ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"14" січня 2014 р. Справа № 817/3420/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Майора Г.І.
Одемчука Є.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "04" листопада 2013 р. у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Рівненський молодіжний жилий комплекс" до Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2013 року визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області щодо проведення камеральних перевірок своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету, за наслідками яких складено акти №3 від 11.01.2012 р., №37 від 02.02.2012 р., №122 від 27.02.2012 р., №186 від 02.04.2012 р., №213 від 23.04.2012 р., №299 від 06.07.2012 р., №367 від 03.08.2012 р., №493 від 08.11.2012 р., №498 від 11.12.2012 р. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення форми "Ш" Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області №0022671541 від 11.01.2012 р., №0023741541 від 02.02.2012 р., №0024791541 від 27.02.2012 р., №0243801541 від 02.04.2012 р., №0244281541 від 23.04.2012 р., №0245791541 від 06.07.2012 р., №0246681541 від 07.08.2012 р., №0250151541 від 22.11.2012 р., №0251301541 від 27.12.2012 р.
В апеляційній скарзі ДПІ у м.Рівному посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та просить скасувати оскаржуване рішення із ухваленням нового про відмову в позові.
Апеляційний розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження, за правилами встановленими ст. 197 КАС України.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що ДПІ у м. Рівне проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК».
За наслідками проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівне складено акт від 11.01.2012р. №3, яким встановлено порушення п.2.3.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: звітний період - 04.2010р., термін сплати - 30.05.2010р., сума зобов'язань - 151580,00 грн., фактично сплачено 29.12.2011р. на суму 10822,00 грн., кількість днів прострочення - 577. ДПІ у м. Рівне прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 11.01.2012р. №0022671541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 577 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 10822,00 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 2164,40 грн..
Крім того, за наслідками проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівне складено акт від 02.02.2012р. №37, в якому встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: звітний період - 04.2010р., термін сплати - 30.05.2010р., сума зобов'язань - 151580,00 грн., фактично сплачено 30.01.2012р. на суму 15700,00 грн., кількість днів прострочення - 609.На підставі акта перевірки ДПІ у м. Рівне прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 02.02.2012р. №0023741541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 609 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 15700,00 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 3140,00 грн.
За наслідками проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівне складено акт від 27.02.2012р. №122, яким встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: звітний період - 04.2010р., термін сплати - 30.05.2010р., сума зобов'язань - 151580,00 грн., фактично сплачено 22.02.2012р. на суму 16572,40 грн., кількість днів прострочення - 632. ДПІ у м. Рівне прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 27.02.2012р. №0024791541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах та на підставі ст.126 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. за затримку на 632 календарних дня сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 16572,40 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 3314,48 грн.
За наслідками проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівне складено акт від 02.04.2012р. №186, яким встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: звітний період - 04.2010р., термін сплати - 30.05.2010р., сума зобов'язань - 151580,00 грн., фактично сплачено 30.03.2012р. на суму 15000,00 грн., кількість днів прострочення - 669. ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 02.04.2012р. №0243801541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 669 календарних дня сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 15000,00 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 3000,00 грн.
За наслідками проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС складено акт від 23.04.2012р. №213, яким встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: звітний період - 04.2010р., термін сплати - 30.05.2010р., сума зобов'язань - 151580,00 грн., фактично сплачено 19.04.2012р. на суму 7300,00 грн., кількість днів прострочення - 689. ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 23.04.2012р. №0244281541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 689 календарних дня сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 7300,00 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 1460,00 грн.
За наслідками проведення невиїзної (камеральної) перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС складено акт від 06.07.2012р. №299, яким встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: звітний період - декларація з ПДВ від 19.05.2010р. №9001795749, термін сплати - 31.05.2010р., сума зобов'язань - 35094,38 грн., фактично сплачено: 25.04.2012р. на суму 13358,00 грн., кількість днів прострочення - 695; 27.04.2012р. на суму 5000,00 грн., кількість днів прострочення - 697; 10.05.2012р. на суму 6000,00 грн., кількість днів прострочення - 710; 18.05.2012р. на суму 5000,00 грн., кількість днів прострочення - 718; 31.05.2012р. на суму 4000,00 грн., кількість днів прострочення - 731; 14.06.2012р. на суму 3000,00 грн., кількість днів прострочення - 745; 22.06.2012р. на суму 3500,00 грн., кількість днів прострочення - 753. ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2012р. №0245791541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 753 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 39858,00 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 7971,60 грн.
За наслідками проведення невиїзної (камеральної) перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС складено акт від 03.08.2012р. №367, яким встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: звітний період - декларація з ПДВ від 19.05.2010р. №9001795749, термін сплати - 31.05.2010р., сума зобов'язань - 13594,38 грн., фактично сплачено: 05.07.2012р. на суму 2000,00 грн., кількість днів прострочення - 766; 09.07.2012р. на суму 2500,00 грн., кількість днів прострочення - 770; 10.07.2012р. на суму 1000,00 грн., кількість днів прострочення - 771; 11.07.2012р. на суму 1500,00 грн., кількість днів прострочення - 772; 30.07.2012р. на суму 6594,38 грн., кількість днів прострочення - 791; звітний період - декларація з ПДВ від 17.06.2010р. №9002144378, термін сплати - 30.06.2010р., сума зобов'язань - 8621,00 грн., фактично сплачено: 30.07.2012р. на суму 4647,62 грн., кількість днів прострочення - 761. ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 07.08.2012р. №0246681541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах, та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 791 календарний день сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 18242,00 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 3648,40 грн.
За наслідками проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС складено акт від 08.11.2012р. №493, яким встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: нараховано згідно документу - (00) невизначений документ від 01.07.2010р. №AUTOPEN, дата нарахування - 30.06.2010р., дата сплати - 03.08.2012р., сума сплаченого боргу - 3973,38 грн., кількість днів затримки - 765; нараховано згідно документу - (00) невизначений документ від 31.07.2010р. №AUTOPEN, дата нарахування - 30.07.2010р., дата сплати - 10.08.2012р., сума сплаченого боргу - 1614,38 грн., кількість днів затримки - 742; нараховано згідно документу - (53) декларація від 12.07.2010р. №9002451529, дата нарахування - 30.07.2010р., дата сплати - 03.08.2012р., сума сплаченого боргу - 1026,62 грн., кількість днів затримки - 735;нараховано згідно документу - (00) невизначений документ від 31.08.2010р. №AUTOPEN, дата нарахування - 30.08.2010р., дата сплати - 17.08.2012р., сума сплаченого боргу - 145,14 грн., кількість днів затримки - 718; нараховано згідно документу - (53) декларація від 19.08.2010р. №9003438540, дата нарахування - 30.08.2010р., дата сплати - 10.08.2012р., сума сплаченого боргу - 2366,86 грн., кількість днів затримки - 711; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 30.10.2012р., сума сплаченого боргу - 8145,00 грн., кількість днів затримки - 700; нараховано згідно документу - (53) декларація від 15.09.2010р. №9003730159, дата нарахування - 30.09.2010р., дата сплати - 17.08.2012р., сума сплаченого боргу - 4854,86 грн., кількість днів затримки - 687; нараховано згідно документу - (00) невизначений документ від 01.10.2010р. №AUTOPEN, дата нарахування - 30.09.2010р., дата сплати - 17.08.2012р., сума сплаченого боргу - 1661,14 грн., кількість днів затримки - 687; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 12.10.2012р., сума сплаченого боргу - 1000,00 грн., кількість днів затримки - 682;нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 04.10.2012р., сума сплаченого боргу - 1000,00 грн., кількість днів затримки - 674; нараховано згідно документу - (00) невизначений документ від 01.11.2010р. №AUTOPEN, дата нарахування - 01.11.2010р., дата сплати - 30.08.2012р., сума сплаченого боргу - 4689,06 грн., кількість днів затримки - 668; нараховано згідно документу - (53) декларація від 20.10.2010р. №90045492273, дата нарахування - 01.11.2010р., дата сплати - 28.08.2012р., сума сплаченого боргу - 3364,00 грн., кількість днів затримки - 666; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 26.09.2012р., сума сплаченого боргу - 6000,00 грн., кількість днів затримки - 666; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 25.09.2012р., сума сплаченого боргу - 863,00 грн., кількість днів затримки - 665; нараховано згідно документу - (53) декларація від 20.10.2010р. №9004549273, дата нарахування - 01.11.2010р., дата сплати - 17.08.2012р., сума сплаченого боргу - 1269,94 грн., кількість днів затримки - 655;нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 11.09.2012р., сума сплаченого боргу - 1000,00 грн., кількість днів затримки - 651; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 07.09.2012р., сума сплаченого боргу - 2000,00 грн., кількість днів затримки - 647; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 30.08.2012р., сума сплаченого боргу - 991,05 грн., кількість днів затримки - 639.На підставі акта перевірки ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 22.08.2012р. №0250151541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах, та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 765 календарних дня сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 45964,43 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 9192,89 грн..
