Постанова № 36680973, 10.01.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2014
Номер справи
803/2734/13-а
Номер документу
36680973
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2014 року Справа № 803/2734/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6500,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Міндоходів у Волинській області звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 6500,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів буфету "ІНФОРМАЦІЯ_1" магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, було встановлено факт невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, відсутність супровідних документів на алкогольні напої. Також було встановлено факт зберігання алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку з ознаками підробки.

Порушення зафіксоване в акті перевірки за №105/21-02/НОМЕР_1 від 14.05.2013 року, на підставі якого позивачем, в межах його повноважень, було прийнято рішення №030303-21 від 20.06.2013 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 8500,00 грн. Відповідачем частково було сплачено фінансову санкцію в сумі 2000,00 грн., заборгованість становить 6500,00 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.

Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.

Відповідач заперечень проти позову не подала, хоча була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову, про що свідчить повідомлення про вручення 24.12.2013 року рекомендованого поштового відправлення.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована 17.09.2003 року як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ №900537.

З матеріалів справи вбачається, що 14.05.2013 року на підставі наказу від 13.05.2013 року №151 та направлень на проведення фактичної перевірки від 13.05.2013 року №239 та №240 працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Волинській області було проведено фактичну перевірку дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці буфету "ІНФОРМАЦІЯ_1", розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

За результатами перевірки складено акт №105/21-02/НОМЕР_1 від 14.05.2013 року, в якому зафіксовано, що під час проведення перевірки встановлено факт невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, відсутність супровідних документів на алкогольні напої та зберігання алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку з ознаками підробки, чим порушено статтю 11 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 року "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон №481/95-ВР), Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України №1251 від 27.12.2010 року (далі - Положення №1251) та пп.12,13 ст. 3, ст. 6 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 року "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265/95-ВР). А саме, встановлено: факт невідповідність готівкових коштів в розмірі 3,35 грн. на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному х-звіті; відсутні наклад м ні на 9 пляшок горілки "Полісся оригінальна"; зберігання у приміщенні буфету 9 пляшок горілки "Полісся оригінальна" ємкістю 0,25 л., міцністю 40 % об. спирту, виробництва (згідно етикетки) ДП "Укрспирт", дата виготовлення не вказана, за ціною 17,00 грн. за пляшку на загальну суму 153,00 грн., яка була маркована акцизними марками з ознаками підробки. Зазначені 9 пляшок горілки були марковані акцизними марками з такими ознаками підробки: невідповідність коду регіону виробника, невідповідність суми акцизного податку за одиницю продукції, наявність акцизних марок за однаковими номерами, при дії на акцизні марки джерела ультрафіолетового випромінювання відсутні свічення захисних волокон червоного і голубого кольору та інших захисних елементів, які проявляються при дії ультрафіолетових променів.

Горілка "Полісся оригінальна" в кількості 9 пляшок, ємністю 0,25 л. вилучені з обігу згідно протоколу огляду місця події б/н від 14.05.2013 року слідчим СВ Горохівського РВУ МВС України у Волинській області лейтенантом міліції Літковцем Т.П.

З матеріалів справи вбачається, що після перевірки проведено експертне дослідження марок акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби, якими маркована алкогольна та тютюнова продукція.

По виявлених порушеннях продавцем буфету ОСОБА_4 було надано відповідне письмове пояснення від 14.05.2013 року, в яких продавець вказала, що горілка, зазначена в акті перевірки, поставлялась їй підприємцем без документів, проти виявлених порушень не заперечує.

Зауважень, заперечень до акта перевірки зі сторони господарюючого суб'єкта на момент розгляду матеріалів перевірки не було.

Судом також встановлено, що 20.06.2013 року головою комісії з проведення реорганізації РУ Департаменту САТ ДПС України у Волинській області прийнято рішення №030303-21 про застосування фінансових санкцій, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 8500,00 грн., а саме: 8500,00 грн. - зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.

Статтею 17 Закону України №481/95-ВР визначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менш 8500 гривень.

Штрафна санкція за зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку буде 8500,00 грн., тому що 200 відсотків вартості 9-ти пляшок горілки "Полісся оригінальна", ємністю 0,25 л. становить 306,00 грн. (153,00 грн.х2=306,00 грн.), тобто менше 8500 гривень.

Відповідно до частини 4 статті 11 Закону № 481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 19 Положення №1251 передбачено наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.

Згідно з пунктом 20 Положення №1251 у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару. Вважаються такими, що немарковані, зокрема, алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.

Відповідно до пункту 28 Положення №1251 відповідальність за порушення порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи згідно із законом.

Відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону № 481/95-ВР у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

На час розгляду справи відповідач сплатив фінансову санкцію в розмірі 2000,00 грн., заборгованість становить 6500,00 грн.

Аналізуючи вищевикладене, та враховуючи те, що рішення про застосування фінансових санкцій підприємцем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним суд прийшов до висновку про підставність позовних вимог позивача про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 6500,00 грн. фінансових санкцій.

Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

Отже, дану постанову суду слід звернути до негайного виконання.

Керуючись статтями 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України (банк ГУДКСУ у Волинській області МФО 803014 н/р 31115106700029, отримувач коштів УК у Горохівському районі, 21081100, ідентифікаційний код одержувача 38031391, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях в сумі 6500,00 (шість тисяч п'ятсот) грн. 00 коп.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Д. Ковальчук