ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2014 рокум. Ужгород№ 2а-903/10/0770
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шешеня О.М.
при секретарі Неміш Т.В.
за участю:
позивача: Головне управління Міндоходів у Закарпатській області, представник - Михайлов А.А.;
відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ", представник - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" про стягнення суми фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Регіональне управління Департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" (далі - відповідач) про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 22800,00 грн.
В судовому засіданні позивача - Регіональне управління Департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Закарпатській області, у відповідності до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 97), було замінено на правонаступника - Головне управління Міндоходів у Закарпатській області (далі - позивач).
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив задовольнити позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, мотивуючи наступним. Позивачем 08.01.2010 року було проведено позапланову виїзну перевірку відповідача, за результатами якої складено Акт за № 08/32-233/20439873 від 08.01.2010 року. Перевіркою було виявлено, що у відокремленому від кафе приміщені підвального типу за адресою: м. Ужгород, пр. Свободи, 45 зберігалися алкогольні напої на суму 22800,00 грн., однак, відповідачем не було надано позивачеві під час перевірки прибуткові документи на наявні залишки алкогольних напоїв. Також, відповідачем під час перевірки 08.01.2010 року не було надано позивачеві довідки про внесення до Єдиного державного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв. Листом від 11.01.2010 року відповідач надав позивачеві копії прибуткових накладних на наявні описані в додатку до Акта перевірка за № 08/32-233/20439873 від 08.01.2010 року залишки алкогольних напоїв. Таким чином, перевіркою було встановлено, що відповідачем проводилося зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру, оскільки згідно бази даних РУ ДСАТ станом на 08.01.2010 року відповідачеві не видавалася Довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру. За результатами проведеної перевірки, позивачем було винесено Рішення №070422-0001/32 від 05.02.2010 року про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 22800,00 грн., яке було вручено останньому 10.02.2010 року. Однак, відповідачем не було добровільно сплачено фінансову санкцію зазначену у Рішенні від 05.02.2010 року в розмірі 22800,00 грн.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився без поважних причин, заперечення на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що на виконання наказу про проведення перевірки від 31.12.2009 року за № 240-к (а.с. 10) та на підставі направлення на проведення позапланової виїзної перевірки від 31.12.2009 року № 69 (а.с. 11), позивачем 08 січня 2010 року було проведено перевірку за місцем торговельної діяльність відповідача, а саме: за адресою - м. Ужгород, проспект Свободи, 45.
За результатами перевірки позивачем було складено Акт перевірки за № 08/32-233/20439873 від 08.01.2010 року (а.с. 6-7), з яким було ознайомлено директора відповідача Ващенка І.В. (а.с. 7).
Проведеною перевіркою, результати якої відображені в Акті за № 08/32-233/20439873 від 08.01.2010 року, було встановлено, що відповідачем в кафе за адресою: м. Ужгород, проспект Свободи, 45 проводився продаж алкогольних напоїв, згідно діючої ліцензії на право роздрібної торгівлі за реєстраційним номером 907016401558, яка сплачена останнім по 27.03.2010 року (а.с. 6).
Під час перевірки у відокремленому від кафе приміщені підвального типу за адресою: м. Ужгород, пр. Свободи, 45, позивачем було виявлено зберігалися відповідачем алкогольних напоїв на загальну суму 22800,00 грн. (а.с. 6), перелік яких відображено в Додатку №1 до Акту перевірки за № 08/32-233/20439873 від 08.01.2010 року (а.с. 8). Під час перевірки, даний Додаток №1 до Акту перевірки за № 08/32-233/20439873 від 08.01.2010 року, в якому відображено список алкогольних напоїв, які зберігаються відповідачем в приміщенні підвального типу було підписано директором відповідача - Ващенком І.В. (а.с. 8).
Однак, під час проведення перевіри 08.01.2010 року відповідачем не було надано позивачеві довідки про внесення до Єдиного державного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв. Також, відповідачем не було надано позивачеві прибуткові документи на наявні залишки алкогольних напоїв.
Тільки, 11 січня 2010 року відповідач листом №1 надав позивачеві копії прибуткових накладних на наявні описані в додатку до акта перевірка залишки алкогольних напоїв.
Згідно до ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР (далі - Закон України №481/95-ВР) місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами доходів і зборів і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
У відповідності до ст.15 Закону України №481/95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.
У відповідності до п. 2.1 Наказу Державної податкової адміністрації України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру" від 28.05.2002 року №251, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 року за № 670/6958 (далі - Наказ №251) для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України. Для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання.
Згідно до п. 2.3 Наказу №251 довідка видається Департаментом або його регіональним управлінням, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надсилається рекомендованим листом на адресу заявника. Довідка про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається протягом п'яти календарних днів від дати подання заяви, а довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру - протягом семи календарних днів від дати подання заяви. Про видачу довідки Департамент або його регіональне управління повідомляє орган державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності та за місцезнаходженням місця зберігання.
Відповідно до п. 2.5 Наказу №251 довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Разом з тим, згідно бази даних позивача станом на 08.01.2010 року відповідачеві не видавалася Довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру за адресою: м. Ужгород, пр. Свободи, 45, таким чином, місце зберігання алкогольних напоїв не внесено до Єдиного державного реєстру.
Відтак, відповідачем було порушено вимоги ст. 15 Закон України №481/95-ВР, оскільки він проводив зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до абз. 9 ч.2 ст. 17 Закону України №481/95-ВР за зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру, до суб'єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Таким чином, позивачем було прийнято Рішення №070422-0001/32 від 05.02.2010 року про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 22800,00 грн. (а.с. 9). Дане Рішення від 05.02.2010 року про застосування фінансової санкції було вручено відповідачеві 10.02.2010 року (а.с. 12-13).
Відповідачем було оскаржено до Закарпатського окружного адміністративного суду Рішення №070422-0001/32 від 05.02.2010 року про застосування фінансової санкції. Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 11.08.2010 року позов було задоволено повністю. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2013 року постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 11.08.2010 року у справі №2а-720/10/0770 було скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову позивача до відповідача про визнання нечинним Рішення про застосування фінансових санкцій №070422-0001/32 від 05.02.2010 року на суму 22800,00 грн. було відмовлено (а.с. 69-72).
На час розгляду адміністративної справи відповідачем не було добровільно сплачено фінансову санкцію визначену в Рішенні №070422-0001/32 від 05.02.2010 року у розмірі 22800,00 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав), відтак позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" - задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСТ.ТА.ВІ" (пр. Свободи, буд. 45, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 20439873) до Державного бюджету України фінансову санкцію у розмірі 22800,00 (двадцять дві тисячі вісімсот гривень) грн.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяО.М. Шешеня
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10 січня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 14 січня 2014 року.