Постанова № 36617411, 09.01.2014, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
09.01.2014
Номер справи
405/9539/13-а
Номер документу
36617411
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 405/9539/13-а

2-а/405/676/13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2014 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючого: Циганаш І.А.

при секретарі: Притула О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній допомозі на дітей одиноким матерям ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з вищевказаним позовом, вказуючи, що 08 вересня 2009 року до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям. ІНФОРМАЦІЯ_2 року у відповідача народилася донька ОСОБА_2. Згідно з рішенням №55192 від 16.09.2009 року ОСОБА_1 була призначена державна соціальна допомога на дітей одиноким матерям на період з 01.09.2009р. по 31.08.2027р., а виплачено за період з 01.09.2009р. по 31.10.2012р. Управлінням соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради письмово попереджено ОСОБА_1, що вона зобов'язується вчасно повідомити про зміни у складі сім'ї ( укладення шлюбу, усиновлення дитини, влаштування на повне державне утримання, тощо ) або інші причини, що впливають на призначення та виплату державної допомоги. 10.10.2012 року до управління надійшло повідомлення з Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Кіровоградській області про визнання батьківства. Відповідно до вказаного ОСОБА_1 втрачає статус одинокої матері та не має права на отримання державної допомоги на дітей одиноким матерям. Відповідач про даний факт управління не повідомила у зв'язку з чим виникла переплата бюджетних коштів у розмірі 279 грн. за період з 01.10.2012р. по 31.10.2012р. 17.05.2013 року ОСОБА_1 було сплачено 150 грн. Заборгованість на день звернення управління до суду складає 129 грн. Просить стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені бюджетні кошти по державній соціальній допомозі на дітей одиноким матерям у розмірі 129 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила суд їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позові.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.

Згідно ч. 1 п. 5 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 18-1 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми » право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Згідно ст. 18-2 вказаного Закону допомога на дітей одиноким матерям призначається за наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідки про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п. 36 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751 допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

В судовому засіданні встановлено, що 08 вересня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради з заявою про призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям ( а.с. 4 ).

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, виданого 08 вересня 2009 року Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Кіровоградської області вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року народилася ОСОБА_2 ( а.с. 5 ).

Рішенням №55192 від 16.09.2009 року ОСОБА_1 була призначена державна соціальна допомога на дітей одиноким матерям на період з 01.09.2009р. по 31.08.2027р. ( а.с. 7 ).

У відповідності до ч. 1 ст. 22 Закону України « Про державну допомогу сім'ям з дітьми » одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 вказаного Закону суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Згідно повідомлення Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Кіровоградській області від 01 жовтня 2012 року за №871-06/03-33 видно, що до актового запису №2020 від 08 вересня 2009 року про народження ОСОБА_2, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року, на підставі заяви про визнання батьківства №61 від 28.09.2012 року внесені відомості про батька, матері дитини ОСОБА_1 ( а.с. 9 ).

Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради на ім'я ОСОБА_1 направлено повідомлення №418942/12 від 22.10.2012 року про повернення надміру виплачених коштів у розмірі 279 грн., яку необхідно перерахувати на рахунок Управління до 25.11.2012 року у зв'язку з встановленням батьківства ( а.с. 10 ).

17 травня 2013 року ОСОБА_1 було сплачено 150 грн. - повернення допомоги по догляду за дитиною ( а.с. 11 ).

Враховуючи те, що відповідач не повідомила управління про причини, що впливають на призначення та виплату державної допомоги ( визнання батьківства ), в результаті чого ОСОБА_1 втратила статус одинокої матері та не мала права на отримання державної допомоги на дітей одиноким матерям, у зв'язку з чим виникла переплата бюджетних коштів у розмірі 279 грн. за період з 01.10.2012р. по 31.10.2012р., тому суд вважає можливим позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені бюджетні кошти в розмірі 129,00 грн. ( 279 грн. - 150 грн.) на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради.

Відповідно до ст. ст. 87, 94 КАС України з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави у розмірі 121 грн. 80 коп.

На підставі викладене, керуючись ст.ст. 6, 7, 71, ч.1 ст. ст. 94, 99-102, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній допомозі на дітей одиноким матерям - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 надміру виплачені бюджетні кошти в розмірі 129,00 грн. на користь Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради ( р/р 35419043000876 ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016, код 03197629 КФК 090306 ).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 судовий збір на користь держави в розмірі 121 грн. 80 коп.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом 10 (десяти ) днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ленінського районного

суду м. Кіровограда Циганаш І.А.