12
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
14 січня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/10225/13-а
Луганський оружний адміністративний суд у складі:
судді - Ушакова Т.С.,
при секретарі судового засідання - Разіній Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
20 липня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, в якому позивач просив суд визнати неправомірними дії відповідача з відмови в оформлені матеріалів на виплату одноразової грошової допомоги по інвалідності та зобов'язати відповідача оформити документи на нарахування та виплату позивачу одноразової грошової допомоги по інвалідності у розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення, з урахуванням вимог статті 43 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та сплатити дану одноразову грошову допомогу.
Ухвалою від 22 липня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії залишений без руху, позивачу запропоновано у строк до 08 серпня 2011 року надати суду адміністративний позов, оформлений з дотриманням вимог пунктів 4 та 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, в якому зазначені обставин щодо дати отримання листа Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області від 15 червня 2011 року № 9/1326 та додані відповідні докази на підтвердження зазначених обставин.
04 серпня 2011 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян за вхідним реєстраційним номером 29382 від ОСОБА_2 на виконання вимог ухвали суду від 22 липня 2011 року надійшов уточнений адміністративний позов до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, в якому позивач зазначив, що лист Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області від 15 червня 2011 року № 9/1326 про відмову в оформлені матеріалів на виплату одноразової грошової допомоги по інвалідності позивач отримав 15 червня 2011 року. Також в уточненому адміністративному позові позивач зазначив, що до предмету спору про визнання неправомірними дії відповідача з відмови в оформлені матеріалів на виплату одноразової грошової допомоги по інвалідності та зобов'язання відповідача оформити документи на нарахування та виплату позивачу одноразової грошової допомоги по інвалідності у розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення, з урахуванням вимог статті 43 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та сплатити дану одноразову грошову допомогу, не застосовуються положення частини 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України щодо місячного строку звернення до суду.
У хвалою суду від 08 серпня 2011 року зазначений адміністративний позов було залишено без розгляду.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2011 року ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2011 року скасовано, справу повернуто до суду першої інстанції для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2011 року відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2011 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2011 року залишено без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду від 24 жовтня 2013 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2011 року скасовано, справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14 січня 2014 року замінено відповідача по справі з Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області на Головне Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області.
З уточненого адміністративного позову вбачається, що про порушення своїх прав ОСОБА_2 дізнався 15 червня 2011 року після отримання листа Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області від 15 червня 2011 року № 9/1326 про відмову в оформлені матеріалів на виплату одноразової грошової допомоги по інвалідності.
Оскільки позовні вимоги пов'язані з виплатою працівнику міліції передбаченої статтею 23 Закону України «Про міліцію» допомоги, даний спір відноситься до спорів з приводу проходження публічної служби, для звернення до суду з якими встановлено місячний строк, про що зазначено в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 24 жовтня 2013 року по даній справі.
Згідно ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи вимоги ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку, що позивач з даним позовом повинен був звернутися до суду до 15 липня 2011 року включно.
Штампом реєстрації вхідної кореспонденції підтверджується, що адміністративний позов був поданий до відділу діловодства та обліку звернень громадян Луганського окружного адміністративного суду 20 липня 2011 року за вхідним реєстраційним номером 27199, тобто з пропуском місячного строку, встановленого частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка діяла на час звернення позивача до суду) у разі необхідності до позовної заяви додається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Заяву про поновлення строку звернення до суду позивачем не надано.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи те, що позивачем пропущено місячний строк звернення до адміністративного суду, який обчислюється з дня, коли позивач отримав лист Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області від 15 червня 2011 року №9/1326 про відмову в оформлені матеріалів на виплату одноразової грошової допомоги по інвалідності, та разом з позовною заявою не подано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважності причин пропуску цього строку, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії підлягає залишенню без розгляду.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали та повідомлено, що ухвалу у повному обсязі буде виготовлено та підписано 20.01.2014.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Згідно з частинами 3 та 7 статті 160 КАС України повний текст ухвали виготовлено та підписано 20.01.2014.
СуддяТ.С. Ушаков