ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2014 р. Справа № 821/61/14 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до Товариства з обмеженою відповідальністю "Синта" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні (далі - позивач, УПФУ) звернулося з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Синта" (далі - відповідач, ТОВ "Синта") про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2013 року в розмірі 151,18 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та має недоїмку зі сплати даного внеску за червень 2013 року в розмірі 151,18 грн., самостійно визначену у поданому до УПФУ звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску. Відповідачу було надіслано вимогу від 07.08.2013 р. № Ю-198 про сплату недоїмки в сумі 11589,67 грн. Товариство недоїмку сплатило не у повному обсязі, тому просить стягнути її у судовому порядку.
Від представника УПФУ до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його присутності. На заявлених позовних вимогах наполягає.
Згідно із ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив. Разом з тим, 13.01.2014 р. на юридичну адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та закінчення підготовчого провадження, призначення справи до розгляду на 22.01.2014 р., однак поштове відправлення повернулося з відміткою "за зазначеною адресою не проживає".
Згідно з вимогами ч.9, 11 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21.06.2013 р. місцезнаходженням юридичної особи є: 73000, м.Херсон, проспект Ушакова, будинок 72.
Таким чином, суд вважає, що ТОВ "Синта" було належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду даної справи.
Частиною 4 статті 128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно із ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
ТОВ "Синта" зареєстровано виконавчим комітетом Херсонської міської ради 21.05.1999 р., перебуває на обліку в УПФУ в місті Херсоні, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону № 2464-VI визначено, що платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно із п.1 ч.2 ст.6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.7 Закону № 2464-VI єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
За приписами ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Частиною 4 статті 25 Закону № 2464-VI (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Судом встановлено, що 09.07.2013 р. ТОВ "Синта" подано до УПФУ в місті Херсоні звіт щодо нарахування єдиного внеску за червень 2013 року. Відповідно до п.8 зазначеного звіту товариством визначено загальну суму єдиного внеску, що підлягає сплаті у розмірі 151,18 грн.
Однак, всупереч вимогам чинного законодавства відповідачем не сплачено єдиний внесок, у зв'язку із чим УПФУ в м.Херсоні сформовано та надіслано вимогу про сплату недоїмки від 07.08.2013 р. № Ю-198.
Оскільки відповідачем вимогу УПФУ не оскаржено, а недоїмку в розмірі 151,18 грн. не сплачено, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст.8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Синта" (73003, м.Херсон, пр-т Ушакова, 72, код ЄДРПОУ 30424122) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні (73027, м.Херсон, вул.Комкова, 76 а, р/р 37190101002123 в ГУДК в Херсонській області, МФО 852010, код ЄДРПОУ 37960171) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2013 року в розмірі 151 (сто п'ятдесят одна) грн. 18 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 10.1