За наслідками проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ТОВ «Рівненський МЖК» ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС складено акт від 11.12.2012р. №498, яким встановлено порушення п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України щодо термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість: нараховано згідно документу - (00) невизначений документ від 01.12.2010р. №AUTOPEN, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 09.11.2012р., сума сплаченого боргу - 147,95 грн., кількість днів затримки - 710, % ставка - 20, сума ШС - 29,59 грн.; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 09.11.2012р., сума сплаченого боргу - 1500,00 грн., кількість днів затримки - 710, % ставка - 20, сума ШС - 300,00 грн.; нараховано згідно документу - (53) декларація від 22.11.2010р. №9005308115, дата нарахування - 30.11.2010р., дата сплати - 08.11.2012р., сума сплаченого боргу - 1000,00 грн., кількість днів затримки - 709, % ставка - 20, сума ШС - 200,00 грн.; нараховано згідно документу - (53) декларація від 30.12.2010р. №9005686908, дата нарахування - 30.12.2010р., дата сплати - 07.12.2012р., сума сплаченого боргу - 1502,35 грн., кількість днів затримки - 708, % ставка - 20, сума ШС - 300,47 грн.. На підставі акта перевірки ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 27.12.2012р. №0251301541, яким на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах, та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 710 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 4150,30 грн. ТОВ «Рівненський МЖК» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 830,06 грн.
Судом першої інстанції встановлено, що 19.05.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2010р. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 151580,00 грн. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 28.05.2010р. №248 у розмірі 580,00 грн. 17.06.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2010р. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 8621,00 грн.. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 30.06.2010р. №1043 у розмірі 500,00 грн. 12.07.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за червень2010р. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 2641,00 грн. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 30.07.2010р. №1084 у розмірі 641,00 грн. 19.08.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2010р.. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 2512,00 грн. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 27.08.2010р. №298 у розмірі 10000,00 грн., що на 7488,00 грн. більше, ніж задекларовано.15.09.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2010р.. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 6516,00 грн. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 30.09.2010р. №1201 у розмірі 516,00 грн., від 06.10.2010р. №326 у розмірі 6000,00 грн.. 20.10.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2010р. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 9323,00 грн. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 26.10.2010р. №392 у розмірі 5323,00 грн., від 29.10.2010р. №401 у розмірі 4000,00 грн.. 22.11.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010р.. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 23647,00 грн.. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 05.11.2010р. №1260 у розмірі 2000,00 грн., від 17.11.2010р. №1280 у розмірі 20000,00 грн., від 23.11.2010р. №451 у розмірі 2000,00 грн., що на 353,00 грн. більше, ніж задекларовано.17.12.2010р. ТОВ «Рівненський МЖК» подано до ДПІ у м. Рівне податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010р.. У рядку 27 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) задекларовано до сплати 46360,00 грн.. Сплачено у відповідності до платіжного доручення від 27.12.2010р. №1438 у розмірі 6360,00 грн., від 29.12.2010р. №482 у розмірі 40000,00 грн.
На момент подання податкових декларацій з податку на додану вартість (19.05.2010р., 17.06.2010р., 12.07.2010р., 19.08.2010р., 15.09.2010р., 20.10.2010р., 22.11.2010р., 17.12.2010р.) були чинними Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-ХІІ (із змінами та доповненнями), Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями) та Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями).
Відповідно до абз.1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-ХІІ (із змінами та доповненнями), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
У відповідності до пп.7.7.5 п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), податковий орган має право протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, проводити документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
На виконання Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями) та ст.8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-ХІІ (із змінами та доповненнями) ДПА України 30.05.1997р. прийнято наказ №166 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання», що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09.07.1997р. за №250/2054 (далі по тексту - Наказ №166).
Зареєстровані в податковій інспекції (адміністрації) декларації підлягають документальній невиїзній (камеральній) перевірці (п.7.2 Наказу №166).
Документальну невиїзну (камеральну) перевірку даних, заявлених у податковій звітності з податку на додану вартість, податковий орган проводить протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації (п.7.4 Наказу №166).
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання (абз.1 пп.«в» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ(із змінами та доповненнями).
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків (пп.«в» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями).
Отже, податковий орган має право визначати суму податкового зобов'язання і, у разі його заниження, застосовувати фінансові санкції, тільки у випадку виявлення у поданій платником податків податковій декларації арифметичних або методологічних помилок.
Тому предметом камеральної перевірки є правильність складання податкової декларації з податку на додану вартість, а тому документами що мають відношення до такої перевірки є саме податкова декларація з податку на додану вартість і ніякі інші, а у разі, якщо при проведенні камеральної перевірки, буде виявлено факт порушення податкового законодавства, відповідач має право призначити та провести документальну (виїзну, невиїзну або планову чи позапланову) перевірку позивача, як це визначено п.7.4 Наказу №166.
Також судом встановлено, що станом на дати проведення камеральних перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість (11.01.2012р., 02.02.2012р., 27.02.2012р., 02.04.2012р., 23.04.2012р., 06.07.2012р., 03.08.2012р., 08.11.2012р., 11.12.2012р.) проведення таких перевірок регулюється нормами Податкового кодексу України.
Статтею 75 Податкового кодексу України визначено види перевірок, які мають право проводити органи державної податкової служби, а саме: камеральні, документальні, фактичні.
Так, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків (пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України). Камеральні перевірки податкової звітності з податку на додану вартість платників податку проводяться протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання звітної податкової декларації до органу державної податкової служби (п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України).
Оскільки податковим органом при проведенні камеральних перевірок податкової звітності з податку на додану вартість взято до уваги іншу податкову інформацію, ніж дані податкової декларації з податку на додану вартість, та, враховуючи факт проведення камеральних перевірок з порушенням 30 денного терміну для їх проведення, суд першої інстанції вірно вважав, що податковий орган вийшов за межі наданих йому повноважень і діяв поза межами правового поля.
Приймаючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення, податковий орган стверджує про несвоєчасність сплати ТОВ «Рівненський МЖК» узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість за квітень-листопад 2010р..
На момент сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість був чинний Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями).
Пунктом 7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) визначений принцип рівності бюджетних інтересів. Установлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
Як визначено пп.7.1.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобов'язань і погашення податкового боргу.
Згідно з п.6 ст.7 Закону України «Про Національний банк України» від 20.05.1999р. №679-XIV (із змінами та доповненнями), національний банк України визначає систему, порядок і форми платежів.
Пунктом 1.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004р. №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004р. за №377/89/76, кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому згідно з п.3.8 зазначеної Інструкції реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками.
Право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику. Тому, суми податкових зобов'язань або податкового боргу з урахуванням пп.16.5.2 п.16.5 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначеним у ньому призначенням платежу на сплату відповідних податкових зобов'язань або податкового боргу, визначених платником податків.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), який є спеціальним законом з питань оподаткування і установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначено вичерпний перелік заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу. Серед таких заходів немає зміни призначення платежу, самостійно визначеного платником податків.
Таким чином, у разі недотримання платником податків порядку погашення податкового боргу та виконання податкових зобов'язань, передбаченого п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), податковий орган не наділений правом чи обов'язком змінювати призначення платежу, визначене платником податків.
За таких обставин самостійне зарахування податковим органом сплачених платником податку сум у рахунок податкового боргу або тих податкових зобов'язань, які не вказані в призначенні платежу під час перерахування платником податків коштів до бюджету, є неправомірним.
З аналізу норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), які встановлюють відповідальність за порушення податкового законодавства, вбачається, що перелік таких порушень є вичерпним і не підлягає розширеному тлумаченню.
Отже, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що дії податкового органу щодо проведення камеральних перевірок своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету, за наслідками яких складено відповідні акти, є протиправними, оскаржувані податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням судом норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "04" листопада 2013 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) Г.І. Майор
(підпис) Є.В.Одемчук
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Роздруковано та надіслано:
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівненський молодіжний жилий комплекс" вул.Д.Галицького,5,кв.1,м.Рівне,33027
3- відповідачу/відповідачам: Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області вул. Відінська,8,м.Рівне,33023