Постанова № 3666428, 27.03.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2009
Номер справи
2а-719/09/2370
Номер документу
3666428
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 год. 09 хв. м. Черкаси

27 березня 2009р.

Справа № 2а-719/09/2370

За позовом

Першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України

до

приватного підприємця ОСОБА_1

про

стягнення фінансових санкцій

Суддя Новікова Т.В.

Секретар Комишна О.М.

за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_2 старшого прокурора відділу прокуратури

Черкаської області

ОСОБА_3 (за дов. Головної державної інспекції на

автомобільному транспорті України від 28.10.2008р. № 41/1-8-3136п),

відповідача - не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник прокурора Черкаської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України з позовною заявою від 21.01.2009р. №05-04п/309, в якій просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1. штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700грн. 00коп., за недотримання відповідачем вимог ст.ст. 34, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001р. № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344-ІІІ), пункту 152 Постанови КМУ "Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" від 26.09.2007 № 1184 (далі - Правила № 1184), а саме: експлуатував транспортний засіб, надаючи послуги з нерегулярних пасажирських перевезень, без наявності належним чином оформленого дорожного листа (відсутня відмітка медпрацівника про проходження водієм предрейсового медогляду), про що складено акт від 05.09.2008р. № 049287.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали.

Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (від 05.02.2009р., 27.02.2009р. та 04.03.2009р.). У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за наявною у матеріалах справи адресою.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані прокурором та позивачем документи і матеріали, заслухавши виступ старшого прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на таке.

 05.09.2008р. державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції в Полтавській області було проведено перевірку дотримання ППОСОБА_1. вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами вказаної перевірки складено відповідний акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 06.10.2008р. № 057767.

ПП ОСОБА_1 за допомогою водіяОСОБА_4., який керував транспортним засобом марки Деу д.н. НОМЕР_1 надавав послуги з перевезення пасажирів на таксі без оформлення документів перелік яких передбачений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт №2344- ІІІ» та пунктом 152 Правил № 1184, а саме: відсутня відмітка медпрацівника про проходження водієм предрейсового медогляду.

На підставі зазначеного акту, за наслідками розгляду справи про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, позивачем прийнято постанову від 06.10.2008р. №057767 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 1700грн. 00коп., передбачених абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344-ІІІ. Згідно п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті від 08.11.2006р. № 1567 затвердженого Кабінетом Міністрів України, копія постанови від 06.10.2008р. була надіслана суб'єкту господарювання рекомендованим листом з повідомленням.

Отже позивач правомірно звернувся до суду про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 6 Закону № 2344-ІІІ центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Згідно ст.34 Закону № 2344-ІІІ автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв.

Відповідно до ст. 39 Закону № 2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до пункту 152 Правил № 1184 водій таксі, що є фізичною особою - підприємцем та здійснює перевезення самостійно без використання найманої праці, крім вимог, передбачених пунктом 150 цих Правил, зобов'язаний перед виїздом пройти медичний огляд і забезпечити проведення перевірки технічного стану транспортного засобу з внесенням відповідної позначки у контрольний листок, форма якого затверджується Мінтрансзв'язку.

Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Винесена постанова в установленому законодавством порядку не оскаржена.

Відповідно до абз. 3 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону №2344-ІІІ - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у сумі 1700рн. 00коп. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 27.03.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 03.04.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 128 ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємцяОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1)

на користь Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700грн.00коп. (одна тисяча сімсот гривень, 00коп.) зарахувавши на рахунок № 31114106700002, код платежу 21081100, банк ГУ ДКУ в Черкаській області, МФО 854018, одержувач: УДК в м. Черкаси, код одержувача 22809222.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Т.В. Новікова

Повний текст постанови виготовлено 03.04.2009 року.