ПОСТАНОВА
Іменем України
23 квітня 2009 року Справа №2а-20844/09/1270
Категорія 6.9
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Чиркіна С.М.
при секретарі: Першиній О.С.,
за участю:
представника позивача: Карасьової О.С.( довіреність від 20.02.2009 р. №34-03/837),
представник відповідача: не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 52,11 грн., -
ВСТАНОВИВ:
05 березня 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 52,11 грн.
Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що ДІ з контролю за цінами в Луганській області у період з 15.01.2009 року проводилась перевірка магазину «Вікторія» фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. За результатами перевірки складено акт від 15.01.2009 року № 613.
Фізичною особою - підприємцем порушено порядок, встановлення та застосування цін(тарифів), а саме: у період з 18.12.2008 по 14.01.2009 року допущено реалізацію окремих видів продовольчих товарів ( сиру твердого, масла вершкового) за роздрібними цінами, сформованими із застосуванням торгівельних надбавок понад установлені граничні розміри. Внаслідок цього відповідачем необґрунтовано одержана виручка.
Ці дії призвели до порушення вимог розпорядження голови Луганської облдержадміністрації від 21.11.2007 року № 1469.
Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 21.01.2009 року №10 на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 52,11 грн., які складаються з штрафу в сумі 34,74 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 17,37 грн.
Зазначена сума відповідачем до Державного бюджету не перераховувалась, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін не оскаржувалось.
Позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій у розмірі 52,11 грн. на користь Державного бюджету України.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату і місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представників позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.
Відповідач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області 15.01.2009 року проводилась перевірка в магазині «Вікторія» фізичної особи - підприємця ОСОБА_1. з питання дотримання діючого порядку формування і застосування цін на окремі види продовольчих товарів, за результатами якої складено акт № 613 від 15 січня 2009 року (арк.спр.4-9) та довідка про суму додаткової виручки, отриманої в результаті неправильного застосування цін на продукцію з 18.12.2008 року по 14.01.2009 року.
Із зазначених документів вбачається, що в період з 18.12.2008 року по 14.01.2009 року відповідач здійснював реалізацію масла вершкового та сиру твердого голандського 50% з порушенням граничного рівня торгівельної надбавки при формуванні роздрібної ціни, а саме сир голандський твердий ( фактична торгівельна надбавка 19%, при граничній 12%), масло солодко вершкове селянське(фактична торгівельна надбавка 11,5%, при граничній 4%), масло «Вершкова долина»( фактична торгівельна надбавка 9,6%, при граничній 4% ),масло «Наш молочник» (фактична торгівельна надбавка 9,4%, при граничній 4,0%). Сума необґрунтовано одержаної виручки склала 17,37 грн.( а.с.4-9)
Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.
На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 23.04.2008 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні фізичної особи - підприємця було винесено рішення №10 про застосування економічних санкцій у розмірі 52,11 грн., які складаються з штрафу в розмірі 34,74 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 17,37 грн.(акр.спр.11).
Позивачем на адресу відповідача направлене рішення № 10 від 21.01.2009 року, претензія та припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін( а.с.12)
Відповідач зазначені документи отримав, що підтверджується підписом ОСОБА_1 (арк.спр. 12)
Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.
Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Держінспекції не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 р., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 52,11 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (і.к НОМЕР_1, АДРЕСА_1, в дохід Державного бюджету України - код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м.Красний Луч , код 24046797, р/р 31115106700039, суму економічної санкції в розмірі 52,11 грн. ( п'ядесят дві гривні одинадцять копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя