"13" січня 2014 р. Справа № 363/4461/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2014 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Скарлат О.І.
при секретарі Грабовській А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вишгороді Київської області адміністративну справу за позовом Управління соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації Київської області до ОСОБА_1 про стягнення переплати при отриманні субсидії на житлово-комунальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплати при отриманні субсидії на житлово-комунальні послуги, посилаючись на те, що ОСОБА_1 11.11.2011 р. звернулась в Управління праці і соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації за призначенням їй субсидії для погашення витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива. На підставі одержаних від заявника документів і відповідно до Положення про порядок призначення і надання населенню субсидій для погашення витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженою постановою КМУ від 21.10.1995 року №848 в редакції постанови КМУ №1050 від 22.09.1997 року (із змінами та доповненнями) їй була призначена вищезгадана субсидія. Однак, при перевірки відомостей наданих відповідачем для отримання субсидії було встановлено, що відповідачем були надані недостовірні відомості для призначення субсидії.
На підставі викладеного, керуючись п. 3,12,13,20 Положення ст. 509, 530 ЦК України, ст. 3,4,17,104,106 КАС України, позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на його користь надміру виплачені кошти у розмірі 1574,44 грн.
В судовому засіданні представник позивача Будай М.М. позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить про їх задоволення.
Відповідач у судове засідання не з'явилась, повідомлялась належним чином, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не відомі.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що 11 листопада 2011 року ОСОБА_1 звернулась в Управління праці і соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації за призначенням їй субсидії для погашення витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
На підставі поданої заяви, декларації і отриманих від заявника документів, відповідно до п.п. 6 Положень про порядок призначення і надання населенню субсидій для погашення витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженою постановою КМУ від 21.10.1995 року №848, із змінами, внесеними постановами КМУ від 22.09.1997р. № 1050, ОСОБА_1 була призначена вищезгадана субсидія на період з листопада 2011 року по квітень 2012 року.
Згідно з п. 12 Положення "Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходу осіб, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - на основі річного за попередній календарний рік.
Згідно заяви ОСОБА_1 від 11 листопада 2011 року, з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою їй була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива в сумі:
- за період з листопада 2011 року - по січень 2012 року - 642,50 грн.;
- за період з січня 2012 року - по січень 2012 року - 702,50 грн.
Згідно ч. 6 п. 13 Положення "Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", що дає органам соціального захисту населення право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції. Бюро технічної інвентаризації, Держфінінспекції, її територіальних органів. Інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацією, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій, була здійснена перевірка достовірності інформації поданої заявником.
В ході перевірки правильності та достовірності наданої інформації при зверненні за призначенням субсидії ОСОБА_1, Управлінням було встановлено, що заявницею було надано недостовірні дані про майновий стан сім'ї.
Вищезгаданий факт не був відомий Управлінню при призначенні субсидії і тому, послужив підставою до надмірної виплати ОСОБА_1 бюджетних коштів у вигляді субсидій на суму 1574,44 грн.
Відповідно до п.13 Порядку, громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, які вплинули або мали вплинути на встановлення права на призначення Субсидії та на визначення її розміру.
Згідно до п. 20 Порядку, надання раніше призначеної субсидії припиняється: якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи і майновий стан, які вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, унаслідок чого йому була надмірно перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому були виявлені порушення.
Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) унаслідок свідомого надання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається їм на вимогу органу, який призначив субсидію.
На підставі отриманої інформації позивачем було прийняте рішення про відшкодування надлишково сплачених коштів субсидії, яким визначено суму переплати в розмірі 1574,44 грн., на адресу ОСОБА_1 було направлено повідомлення про повернення призначеної житлової субсидії, яку слід погасити або вона буде стягнута в судовому порядку.
Однак, станом на 06.11.2013 року, надлишкове сплачені грошові кошти відповідачем повернуті не були, тому суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню в повному об`ємі.
Керуючись ст. ст. 7-12, 69-71, 94, 158-160, 162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації Київської області до ОСОБА_1 про стягнення переплати при отриманні субсидій на житлово-комунальні послуги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (адреса проживання АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації Київської області ( одержувач УСЗН Вишгородської районної державної адміністрації Київської області, КОД ЄДРПОУ 03193815, МФО 821018, рр № 35418017001860) надміру виплачені кошти при отриманні субсидії у розмірі 1574 (одна тисяча п'ятсот сімдесят чотири) грн. 44 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (адреса проживання АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави 314,88 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Вишгородський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови . У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України , а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.І.Скарлат