ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 січня 2014 року № 813/414/14
м.Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сасевич О.М., перевіривши матеріали позовної заяви Військової частини 1494 (Мостиський прикордонний загін) до Сільської ради с.Свидниця про визнання протиправним та скасування рішення, усунення перешкод у користуванні майном та визнання права оперативного управління,-
В С Т А Н О В И В :
20 січня 2014 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Військової частини 1494 (Мостиський прикордонний загін) до Сільської ради с.Свидниця (позовна заява підписана 24.12.2013 року), вимоги якої зводились до наступного:
-«визнати протиправним та скасувати рішення Голови Свидницької сільської ради про відмову у видачі ордера на квартиру №13, що розташована за адресою: Львівська область, Яворівський район, с.Свидниця, буд.106»;
-«визнати за військовою частиною 1494 (Мостиський прикордонний загін) право оперативного управління квартирою №13, що розташована за адресою: Львівська область, Яворівський район, с.Свидниця, буд.106»;
-«усунути перешкоди стосовно користування, військовою частиною 1494, квартирою №13, що розташована за адресою: Львівська область, Яворівський район, с.Свидниця, буд.106».
Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, визначених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту четвертого частини першої та частини другої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п’ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, при цьому посилаючись на відповідні норми законодавства. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом частини 2 статті 69, частини 4 статті 79, пункту 6 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
У контексті наведених норм встановлено, що Військовою частиною 1494 (Мостиський прикордонний загін) до позовної заяви не надано достатніх доказів на підтвердження обставин, що у ній викладені, а також не зазначено причини неможливості їх надання разом із позовною заявою.
Згідно п.5.27 ДСТУ 4163-2003 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (затверджено наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003 року №55), відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Однак, у даному випадку копії тих документів, які долучені позивачем до позовної заяви належним чином не завірені, що унеможливлює їх використання у якості доказів в розумінні Глави 6 Розділу 1 КАС України.
Відповідно до припису норм ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1)скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб’єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2)зобов’язання відповідача - суб’єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3)зобов’язання відповідача - суб’єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4)стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5)виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6)встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;
7)примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
В прохальній частині адміністративного позову позивач, зокрема, просить суд зобов’язати відповідача усунути перешкоди у користуванні Військовою частиною 1494 (Мостиський прикордонний загін) майном.
З цього приводу слід звернути увагу позивача на те, що, відповідно до ст.16 Господарського процесуального кодексу України, справи у спорах про право власності на майно або про витребування майна з чужого незаконного володіння чи про усунення перешкод у користуванні майном розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна.
Таким чином, вважаю, що позивачу необхідно запропонувати визначитись щодо позовних вимог, сформульованих у прохальній частині адміністративного позову, оскільки такі підлягають уточненню з урахуванням вимог ст.105 КАС України.
В силу положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви також додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями).
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», розмір мінімальної заробітної плати становить з 01.01.2013 року 1147 грн.
Як вбачається із платіжного доручення №1545 від 17.12.2013 року, доданого до позовної заяви, позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 36,54 грн., що свідчить лише про часткову його сплату. Таким чином, Військовій частині 1494 (Мостиський прикордонний загін), відповідно до Закону України «Про судовий збір» у кореспонденції із положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», необхідно здійснити доплату судового збору у сумі, яка дорівнює різниці між сумою судового збору, що підлягає сплаті та сумою сплаченого судового збору, тобто - 32,28 грн. (1147,00 грн. * 0,06 = 68,82 грн.; 68,82 грн. - 36,54 грн. = 32,28 грн.) за наступними реквізитами: код банку отримувача - 825014; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007594; отримувач коштів - УДКСУ у Залізничному районі міста Львова; рахунок отримувача 31217206784003; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: за розгляд адміністративної справи за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). Дані реквізити рахунку розміщені на офіційному веб-сайті Львівського окружного адміністративного суду та на офіційному веб-сайті «Судова влада України».
У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, вважаю, що вищезазначені обставини унеможливлюють вирішити питання про відкриття провадження у справі у порядку ч.1 ст.107 КАС України, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
При усуненні недоліків позовної заяви позивачу необхідно врахувати вимоги глави 4 «Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України №1149 від 12.12.2007 року та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.12.2007 року за №1383/14650.
Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
У Х В А Л И В :
Залишити без руху позовну заяву Військової частини 1494 (Мостиський прикордонний загін) до Сільської ради с.Свидниця про визнання протиправним та скасування рішення, усунення перешкод у користуванні майном та визнання права оперативного управління.
Позивачу усунути у строк включно до 03 лютого 2014 року недоліки позовної заяви, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.
Роз’яснити позивачу, що у разі не усунення вказаних недоліків у строк до 03 лютого 2014 року включно, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сасевич О.М.