588/36/14-а
2-а/588/8/14
У Х В А Л А
І МЕНЕМ УКРАЇНИ
11.01.2014 року
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Линник О.С. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Тростянецька районна рада про визнання протиправними розпорядження голови Тростянецької районної ради, скасування запису в трудовій книжці, про усунення перешкод для виконання службових обов'язків,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Тростянецької районної ради про визнання протиправними Розпорядження голови Тростянецької районної ради, скасування запису в трудовій книжці, про усунення перешкод для виконання службових обов'язків. Позивач, посилаючись на порушення своїх трудових прав, просив суд визнати протиправними та такими, що не відповідають Конституції України Розпорядження Голови Тростянецької районної ради від 22.07.1994 р. Про попередження працівників райдержадміністрації про звільнення, №1 від 22.07.1994 р. Про передачу повноважень райдержадміністрації голові виконавчого комітету, №30 від 25.07.1994 р. «Про припинення діяльності райдержадміністрації». Позивач також просив скасувати запис у його трудовій книжці під №30 від 03.10.1994 р. про його незаконне звільнення з посади зав.юридичним відділом Тростянецької райдержадміністрації, чим усунути перешкоди для виконання позивачем своїх службових обов'язків.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано із порушенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частина 3 ст.99 КАС України передбачає, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Суд вважає, що є підстави для залишення позову без розгляду, так як у поданому адміністративному позові ОСОБА_1 не просить поновити йому строк звернення до адміністративного суду та не зазначає причин, з яких він пропустив строк звернення та і з доданих до позову матеріалів не наведено мотивів та не представлено доказів, які б вказували на поважні причини, що перешкоджали звернутися до суду ОСОБА_1 із часу його звільнення з посади у жовтні 1994 року.
Таким чином, встановлено, що ОСОБА_1 пропустив строк звернення до суду зі вказаним позовом.
Керуючись ст.ст.99,100, п.5 ч.1, ч.5, ч.7 ст.107, ст.165 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тростянецька районна рада про визнання протиправними розпорядження голови Тростянецької районної ради, скасування запису в трудовій книжці, про усунення перешкод для виконання службових обов'язків - залишити без розгляду.
Розяснити позивачеві, що відповідно до ч.3 ст.155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду у загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Тростянецький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом пяти днів з дня проголошення ухвали із подачею її копії до апеляційної інстанції.
СуддяО.С.Линник