копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2014 р. Справа №818/9080/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'яненка О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до кредитної спілки "Громадська каса" про стягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
Похивач звернувся до суду з позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що позивачем виявлено порушення відповідачем законодавства про фінансові послуги, розглянута справа та винесена постанова про застосування штрафної санкції в сумі 1700 грн. за вчнинення порушення. Зазначена постанова не була оскаржена, штраф - не сплачений. Просить стягнути з віддповідача на користь державного бюджету штраф у розмірі 1700 грн.
Сторони у судове засідання не з’явилися. Були належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи. Представник позивача подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі. Відповідач про причини неявки представника суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно зі ст. ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Вивчивши матеріали справ, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом встановлено, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" кредитна спілка "Громадська каса" належить до фінансових установ.
Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг було проведено перевірку відповідача з питання подання звітних даних за І півріччя 2013 року, якою встановлено неподання звітних даних за період, що підлягав перевірці, чим порушено вимоги ст. 14 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", за результатами перевірки складено акт від 21.08.2013 року № 401/15/3 (а.с. 12-13).
06 вересня 2013 року за наслідками розгляду справи про правопорушення, провадження у якій розпочато актом № 401/15/3, прийнято постанову № 178/15/3, якою за порушення вимог ст. 14 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", абз. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України "Про кредитні спілки", абз. 2 п.п. 2.2.2, 2.2.3 п. 2.2. розділу 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003 року № 177 накладено штраф у розмірі 1700 грн. 00 коп. (а.с. 15-16). 06.09.2013 року відповідачу направлено постанову (а.с. 14,16).
Статтею 14 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” встановлено, що фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Згідно до абз.2 ч.1 ст.22 Закону України “Про кредитні спілки” кредитна спілка подає Уповноваженому органу фінансову звітність та інші звітні дані в обсягах, формах та у строки, встановлені Уповноваженим органом, а також надає на запити Уповноваженого органу необхідні пояснення щодо звітних даних.
Підпунктом 2.2.2 п.2.2 розділу 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003 №177 визначено, що звітним періодом для складання форм звітних даних, які надаються до Нацкомфінпослуг, є календарний рік. Форми звітних даних складаються щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного періоду. Кредитні спілки складають звітні дані за станом на кінець останнього дня кварталу (року).
Звітні дані за квартал подаються не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, звітні дані за рік - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Статтею 39 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.
Згідно п.3 ч.1 ст. 40 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону у якості заходу впливу.
Пунктом 2 частини 1 ст. 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” передбачено застосування національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг), до яких належить і відповідач, штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч. 3 ст. 41 зазначеного Закону, штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.
Доказів оскарженян постанови або сплати заборгованості до суду не надходило.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про стягнення з відповідача штрафних санкцій в розмірі 1700 грн. є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до кредитної спілки "Громадська каса" про стягнення штрафу – задовольнити.
Стягнути з кредитної спілки "Громадська каса" (40000, Сумська область, м. Суми, провулок Терезова, буд. 3, код ЄДРПОУ 24016945) до Державного бюджету України, (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, код бюджетної класифікації за доходами 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ звітності 106) штраф в розмірі 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.)
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко