Постанова № 3658444, 18.05.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2009
Номер справи
2а-2808/09/2370
Номер документу
3658444
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2009р.  м. Черкаси Справа № 2а-2808/09/2370

15год. 30 хв.

 Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Новікової Т.В.,

при секретарі - Комишній О.М.,

за участю представників сторін:

позивача - Сухої Т. В. (за дов. КРУ від 08.01.2009р. № 23-11/31-10),

відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області до Катеринопільського селищного комунального спеціалізованого підприємства «Господарник» про продовження терміну проведення планової виїзної ревізії,

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління у Черкаській області (код ЄДРПОУ 21360688) звернулося до суду з позовною заявою від 30.04.2009р. № 23-11/21-2971 до Катеринопільського селищного комунального спеціалізованого підприємства «Господарник» про продовження терміну проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача на 15 робочих днів, починаючи з 12.05.2009р. по 01.06.2009р. включно. В обґрунтування позовних вимог позивач, з посиланням на ч.12 ст.10, ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 № 2939 (далі - Закон № 2939), зазначає, що на виконання плану контрольно-ревізійної роботи КРУ у Черкаській області на І квартал 2009р. та за зверненням Катеринопільської райдержадміністрації КРВ у Катеринопільському районі 30.03.2009р. розпочато проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Катеринопільського селищного комунального спеціалізованого підприємства «Господарник» за період з 01.11.2006р. по 31.03.2009р. Термін проведення ревізії, зазначений у відповідних направленнях №19 та №20 від 30.03.2009р. в період з 30.03.2009р. по 11.05.2009р. (тобто на 30 робочих днів відповідно до ч.10 ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993р. № 2939 (далі - Закон №2939).

На підставі наведених обставин позивач просить суд надати дозвіл КРУ у Черкаській області та КРВ у Катеринопільському районі на продовження терміну проведення планової виїзної ревізії  фінансово-господаської діяльності Катеринопільського селищного комунального спеціалізованого підприємства «Господарник» на 15 робочих днів , починаючи з 12.05.2009р. по 01.06.2009р. включно, з метою належного виконання плану контрольно-ревізійної роботи на І квартал 2009р. та поновлення здійснення ревізійних дій щодо дослідження фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю.

В судовому засіданні представник КРУ в Черкаській області підтримав позовні вимоги, просив суд продовжити термін проведення планової виїзної ревізії на 15 робочих днів з 12.05.2009р. до 01.06.2009р. та надав до суду лист від 28.04.2009 р. № 11-46/237, в якому була викладена інформація про виявлення факту порушення відповідачем фінансового законодавства та шахрайства з фінансовими та матеріально-технічними ресурсами і виявлено збитків на суму 572тис.400 грн.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. А тому неявка представника відповідача до зали судового засідання не перешкоджає розгляду позовної заяви.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Катеринопільське селищне комунальне спеціалізоване підприємство «Господарник» є юридичною особою та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України з 22.06.2005 року, ідентифікаційний код 33435671.

Як вбачається з матеріалів справи, Катеринопільська районна державна адміністрація Черкаської області звернулася до начальника контрольно-ревізійного відділу у районі з проханням про включення до плану контрольно-ревізійної роботи І кварталу 2009р.проведення перевірки стану фінансово-господарської діяльності Катеринопільського селищного комунального спеціалізованого підприємства «Господарник» (лист від 04.02.2009р. №43/02-23 Голови райдержадміністрації О.М. Комаренка).

Відповідно до плану КРВ у Катеринопільському районі Черкаської області на І квартал 2009р. начальником контрольно-ревізійного відділу у Катеринопільському районі Черкаської області в особі Підгірної М.О. направлено провідного контролера-ревізора КРВ у Катеринопільському районі Кожушко Галину Василівну для проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Катеринопільського СКСП «Господарник» за період з 01.11.2006р. по 30.03.2009р. Проведення планового контрольного заходу (ревізії) передбачено з 30.03.2009р. по 11.05.2009р., про що повідомлено об'єкт контролю (за підписом начальника СКСП «Господарник» В.В.Гелетко) повідомленням від 19.03.2009р. № 11-20/131 та направлення на перевірку №19 від 30.03.2009р., з метою дотримання відповідачем законодавства державних закупівель.

Іншим направленням №20 від 30.03.2009р. керівником КРВ у Катеринопільському районі Підгірною М.О. направлено на перевірку головного контролера-ревізора КРВ у Катеринопільському районі Чоловську Тамару Яківну для проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Катеринопільського СКСП «Господарник» за період з 01.11.2006р. по 30.03.2009р. з метою перевірки дотримання законодавства та відповідно до плану роботи на І квартал 2009р., про що повідомлено начальника СКСП «Господарник» В.В.Гелетко за його підписом. Проведення планового контрольного заходу передбачено з 30.03.2009р. по 11.05.2009р.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993р. № 2939-ХІІ, головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

 Відповідно п.4 ст.10 Закону України від 15.12.2005р. N3202-IV до повноважень територіальних органів КРУ та їх територіальних відділів входить: перевірка у підконтрольних установах грошових та бухгалтерських документів, звітів, кошторисів й інших документів, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);

- безперешкодного доступу при проведенні ревізій на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення;

- вимагати від керівників підконтрольних установ, що ревізуються, проведення інвентаризацій основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і розрахунків, у разі відмови у проведенні таких інвентаризацій - звернутися до суду щодо спонукання до проведення таких інвентаризацій , а до ухвалення відповідного рішення судом - у присутності понятих та представників зазначених підприємств, установ і організацій, щодо яких проводиться ревізія, опечатувати каси, касові приміщення, склади та архіви на термін не більше 24 годин з моменту такого опечатування, зазначеного в протоколі. Порядок опечатування кас, касових приміщень, складів та архівів встановлюється Кабінетом Міністрів України;

- при проведенні ревізій вилучати у підприємств, установ і організацій копії фінансово-господарських та бухгалтерських документів, які свідчать про зловживання, а на підставі рішення суду - вилучати до закінчення ревізії оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів із складенням опису, який скріплюється підписами представника органу державної контрольно-ревізійної служби та керівника відповідного підприємства, відповідної установи, організації, та залишенням копій таких документів таким підприємствам, установам, організаціям.

Зокрема, ст. 11 Закону дає визначення планової виїзної ревізії , якою вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія. Така ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Проведення планових виїзних ревізій здійснюється органами державної контрольно-ревізійної служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.

Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державної контрольно-ревізійної служби за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Орган державної контрольно-ревізійної служби, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Рішення про вилучення оригіналів фінансово-господарських та бухгалтерських документів, арешт коштів на рахунках в установах банків, інших фінансово-кредитних установах можуть прийматися лише судом.

Відповідно до ст.11 Закону N3202-IV тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів, позапланової - не повинна перевищувати 15 робочих днів .

Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.

Зокрема, обмеження у підставах проведення ревізій, визначені цим Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться на звернення підконтрольної установи, або ревізії, що проводяться після порушення кримінальної справи проти посадових осіб підконтрольних установ, що ревізуються, відповідно до кримінально-процесуального законодавства.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову та продовження терміну проведення планової виїзної ревізії.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували позивні вимоги, відповідач суду не надав, оскільки під час проведення перевірки було виявлено порушення ним законодавства.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Керуючись ч.ч. 10, 12 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», ст.ст. 9, 69-71, 94, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-160, 162, 163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Контрольно-ревізійному управлінню у Черкаській області та контрольно-ревізійному відділу у Катеринопільському районі продовжити термін на 15 робочих днів для проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Катеринопільського селищного комунального спеціалізованого підприємства «Господарник», починаючи з 12 травня 2009року по 01 червня 2009року включно.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Т.В. Новікова

  

Повний текст постанови виготовлений 08.05.2009р.