, що підтверджують перехід до нього права власності. 5.14. Покупець у випадку законодавчо обґрунтованої необхідності зобов"язаний укласти охоронний договір, утримувати та використовувати приміщення у відповідності до нього.

6. ОБОВ'ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

6.1. Продавець зобов'язується передати Покупцеві Об'єкт Приватизації в термін, установлений цим Договором.

6.2. Продавець зобов'язується повідомляти Покупця про несвоєчасне внесення платежів за Об'єкт Приватизації.

6.3. Продавець зобов'язаний здійснювати контроль за виконанням умов цього Договору.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОКУПЦЯ

7.1. Якщо протягом 30 календарних днів з дня набрання рішенням суду чинності Покупець не внесе на рахунок Продавця суму коштів, вказану в п.1.6 цього Договору, то в такому випадку Покупець сплачує на рахунок Продавця пеню, яка нараховується з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, розрахованої за кожний день прострочення платежу від суми (недоплати) недоїмки, що склалася після 30 днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору, включаючи день сплати недоїмки, з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення платежу, а також три відсотки річних від простроченої суми.

7.2. У випадку, якщо Покупець протягом 60 днів з дня набрання чинності рішенням суду не внесе за Об'єкт Приватизації суму коштів, вказану в п.1.6 Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду.

7.3. У випадку розірвання цього Договору з причин, передбачених п.7.2 цього Договору, Покупець сплачує на рахунок Продавця неустойку в розмірі 20 відсотків від ціни продажу Об'єкта Приватизації.

Сплата неустойки здійснюється наступним чином:

а) якщо Покупець не вніс за придбаний Об'єкт Приватизації коштів, то він сплачує на рахунок Продавця нараховану суму неустойки протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;

б) якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких менша від суми неустойки, то сплаті підлягає різниця між нарахованою сумою неустойки та внесеною Покупцем сумою коштів. Неустойка перераховується Покупцем протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;

в) якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких перевищує суму неустойки, то внесені Покупцем кошти у розмірі нарахованої неустойки поверненню не підлягають;

г) у разі несплати Покупцем неустойки в установлений термін на її суму нараховується пеня згідно з законодавством.

" 7.4. У випадку невиконання Покупцем зобов"язань, передбачених розділом 5 цього Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду."

7.5. У випадку розірвання цього Договору з причин, не передбачених п.7.2 цього Договору, Покупець повертає Продавцеві Об'єкт Приватизації, що був переданий йому по акту прийому-передачі, та відшкодовує Продавцеві всі затрати та збитки, понесені Продавцем в процесі підготовки Об'єкта Приватизації до приватизації та у зв'язку з розірванням Договору купівлі-продажу. Відшкодування Продавцеві затрат і збитків проводиться Покупцем у порядку, передбаченому законодавством України.

7.6. У випадку розірвання цього Договору Покупець зобов'язаний:

а) у місячний термін з дня розірвання Договору врегулювати з Івано-Франківською міською радою всі майнові та фінансові питання щодо користування Об'єктом Приватизації за період з моменту нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу;

б) повернення Покупцем Об'єкта Приватизації Продавцю здійснюється в десятиденний термін з дня розірвання Договору купівлі-продажу.

8. ГАРАНТІЇ ТА ПРЕТЕНЗІЇ

8.1.Продавець гарантує, що Об'єкт Приватизації не входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, не є проданим, переданим, заставленим, під арештом не знаходиться, судових справ щодо нього немає. 8.2. Якщо будь-які умови цього Договору, крім умови про ціну продажу, будуть визнані недійсними за будь-яких обставин, то це не впливає на чинність та силу інших умов цього Договору. У випадку визнання недійсною умови про ціну продажу, Договір вважається недійсним в цілому з наслідками, передбаченими законодавством України.

9. РИЗИК ВИПАДКОВОЇ ЗАГИБЕЛІ ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ

9.1. Ризик випадкової загибелі або випадкового псування Об'єкта Приватизації несе Покупець з моменту передачі об'єкту Приватизації.

10. ВИРІШЕННЯ СПОРЮ

10.1.Всі спори, що виникають з цього Договору, або у зв'язку з його вимогами та тлумаченнями, вирішуються шляхом переговорів. Якщо сторони протягом двадцяти днів не досягають домовленості, то зацікавленою стороною спір передається на розгляд судових органів у порядку, встановленому чинним законодавством та цим Договором.

11. ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ

11.1 Зміна умов цього Договору або внесення доповнень до нього можливі тільки за згодою сторін.

11.2. Всі зміни та доповнення до цього Договору здійснюються тільки в письмовій формі.

11.3. У разі невиконання однією із сторін умов цього Договору він може бути змінений, розірваний на вимогу іншої сторони за рішенням суду чи господарського суду.

12. ВИТРАТИ

Всі витрати, пов'язані з укладенням цього Договору, реєстрацією та виконанням, бере на себе Покупець.

13. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ

13.1. Цей договір укладений в судовому порядку. 13.2. Всі спори, що виникають при виконанні умов цього договору або в зв'язку з тлумаченням його положень, вирішуються шляхом переговорів, або шляхом вирішення справи судом.

13.3. Цей договір є обов'язковим для сторін з моменту набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання про його укладення.

13.4. Цей договір відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України, є укладеним в день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо його укладення, а тому даний договір сторонами не підписується і нотаріальному посвідченню не підлягає.

13.5. Невід'ємною частиною цього договору є:

- рішення суду яким вирішено питання про його укладення, яке вступило в законну силу. 13.6. Цей договір, рішення суду про його укладення, що набрало чинності, є підставою для реєстрації договору в Івано - Франківському обласному бюро технічної інвентаризації.

14. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН:

ПРОДАВЕЦЬ: ПОКУПЕЦЬ:

Фонд комунальної власності територіальної Товариство з обмеженою відповідальністю

громади міста Івано - Франківська "Івано - Франківська пельменна"

м. Івано - Франківськ, вул.Леся Курбаса,2 м. Івано - Франківськ, вул. Вічевий Майдан,2

Голова Директор

__ М.Юсип _____ В.Ігнатюк"

Договір купівлі–продажу нежитлових приміщень площею 470,1 кв.м по вул.Вічевий майдан,2 в м. Івано-Франківську вважати укладеними між Фондом комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська та ТзОВ "Івано-Франківска пельменна" з моменту набрання рішенням господарського суду законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Максимів Тетяна Володимирівна

рішення підписане 26.05.08

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

______ Вінтоняк Оксана Іванівна